Colectia de toamna-iarna 2005 (126)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ripley sa suporti greturile!!!

Tania, ce ati facut cu cresa pana la urma?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Ripley, La Multi Ani fericiti! Vin si eu pe ultima suta cu urarile. Iti urez sa ai numai bucurii alaturi de familia ta tot mai mare...

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Bey, care-i treaba cu concursul asta? Am crezut ca termenul limita de trimitere a pozelor e 15 februarie, iar pe 19 se desemneaza cistigatorul. A fost vreo schimbare? Plus ca atunci cind m-am uitat eu acum vreo luna nu se putea vota.
Luminati-ma, va rog.

Smaranda, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=80475" target="_blank">discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionikka spune:

Salutare de cu seara!

Fetelor, miiiiiiiiiiiii de multumiri pt sfaturile legate de laptic. M/am hotarat sa ma sacrific si sa/i prepar in fiecare dimineata la 5, laptele, daca la 5 il vrea. Dar eu m/am gandit sa incerc sa/l prostesc sa il ceara la 7. Azi nopate a functionat cu mici strigaturi.
Suntem ok acum si noi cu mucii.
Parerea mea legata de muci si iesit e ca da, cu siguranta, daca nu are temperatura trebuie scos. Eu intotdeauna l/am scos si vreau sa va zic ca al meu asa racit a fost acum de numa numa. Dar e ok acum E raceala de masele. Care numai mijesc!

Hilde: Aron doarme cu noi in pat. Si noi dormim incolaciti in jurul lui. Ca nu ii ajunge patul. As vrea sa doarma la el...dar?

Lavi: tu ce predai? Uau, ce super tre sa/ti fie. Te admir sa sti! Eu nu as fi in stare sa predau. Sunt nevrozata si nu am rabdare! Cu oamenii! Decat asa pe termen scurt!

Fetelor, nici eu nu m/am prea preocupat de concursul de fotografie. Asa ca...sorry, nu am prea votat. Dar doresc succes lumii intregi!

Va pupacesc pe toate!

Pineapple: Mirai e o scumpa! Frumusica foc! Sa va traiasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

Stefan a facut azi noapte febra 40, era o mica leguma care se mai chinuia sa rada. Ne0am temut de convulsii asa ca am bagat mare cu impachetarile si Efferalgan+ALgo picaturi ca sa-i scadem febra. Din fericire, a scapt de episodul :fierbinte" intr-o ora si de atunci nu a mai facut febra. sa vedem la noapte.

Partea si mai buna este ca l-a vazut dr. acum o ora (fetelor, tin sa spun, CE IMPORTANT ESTE SA VADA DR COPILUL, SA NU SE DEA TRATAMNE PRIN TELEFON!!!). Ieri vorbisem cu ea la telefon si suspecta o viroza/enteroviroza, azi la vizta s-a schimbat radical diagnosticul: Angina aftoasa. Are saracul gatul plin de afte dureroase, de-aia nu m-am putut intelege azi cu el. S-a schimbat radical si tratamentul, cica in 3 zile ii trece. Sper, ca nu mai suportam statul in casa!

Fetele care m-ati intrebat de cresa, eu facusem tot dosarul, inclusiv analizele, DAR tb sa facem Priorixul si dupa vaccin mi-a zis dr. ca trebuie 4 saptamani sa nu mearga in comunitate. Asa ca maine merg sa vb cu directoarea, sa-i expun situatia. Eventual in inscriu, dar nu il duc, decat la sfarsitul lui aprilie.

Bianca ce baietele cumintel ai! Macar iti ramane energie si la serviciu. Eu o inteleg pe saraca MADUTZA, turbulentul meu nu e departe de Orlanso....azi, de prea multa energie, a intrat cu capul intr-un coltz de zid, dar se grabea la o jucarie asa ca nu a zis decat "buba" si a taiat-o spre ce-l interesa. Dupa 10 minute cine avea ditaimai cucuiul in frunte?

Tania 10+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

By the way, foarte urat din partea celei care s-a logat cu "mamica noiembrie" si a votat la concursul de poze.
Mi se rupe ca nu a votat-o pe Ana, fiecare voteaza PERSONAL pe cine doreste, dar nu in numele unui intreg GRUP. Mi se pare de prost gust.
Ripley 7+ mazarica (DPN 17.10.2007) si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Andrei are nevoie de ajutor: http://andrei.point.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Acum a aparut si netul meu la orizont , drept urmare n-am reusit sa citesc mai nimic din urma, mai bine zis n-am citit cu atentie, am retinut doar asa:

Madutza clar copii astia ai nostri seamana leit , la fel face si Miruna, toata ziua numai prostii, nu stiu de unde le scoate

Noki la fel si la noi in parculet era problema mare cu spatiul verde, care ptr copii nu era permis, insa ptr caini da. A rezolvat insa d-l primar, a pus nisip peste tot

Tania sanatate multa lui Che...dar de la ce a facut aftele astea? Apar asa de la ceva, sau e viral?

Ripley te inteleg perfect ca si eu am fost la fel cu greturile, nu puteam sa ies nici pana la piata..de fapt, dadeam la boboci si fugeam repede ca in juma' de ora ma apuca iar. Cam asa am facut cumparaturi 3 luni. N-ai ce face si vb dr meu...e semn ca sarcina merge bine...tin pumnii sa treaca rapid. .

Sper ca n-am uitat pe cineva..aaa, ba da..Ilenuta eu cand am facut cerclajul aveam colul de 22 mm, insa stiu ca nu numai asta conteaza, adica lungimea lui, ci si consistenta (moale, dur, etc). Insa personal consider ca e mai sigur asa, decat sa stai cu stres..

gata, fug ca Miruna e in mare verva..cauta in ghiveci

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=7" target="_blank"> aici ne puteti vota - poza "concurs 2006a"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Canuta, daca apesi pe nr. de voturi, ca acolo te lasa, se deschide o lista si vezi cine te-a votat.

votati-ne aici la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=10" target="_blank">"dintii astia"

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Am fost la dr...avem d eluat Augmentin bis pana duminica dimineata, deci 7 zile. Cica ar fi ceva viral....habar n-am!
Dar as vrea sa-i fac un exudat faringian si cu oazia asta facem si hemograma sa vedem cat suntem de anemici sau nu.
O cutie de Augmentin bis 457 costa 200 mii lei si mai trebe sa luam una.


Ste a adormit usor acuma sear sper ca o sa doamra la noapte ca io sunt varza de obosita

Noapte buna printeselor si pupici la copilasi


votati-ne aici la www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=10" target="_blank">"dintii astia"

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania-z spune:

MADAU se pare ca aftele alea se iau f usor de la un copil la altul (che se jucase in parc cu o fetitza, cu formele de nisip) sau de la orice prostie pe care o baga in gura deci...posibilitati nelimitate!

Cicia zice dr. sa incerc sa dezinfectez jucariile . Cum naiba sa fac eu chestia asta, ca eu bibe nu mai sterilizez de la 6 luni, iar libertate de a roade orice a avut oricand. A bagat in gura toate minunile, ma indoiesc ca dezinfectarea jucariilor ar folosi la ceva.

Tania 10+ &
bebemic
& "Che" Stefan (17.12.2005) www.babysfirstsite.com/stefanmarcu" target="_blank">Nazdravan (site nou!!!)

Intuitia este o calitate a femeii care o ajuta sa-si contrazica barbatul inainte ca acesta sa apuce sa deschida gura

Mergi la inceput