Piticodromul de sept-oct 2005 (173)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mimsi spune:

Meme, ! De mult vroiam sa te intreb cum de reusesti sa stai atat la calculator cu doi copii mici? Sau hai, cu Ana mai e cum mai e, dar cu Andrei? Copila mea incepe scandalul cand vede ca ma apropii de calculator sau telefon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Meme1 spune:

Mimsi, nu-ti zic cat ma lupt cu Andrei ca sa ma lase sa scriu un mesaj...se catara pe mine, vine si imi trage de mouse, daca il iau in brate imi schimba ferestrele click-aind mouse-ul, imi inchide monitorul...

Am noroc ca are multe jucarii si daca il mai tratez cu ignore se mai duce si se mai joaca sau isi face de lucru...sau il momesc cu ceva de mancare si ma lasa sa scriu...dar nu mai mult de 10 minute...

Ca sa nu mai zic ca de multe ori dau refresh sau citesc din picioare ce ati scris.... si ca de cele mai multe ori piciorul drept e folosit la leganat scaunelul anei....

ce mai incolo si-ncoace...napoleonita trebuia sa ma cheme pe mine..

Pupici

Meme, mami de Andrei (01.10.2005) si AnaMaria (15.10.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

si la noi la gradi se aplica metoda "time out" in caz de nevoie...nu am vazut insa cum functioneaza...

Milan bea lapte gras, tot de la americani m-am inspirat...o fi bine, o fi rau...nu stiu, dar am citit si eu ca ajuta creier, ca sa ma exprim simplist

Diana, si Milan s-a plictisit de unele carti...le rasfoieste foarte repede, spune ce are de spus si gata...acum i-am luat una care are sub pagini un disc cu mai multe animale (mai greu de explicat)..ideea e ca roteste de disc si apare in cusca ori o pisica, ori catel....sau pe usa grajdului se vede ori o vaca, ori un cal...ma rog, asta e singura care il intereseaza acum. asta in afara de agenda mea

si azi am stat acasa, mai stam si maine, tocmai vineri mergem la gradi...vreau sa vina vara sa nu mai aud de rosu in gat si muci in nas!!! copilul insa dimineata trage de rucsacel, imi arata sa il inchid la fermoar si sa plecam pa, la gradi...

Irina, misto faza cu Vladutz...ce vrea el la copii!

mai nou Milan cere paine non stop...ca sa dea la caine! l'as invata sa ii des mancare de-a ei, dar mi-e teama sa nu bage in gura...a bagat o data cand era mai mic, una rosie...dar nu stia ca e mancare...si a tinut-o in gura pana a inceput sa ii curga niste scuipici sangeriu ....m-am speriat foarte tare. Acum cred ca ar manca direct...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

uau, irina, vladut e suuper tare cu "gaga" lui.
eu ii dau de la inceput dorna 3%.

bravo lui milan gradinitzarul.

nimic deosebit pe frontul din crangasi. redau legatura.

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze si www.dropshots.com/new.php?userid=128437&cdate=20060625&cimg=0" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Eu stiu ca pana la 3 ani le trebuie laptele gras si dupa acea semidegresat.

Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=31" target="_blank">aici ne puteti vota poza "VIN2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Salut!

ieri am avut o zi ce kko.

martea iepelor nu'sh ce-a fost dar mi-a mers nasol rau!

aseara de la masina si pana la magazin (nici 50 de m) am pierdut portofelul cu :bani(tocmai scosesem de la banca), cardul, buletinul si cateva nimicuri. Bine ca nu aveam si permisul ca era si cheltuiala mare si umblatura iar pt fisa medicala (permis pe care abia asta toamna l-am refacut pt ca il pierdusem)

si apoi trage-i alergatura sa anulez cardul nebunie curata. asa m-am enervat...dar oricum nu rezolv nimic daca ma consum asa ca zic asta e si gata.

acum sa va intreb daca stiti ce e de facut in caz de pierdere buletin. Mai trebuie dat in Monitor?

cam atat


aaa azi am iesit cu fata prin parc vreo 5 ore ne-am plimbat si am facut poze. Tare bine ne-am simtit.

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Innaa, nasol cu pierderea. Eu zic sa le dai actele disparute, ca poate le gaseste cineva si ti le inapoieaza. O gramada de batai de cap si bani iti trebuie. Sa ne arati pozele din parc. 5ore? Ati luat masa in oras?


Codruta & Petra Alexandra (9 august 2005)

asa crestem noi

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=31" target="_blank">aici ne puteti vota poza "VIN2"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Pt pierderea buletinului nu e nevoie de Monitor Oficial. Dai o declaratie ca l-ai pierdut si gata. Vezi ca dureaza vre-o 2 saptamani sa-ti faca altul. Si nu uita, cand te duci sa faci actele sa iei si Cartea de Alegator, ca e mai simplu te legitimezi cu ea.

Am avut si eu asa o zi prin ocombrie... dar am ramas si fara talonul de la masina! Sa vezi alergatura !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Cat despre lapte - UHT si rosu sa fie. Incalzesc 600 ml seara / 600 dimineata - la doi copii e consum mare .

Fetelor, ne vedem la Baby Expo? Am primit mail-ul de la ei si se pare ca 22-25 martie e perioada.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

am luat gustarica in oras...am papat la pranz inainte sa plecam de acasa. cu somnul ne-am petrecut dar a meritat la distractia pe care am avut-o in parc si la porumbei.


o sa pun si poze numai sa imi fac timp


Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput