Piticodromul de sept-oct 2005 (173)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Anya in martie??

eu am vazut pe net ca in jur de 27 aprilie. si chiar am zis ca o sa venim la bucuresti

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anya spune:

Da, am primit mail de la ei! Au concurs de bebelusi si ...toata povestea. Dar nu-i nimic, ne putem intalni si in aprilie. Ce, nu gasim noi vre-o carciuma deschisa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Innaa, tu ziceai de Kidex...Anya vb de Babyexpo...

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

...Deci Milan e deja foarte incantat de gradi... Ce bine...
Si Victor e pregatit pt astfel de socializare...
Si cei mai multi sunt foarte incantati de carti...- sper sa ramana o asa generatie si la adolescenta, maturitate.

Azi Maria nu a reusit sa puna la timp mainle ca amortizor intr-o cazatura si si-a umplut fata de pamant - (bine ca n-a fost pe asfalt) si a plans numai pana am reusit s-o curat. Apoi radea....
Si ce frumos ca va puteti intalni din nou la BabyEx.

Andreea, mami de MARIA (5 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medica spune:

La multi ani ! Sa fiti iubite si fericite alaturi de cei dragi.Ziua de maine o sa fie destul de agitata si m-am gandit sa va urez de pe acum toate cele bune cu ocazia zilei de 8 Martie.
Maine ies cu sotul la un restaurant, nu mi-a spus unde (cica este surpriza), o fi inceput sa se creada Andreea Marin la STUPIZE STUPIZE
M-ati omorat cu vorbitul copiilor. Daca stau sa fac o comparatie intre cei doi baieti ai mei, ar trebui sa fiu un pic ingrijorata. Alex la 1,3 ani facea propozitii, il sunam de la serviciu si puteam sa ma inteleg cu el. David cred ca este mai puturos, are un repertoriu destul de restrans adica:apa, bita (baita), mama, tata, gata, papa, pa, nu, doua, tei (trei), baba....Oricum stiu de la doctora lor, in care am foarte mare incredere ca nici macar fratii/surorile nu se dezvolta in acelasi ritm.Apropos de lapte Dorna, lui Alex i-am dat de la 8 luni, iar la David inca merg cu Milumil 3, cica este mai indicat.
Am obosit, am mers in oras dupa cadouri si sunt franta. Va pup pe toate: SA TRAITI BINE ! (macar de 8 Martie)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by b_irina_c

Pai acum veniti si ziceti de lapte gras?!? Cand juma' de forum zicea de dorna 1.5% grasime (ca doar asa am ales si eu laptele pentru Vladut) unde erati ? M-ati lasat asa in ceata .

Am zburat iar la condus !



Irina, mami de Vladut (26.08.2005)



eu am zis pe aici de laptele integral, dar cand scriau fetele ca vin de la pediatru cu alte recomandari...n-am mai insistat, ca mai nasteam alte controverse . Stiu ca a intrebat intial karmenutza parca, apoi kristinutza cu iaurturile grase. va amintiti sau bat campii?

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

Asae Bianca eu de kidex am citit. Deci peste doua saptamani mergem la Bucuresti!! Iupii! Sper sa nu aiba tati alte planuti.

Mami si Buburuza lui mami



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Dr. Alina, eu imi amintesc....stiu discutia, mi-am varat si eu nasul putin parca, nu mult ca am simtit ca e teren alunecos. oricum, pareri si pareri...de cand mergem la gradi e tare haios, ca dr acolo ne zice cu totul altceva decat dr noastra....pana si dozele la nurofen sunt diferite (care se calculeaza in functie de greutate in pricipal,nu? or mai fi si alti factori, nu stiu )...asta mi se pare grav!

chiar, de karmenutza ce mai stiti?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

ca tot veni vorba...ati vazut pe dr ala care a fost la nasul intro seara si zicea ca cel mai bun e laptele de soia? cica are el un aparat...imi si imaginez o tulumba cat bucataria care scoate o cana de lapte....stie cineva ceva de asta?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinela79 spune:

Da si eu imi aduc aminte discutia cu laptele,atunci ne spunea Ioana de iaurtul de la Dorna,("de ce nu vine,eu vreau sa vina" Ioana pe la noi)

Mary, mamita lui Iaris(18.09.2005)

de aici incolo alte poze noi cu noi
www.totsites.com/tot/iaris" target="_blank">paginuta lui Iaris

Mergi la inceput