Colectia de toamna-iarna 2005 (126)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

of, sa ma bag si io in vorba, apropo de contul comun. din ce-mi amintesc ni s-a facut observatie ca acest cont este aprobat strict dpdv organizatoric, sa ne putem deshide singure subiectele, si atat!
asa ca, daca nu avem grija, poate ramanaem fara el...

in alta ordine de idei, fi-mea azi a plans mai putin, ca mi-a luat-o de la imbracat. n-am mai dus-o eu la usa. si a plecat vesela cu irina...

si pt curiosi, prospeti si viitori , ieri n-am avut matiz in parcare, am iesit usor. am avut azi in schimb, si-am blestemat cele trei ceasuri rele de marti... m-am chinuit vreo 10 min sa scot masina, si acum ma crucesc cum de nu l=am lovit pe-ala! ca trecui... la mustata! nu mai zic cate manevre a trebuit sa fac...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns proadelina spune:

Salutare si de la noi, asa pe seara!
Madutza - parca ai povestit de Albert, identica-i fascinatia lui pentru gunoi si WC.
Hilde, Tania, Dordia- multa, multa sanatate la puiuti!
Ripley - La multi ani! cu intarziere. Te inteleg perfect cu greturile, am avut si eu pana in luna a 4-a, cand am fost . Au sa treaca...

Adelina si Albert (16.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Hilde dar voi tocmai ati terminat alt antibiotic, nu de mult! La herpangina, la care in mod normal n-ar fi trebuit. Si daca zice ca e viral de ce ii da augmentin? Eu as mai merge si la alt , zau! Prea multe antibiotice ia puiutul tau!

Tania tare de tot Che cu "buba".
Bafta la noapte, sa nu mai faca temperatura!!!
De acord cu tine, daca nu o vedea(asculta la plamani) drita pe Silvia nu o suspecta de pneumonie.

Ripley de acord, mi se pare urat sa votezi "anonim". Daca ai o parere, ti-o sustii pana in panzele albe. inclusiv artistica.
Poate totusi a votat cineva din greseala, logata fiind sa schimbe subiectul sau sa opereze la listuta.

Ionikka eu sunt asistenta, deci tin doar seminarii si laboratoare (nu si curs) la materii de specialitate, n-are rost sa-ti spun numele ca nu-ti zic nimic. Mie imi place sa tin ore, sa interactionez cu studentii, nu-mi plac alte aspecte prin facultate. Deh...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Sa vedeti ce problema am eu: sunt in criza de inspiratie cu cadourile de 8 martie pentru bunici.
As vrea ceva simbolic, nu obiecte... Ma gandeam la ceva felicitare personalizata, dar nu-mi prea imaginez cum sa-l apropii pe Cristi de culori fara sa manance din ele si sa le intinda peste tot...

Meems, oare tu ai primit anul trecut de ziua mamei o felicitare tare frumoasa facuta de tati si Rianna, cu palmutele ? Oare ce fel de culori au folosit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Bic cu concursul e asa: Daca ai poza....lumea intra si te voteaza...dar daca vrei poti intra si vota cu "x" puncte pozele care iti plac. Eu am votat la greu dar daca am sarit pe careva si nu mi-am dat seama sa ma trageti de mana sa intru sa votez.

Din ciclul horror de decalotat una-alta: Azi a fost si mai bine, s-a decalotat imediat si fara prea mari racnete. Arata mai bine asa a....e ok. Nu a mai plans azi la pipi decat o foarte usoara maraiala. Insa incepe sa planga cand vede sticla de rivanol si compresa sterila si plange un pic pana i-o pun la putzulica si inchid pamapersul si zice cu ochisorii in lacrimi:"gaca,gaca" Offf dar o sa treaca intr-o saptamana.

Gata ma duc la nani!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Va rog sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23" target="_blank"> aici poza "Parinti Fericiti" Va multumim!!!

Echipa verde ca smaraldul - "Dordia-Nastad-oLo-Liris" - noi vom dobori recordul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ripley, de ce zici "din partea celei care..." pentru ca sunt sunt cateva poze din grupul nostru votate de "mamica noiembrie-decembri"?

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=22" target="_blank">
... Si noi participam la concurs - poza "ochimari"!

Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

Nici pe noi nu ne-a votat "Mamica de noiembrie-decembrie2005"!!! Deci....nu e frumos!!! Macar daca ar fi votat toate pozele dar oricum nu se face!!! Sa inteleg ca nu suntem agreate de catre "mamica..."??? Sau nu i-or fi placut pozele noastre??? Maaare dilema!!!

Diana mamica de Stefan-Cristian 14.11.2005
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

Va rog sa ne votati www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=23" target="_blank"> aici poza "Parinti Fericiti" Va multumim!!!

Echipa verde ca smaraldul - "Dordia-Nastad-oLo-Liris" - noi vom dobori recordul!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

He he he...Madutza,

quote:
mai numai prostii face ,in fiecare secunda ,n-ar sta cuminte nici sa ma vada lata ,citeodata dau in plins de nervi dar saracu' ce stie el ..
bine ai venit in gasca de habauci!!!!Dar pe de alta parte io cred ca stiu ei mai multe decat am vrea noi sa credem..adica io zic ca premeditarea e la ea acasa la muuulte faza de-ale lui Titi.

Ripley- aoleu, mami, horror descriere! Chiar asa de rau e? Uite si de la mine un pup maaare sa mai treaca din greturi! La mine au incetat pe la 12-13 sapt.

Ionikka-
quote:
Sunt nevrozata si nu am rabdare! Cu oamenii! Decat asa pe termen scurt!
esti de belea!

Tania- sanatate infinita lui Che! Sper sa nu se repete episodul de febra. Totusi doctoritza asta a ta mi se pare cam ciudata. Plus ca io stiu ca bubuitele eventuale cauzate de Priorix nu sunt contagioase, copilul pozte iesi afara fara probleme etc. Atncea de unde pana unde o luna sa nu mearga la cresa? Nu pricep...

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Poza participanta la CONCURS: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=13" target="_blank"> Gata am ajuns pe calorifer!!!

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Asa...sa risipim misterul...

Io recunosc ca am vazut la poza Mirunicii ca a votat si mamica. Si m-am intrebat ca de ce sa nu o votez si io pe fii-mea?

De unde ideea de discriminare si de neagreare, Dordia? Fiecare stie parola. Intrati si votati-va poza, care e problema???? Unde e crima? Ca io nu o vad?

Vedetzi...de-aia nu am vrut io sa pun link la poza lui Sarah pana acum 2 zile..ca stiam ca inevitabil se va ajunge la tensiuni si spirite incinse...

Iar daca chiar am suparat pe cineva asa de mult cu faptul ca in numele intregii gasti de mamici am votat-o pe Sarah, imi pare sincer rau!

PS - si parca se zicea acum vreo 3-4 saptaani cand eram io in sesiune ca sa se centralizeze toate pozele din concurs ca se le putem vota...vorbe-n vant..[emoticon cu zambet amar]

Poze cu Sarah si mami
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 si www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4
Varsta Sarah

Poza participanta la CONCURS: www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=13" target="_blank"> Gata am ajuns pe calorifer!!!

Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Rapid ca mi-a semnalat Noki un inceput de scandal...se impune deci o lamurire.


EU AM VOTAT logata cu "mamica" am votat majoritatea pozelor din grup, in ordinea de pe site, insa a trebuit sa plec si apoi am uitat sa continui. Deci nu a fost cu intentie. Daca s-a simtit cineva ofensat, imi pare rau, n-a fost nici cea mai vaga urma de rautate. Nu cred ca era insa cazul de asa grave acuzatii...idei de discriminare, samd. Si apropo..la unele poze mi-a aparut ca "deja" se votase..deci n-am fost singura "oaie neagra"

Insa nu vad care ar fi fost problema chiar si daca se loga fiecare cu id-ul mamicii si ne votam propriile poze..in fine..dati cu vreti

EDIT ca faceam baie la fata si a trebuit sa iau pauza

Ripley imi pare rau ca ti s-a parut de prost gust faza, mie mi s-a parut ok, doar am votat membrii grupului, nu alte poze.

Bun si punctul lui NOKI de vedere, parca era vb sa votam fiecare pe fiecare..dar nu-i bai, dragoste cu sila nu se poate.

Acestea fiind zise....noapte buna! Astept rosii/pietre/injuraturi..dar nu rau sa nu ma treziti din somn


Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
poze pana la 1 an, de la 1 la 2 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=7" target="_blank"> aici ne puteti vota - poza "concurs 2006a"

Mergi la inceput