Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by a_deju

dianocica, uite lista cu acte:
- cerere tip a solicitantului
- declaratie tip a celuilalt parinte
- original si copie BI/CI solicitant
- original si copie BI/CI celalalt parinte
- original si copie certificat de nastere copil pt care se solicita drepturile
- original si copie certificat de casatorie
- copie pagini scrise din livretul de familie (pt cei care au)
- adeverinta eliberata de angajator (contine stagiul de cotizare)
- copie dupa decizia de suspendare activitate - cf. Codul Muncii;
- dosar cu sina



Eu am depus la sect. 1, iar de aici nu mi-a trebuit:
- certificat casatorie
- copie dupa decizia de suspendare activitate cf. Codului Muncii

Chris pt Bucuresti tb sa te adresezi la sediile DGASPC/Serviciul Alocatii din sectorul de care apartii. Cand ai ridicat certificatul de nastere de la primarie nu te-au indrumat? Nu ai primit un fluturas? Se depun exact acolo unde ai depus si dosarul pt premiul de nastere si alocatia lui bb.

DGASPC = Directia generala de asistenta sociala si protectia copilului

.. mai am un pic si fac 4 luni

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolores spune:

buna seara...nu as vrea sa deschid acest subiect referitor la supararile mele...nu vreau sa se simta cineva aiurea din cauza asta.va spun doar atat..sunt aproape de la inceputul odiseei, am fost si mi-ati fost alaturi.am trecut toate prin momente de cumpana..unele au avut probleme cu sarcina mai mult decat altele. consider ca am fost o persoana activa,bine dispusa,am raspuns,incurajat,sfatuit asa cum ati facut si voi cu mine...asta nu a insemnat ca sunt dezechilibrata ca persoana daca am trecut prin momente dificile carora nu le-am facut fatza cu brio (asa cum mi-au dat de inteles anumite fete)..poate ca sunt mai sensibila decat majoritatea...si nici nu v-am tras la raspundere ca nu mi-ati raspuns de fiecare data..e de inteles ca ori nu ati avut raspuns,timp,chef etc...dar la un moment dat,dupa o perioada cand am trecut la clubul scutecelor...am scris ca mesajele mele sunt invizibile,si cele care au fost atente imi vor da dreptate.la un moment dat am propus diverse teme..am fost luata peste picior...mi s-a ras in nas ca altceva mai bun nu am de facut..dar poate,vorba uneia din fete,in felul asta ma faceam remarcata....un pic mai era sa mi se zica sa ma duc la spitalul 9...nu am pretentii sa ma gadile nimeni, sa ma complimenteze sau sa ma pupe toata ziua buna ziua..ci doar sa se tina cont de vechimea prieteniei noastre...daca tate aceste lucruri nu inseamna nimic,asta este...nu vreau sa ies in evidenta cu nimic,doar ca m-am simtit fff prost..nu trag pe nimeni la raspundere...dar chiar am fost invizibila...imi pare rau..nu astept sa se rasunda la acest mesaj...din pacate exista si alte site-uri cu mamici..voi pastra legatura cu cele de suflet..stiu ele..nu ca nu ati fi toate ale mele..pt ca s-a creat o legatura intre noi...poate daca pupam unde trebuia.......in fine..imi cer scuze asta e motivul pe care il am de nu am mai scris.va doresc numai bine,copii cuminti si sanatosi si sa ne auzim cu bine. v-am pupat..stiu ca sunteti ocupate si fiecare are probleme..asa cum le am si eu pe ale mele...ciao

dolores si David Cristian -22.11.2006-

poze dolores
album David Cristian
www.youngnutrition.net/member/tickers/61338/ticker4.png" target="_blank">catre primul anishor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

quote:
Originally posted by alexandra_25
dar ce ar fi sa veniti voi aici toate la munte....stiu o pensiune grozava si atatea locuri minunate...va organizez un sejur in Maramures de nu-l uitati niciodata....sa va spuna Saryta ce frumos e pe la noi...ea a fost....!



Alexandra, eu vreau in Maramures!!
Te rog sa-mi recomanzi pensiunea cea grozava.. ca daca n-ajungem vara asta din motive de bb, vara cealalta e MUSAI.

.. mai am un pic si fac 4 luni

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ank999 spune:

Alex, Dandusa va multumesc!
Fug sa-i fac baita!

Anca cu Erica Elena Nicoleta (06.12.2006)prima luna,luna 2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

mie imi pare rau sa citesc ce ai scris si sa aflu ce ai simtit. nu ma pot pune in locul tau ca sa judec daca raspunsul tau e intemeiat sau nu, pot doar sa te rog sa treci mai departe si sa ramai, daca poti, alaturi de noi. in continuare convingerea mea e ca nu a fost nimic cu intentie, ci doar imprejurari neprielnice, si e pacat sa ne parasesti.

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

seara buna!
dandusa, noi mergem sigur sigur sigur... problema e insa cu "in timpul saptamanii", mihai ar putea chiuli cel mult ziua de vineri (asta pt ca el in mod normal lucreaza si sambata, deci ar fi doua zile de concediu...). deci daca e sa venim si noi, ori plecam de joi seara (dar... putin probabil, ca e greu cu astia mici, si nici nu prea ma dau in vant dupa mers la drumuri lungi noaptea, mai ales cu sofer obosit dupa o zi de munca), ori vineri dimineata.
despre cealalta problema, nu cred ca sunt in masura sa comentez...

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari fetele!
ma bag si eu ca musca'n lapte.... DOLORES iarta-ne daca si cand te-am suparat, numai unele sau toate... nu contgeaza. conteaza ca prin prezenta ta si a fiecarei mamici de aici mai invatam una alta, mai avem un umar pe care sa ne plangem, mai avem un sfat (binevenit sau nu), mai avem o vorba buna sau nu! asta e.... nu de putine ori mi-a trecut si mie prin cap "eu ce dracu caut acolo", dar mi-a trecut. incearca si tu, pe cat poti, sa treci peste aceste sentimente fata de noi mai nasoale.... sa revii la buna dispozitie care te caracterizeaza si sa ne fii aproape asa cum stii tu sa o faci! daca cumva hotararea ta e irevocabila (), multi pt tine si David, sa creasca sanatos, mare si frumos! sa aveti parte de tot ce e mai frumos pe lumea asta!
na.... ca mi-am dat si eu cu parerea!
in alta ordine de idei:
azi am fost afara o gramada... de la 13.30 pana la 15.30, pauza pt masa si apoi de la 16.30 pana la 18.30. si copilul a dormitttttt si mai traghe si acum un pui de somn... de' l-a obosit aerul! cat despre intalnirea cu IESENCE: DA DA DA. pt mine ar fi super ok pe la 13.15-13.30. pe la 14.00 e destul de tarziu ca eu la 15.30 trebuie sa fiu la alaptat si nu vreau sa stau numai 1h1/2 cu voi! si lavinia vrea sa vina!!!
dandusa am vazut pozele cu tunsulicea.... vreau si eu, dar ceva mai lungut . o rezolvam noi la vara
pt toti bebicii care si-a sarbatorit luna azi, ieri si cred ca si alaltaieri ca eu nu am mai scris de multisor!
mai vroiam sa zic dar parca m-am prostit. de fapt.... ei parca!!!!
fug sa trezesc printisorul sa facem baita ca e cam tarzior!
va pupic dulce

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrei 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Si eu cred & sper ca este vb doar de o neintelegere, Dolores.
Si, mai ales, sper ca n-o sa ne parasesti de tot. Te asteptam cu drag.

Revin: macar de dragul lunilor pe care le-am petrecut impreuna.. ( acus, acus se face anul..) si atator probleme si intrebari carora le-am facut fatza. Tot impreuna.

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

quote:
Originally posted by chris80

quote:
Originally posted by a_deju

dianocica, uite lista cu acte:
- cerere tip a solicitantului
- declaratie tip a celuilalt parinte
- original si copie BI/CI solicitant
- original si copie BI/CI celalalt parinte
- original si copie certificat de nastere copil pt care se solicita drepturile
- original si copie certificat de casatorie
- copie pagini scrise din livretul de familie (pt cei care au)
- adeverinta eliberata de angajator (contine stagiul de cotizare)
- copie dupa decizia de suspendare activitate - cf. Codul Muncii;
- dosar cu sina



Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti



si unde se depun astea?

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

bebeii nostri




pai la primaria de sector cred.... oricum, intr-adevar, difera putintel cerintele de la primarie la primarie.... mi-am adus aminte cu ocazia asta ca formularele tip le puteti descarca de pe net, pe site-ul primariei bucuresti, daca mai intra madaluta in timp util, va da ea direct linkul, dar cred totusi ca e usor de gasit... ea de acolo a descarcat formularele si au fost perfect valabile si pt constanta.

Deea, mami de www.totsites.com/tot/ericneamtu" target="_blank">Eric (15.12.2006)
POZE
atat mai avem pana la 1 an
www.rockyou.com/show_my_gallery.php?instanceid=53997601" target="_blank">motanu' mic
site fulguleti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Mai fetelor ce se intampla...una lume sa supara fara sa ne dam seama...Dolores poate nu am raspuns tot timpul la intrebarile tale sau ale fetelor dar asta din lipsa de timp, v-am citi mereu pe toate si sunt la curent cu problemele fiecareia m-am gandiot mereu la voi indiferent daca am raspuns sau nu...repet scriu in limita posibilitatilor si asta ar trebui sa o inteleaga fiecare dintre noi.
Sincer o admir pe Yagmurdar si pe restul mamicilor, care mi-au raspuns kiar cand ma gandeam ca habar nu mai au ce e cu mine!!! Asa ca trebuie sa fim rabdatoare una cu alta si sa ne ajutam ca si pana acuma pe mine sincer ma intristeaza cand vad ca unele fete se supara ...mai bine scriu ce au pe suflet si gata!!!
Cam atat merg la culcare ca sunt foarte obosita!!! Pup!


carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

botez...si altele


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=15" target="_blank">Poza Alexutei din concurs se numeste INGERAS , votezi si tu?


"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput