prolactina la peste 1000!!!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Crinuta, eu am cumparat testele de ovulatie PrimaTime de aici din Franta si au costat 25€. Are 5 teste in cutie, adica pentru 5 zile.Eu nu pot sa imi iau temperatura pentru ca ma scol noaptea de multe ori (sa-i dau fetitei mele sa bea apa, sa o pun pe olita, etc.). L-am intrebat pe Teo si mi-a spus ca daca am astfel de activitati noaptea temperatura masurata ar fi eronata. De aceea am recurs la astfel de teste. Oricum dupa o zi dupa ce mi-a iesit testul pozitiv am simtit cateva intepaturi mici in ovarul din partea stanga, sau oricum o durere mica ca o jena. O sa-mi iau si luna asta testul de ovulatie si sa vad cum imi iese. Te tin la curent. oricum as vrea ca din luna septembrie sa incep procedura "al doilea bebe"!!!
Te pup!!!!!

Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

Doly,

eu am facut pregnyl (ti-am raspuns si la subiectul cu "Urmatorul pas..."), 5000UI. Este o fiola mica, sau cel putin asa mi s-a parut mie. Cand am auzit prima oara ca imi trebuie 5000UI si ca exista si fiole mai mici de 1500UI, m-am gandit ca o sa fie un monstru. N-a fost asa. Injectia se face in popou. Eu n-am simtit nimic, asistenta de la Urgenta a fost draguta (i-am dat 50.000). Stai linitita ca e usor, dupa aceea poti face ce vrei.

O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Doly,
Stai linistita ca nu da nici o reactie nasoala Pregnylul. De obicei se face dimineata pana in ora 8.30 - 9.00 si seara lucreazi -ati. Si apoi din doua in doua zile uniidr altii in fiecare seara.
Succes!

Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tia spune:

eu am facut pregnylul sambata dupa amiaza, si sambata seara si duminica si luni si tot asa.... ca dr. mi-a spus ca trebuie "viata sexuala abundenta" iar eu m-am gandit ca la 2 zile nu prea e abundent, nu?
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

Crinuta, eu am mai luat clostylbegit si am reactionat foarte urat. M-a durut de numa , si acum a vrut sa mi-l prescrie din nou. L-am rugat pe medic sa-mi dea altceva ca asa eu nu as fi putut umbla la lucru, si mi-a scris pregnyl care-i bun si pt stimularea ovulatiei, printre altele.Aseara am luat prima fiola si e ok. Bine ca mi-ati amintit de faza cu bicarbonatul. Am sa fac si eu spalaturi ca mi-a mai zis medicul ca cica-i tare bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Doly, se pare ca luna asta nu am ovulatie, desi am si un folicul matur de 17.3 mm. Problema este ca sunt prea multi foliculi. Sper ca prolactina e cauza, deoacrece asta se rezolva usor. Sunt foarte deprimata deoarece nu mi s-a mai intamplat asa ceva.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu spune:

Haide ma Crinuta, nu mai fii asa de deprimata. O sa vezi ca pana la urma o sa se rezolve. Trebuie sa ai rabdare. Stiu ca este greu si noua celorlati ne este poate usor sa dam din gura, dar eu vreau sa-ti ridic moralul si sa-ti spun ca stresul nu ajuta deloc, chiar reuseste sa deregleze organismul foarte tare. Hai, te rog, nu mai fii trista!! Incearca sa te gandeti la altceva pana cand primesti rezultatele de la prolactina, iar apoi vei vedea ce iti va spune doctorul!!!!
Te pup mult si sa stii ca ma gandesc la tine!!!

Multa sanatate!

Ralu-mamica Ioanei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Ralu, merci mult pt incurajari, chiar am nevoie, ca mai tot timpul plang.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Doly, cum stai cu tratamentul? Tare mi-e ca in curand trebuie sa ma apuc si eu de el.
pupici
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

am dat-o in bara fetelor. Mare atentie celor cu Pregnyl. Am luat o fiola si mi s-a intamplat nenorocirea. Sa aveti mare grija. Daca exista posibilitatea sa vi se faca un fel de test de reactie, intrebati medicul si faceti. La mine au crescut asteptarile...de la 2 cm. cat ar fi fost normal la 6 cm!!!E foarte mult.Durerile au fost ingrozitoare. Abia ce ma simt mai bine si m-am pus sa va scriu. Sa aveti mare grija. Nu doresc nici dusmanilor mei sa treaca prin ce am trecut eu in aceste 3 zile.Maine ma duc la inca o eco sa vad daca si-a mai revenit la normal. Aveti grija fetelor ce tratamente luati. Noi , cele din "provincie" suntem dezavantajate pt ca suntem considerate cobai. Ei, daca iese bine, ok, daca nu, asta este....nu conteaza pt medici ca-ti dai ortu popii la ei la usa cabinetului...sunt destule care sa te inlocuiasca.
Asa ca, in concluzie, mare atentie.
Va mai scriu dupa ce aflu in ce ape inot.
Doly

Mergi la inceput