prolactina la peste 1000!!!

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doly spune:

Crinutza, nu stiu unde sa-ti trimit graficul.Ultimul l-am facut korekt, si anume la ora 6,30 dimineata, pe neridicate din pat, chiar motzaind cele 10 min.(asa mi-a zis medicul).Invatza-ma cum sa fac sa dau de adresa ta, sau si mai bine scrie-mi-o. Doly

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Pai faci cont la fertility friend sau cum se numeste. Uita-te la pagina mea personala. Daca ai nevoie de help spune-mi si iti spun eu step by step cum sa faci.
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

crinuta imi ia tare mult timp sa fac chestii de astea, cu atat mai mult cu cat stau pe net de acasa si ma costa netu. Chiar nu am chef acum sa buchisesc. Cel mai simplu pt mine ar fi chiar sa-ti trimit pe o adresa cu atachment.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

Veste buna: de la medocriptina asta(asa cred) am ciclu la 28 de zile si mai mult decat atat ca e si fara dureri.Voi ce ziceti, medicamentele sa fie? Pt mine e mare lucru sa nu ma doara burta. Numai de la contraceptive m-am simtit asa de bine. Dar totusi, cu e posibil? si nu le-am luat de la inceputul ciclului ci de prin ziua a 20-a parca...Voi ati patit asa ceva? Crinutza, tu ce zici?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

ar mai fi o chestie...ma ingras vazand cu ochii, are vreo legatura cu medicamentele?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Doly, nu stiu. Maine imi repet analiza de prolactina si daca tot va fi ridicata trebuie sa iau si eu ceva.
Sunt tare suparata ca temp mea e aierea rau si mi-e teama ca de la tincturi. Nu imi explic altfel. Mai mult de un an a fost ok in fiecare luna, dar de data asta nu stiu.
Doly, spui ca acum ti-a venit ciclul la 28 de zile. Inainte cum era?
Ce scrie la efecte secundare? Poate din cauza medicamentului te ingrasi.
Astept vesti
Crinuta

ps cand iti repeti analize pt prolactina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doly spune:

Crinutza ...pai era cam aiurea. Cel mai mult m-a tinut la 40 zile, dar cam pe la 32 se invartea.28 nu am avut decat atunci cand am luat contraceptive si o luna dupa ce le-am lasat.Cat despre ingrasat, nu scrie la efecte secundare. Nici macar nu pomeneste despre asta. Maine imi scot rezultatele de la progesteronemie, iar pt prolactina nu stiu cand mi le refac. Medicul mi-a dat tratamentul asta pe 3 luniIn ritmul asta insa...nu stiu unde ajung. Problema este ca trebuie sa mananc seara inainte de culcare cand beau tabletutza, si tre sa mananc bine nu asa...Si poate e si asta motivul ingrasarii. daca nu mananc mi se face rau. Asa se prescrie medicamentul "in timpul mesei". Si tratamentul se incepe cu o juma de pastilutza seara, intregire la o pastilutza dupa 7 zile, inca o juma dimineata dupa 7 zile si intregire la 2 past/zi la inca 7 zile. Asa ca in final tre sa ajung sa beau 2/zi si sa o duc asa....pana se implinesc 3 luni.mi se salta burtica deja, dar ce ma fac dupa 3 luni?macar sa raman gravi, nu m-as supara. Dar, auzi? tu nu stii? poti ramane gravi in timpul tratamentului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Problema esta ca nu stiu daca este indicat sa ramaiin timpul tratamentului. Stiu sigur ca la Dostinex nu este bine, cam dupa 2 luni e bine sa ramai.Lili mi-a povestit si m-a avertizat ca asa i s-a intamplat ei. A ramas imediata dupa ce a luat Dostinex( tot pt prolactina e si med asta) si a pierdut sarcina.
Acum, in cazul medicamentului tau nu stiu. Cel mai bine este sa-l intrebi pe dr tau. Eu nu as risca.
Doamne, sper sa nu trebuiasca sa iau si eu ca ....
Apropos, cat te-a costat medicamentul? L-ai gasit usor?
Crinuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondy spune:


Salutari,
Sunt noua pe aici, de o saptamana va urmaresc. Aceeasi problema am si eu cu prolactina mare, dar vreau sa va spun ca iau Bromocryptin si mi-a spus medicul ca pot sa raman gravi, mai mult, prolactina mare in primele 10 sapt ale sarcinii pot cauza avort spontan, asa ca probabil voi lua medicamentul si daca raman.
Sunt sigura ca sunt mai multe masuratoare (eu de ex am 242.5 mIU/L), mie mi s-a spus ca normal femeile au pe la 100-120.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blondy spune:


Am uitat sa va zic, ca am aflat acest nivel crescut dupa ce menstruatia nu mi-a venit 2 luni,am primit medicamente sa-mi vina si am fost la analiza in a 3.-a zi ciclului. Pe langa Bromocryptin iau si Clostylbegit in zilele 3-7 si in ziua 21 merg la analiza sa vedem cum raspunde organismul la tratament.Eu sper ca la analiza aceea o sa fiu gravi deja.
Pot sa va spun ca si eu ma-ngras cu fiecare zi ce trece...

Mergi la inceput