Mamici de martie - aprilie 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

ElenaGiulia fetita nu trebuie sa simta asta. Atrage-i atentia cu altceva. Fetita trebuie sa nu fie afectata de aceasta problema. Vorbeste cu ea si spune-i ca tata e putin suparat din cauza serviciului ...bla bla si trebuie lasat putin in pace. Iar pe sotul tau ....asa cum am spus trateaza-l cu indiferenta, sfideaza-l, ignora-l. Incearca si asa. Fii nepasatoare cu tot ce se intampla ( asta la suprafata ca inauntru banuiesc ce simti).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

Buna dimineata la burtici!

Am venit si noi la cafeluta..ca ne-am trezit tare devreme azi....de dormit am dormit bine, ca aia micii, dupa dus am fost KO, bine era aproape 12 noaptea, in schimb ma lupt cu greturile, bine macar ca n-am mai facut cunostinta cu WC pina la ora asta...
Io am azi mari emotii ca mrgem la dr. diseara...sa vedem ce ne zice

Diana - si noi schimbam semnatura, azi facem 33

ElenaGiulia - imi pare rau de ce ti se intimpla, dar si io sunt de parere ca ar trebui sa-l ignori n timp, stiu ca e greu, dar in afara de conversatia de bun simt (gen salut, mincare), altceva nu cred ca ar trebui sa vorbesti cu el, in primul rind tu ai de suferit si bb, dar si fetita pe care o ai deja, poate ar trebui sa te concentrezi asupra ei, poate te mai linistesti un pic. Noi suntem alaturi de tine, dar nu ne putem pune in locul tau sau al sotului tau, doar ne dam si noi cu parerea, si te incurajam.Poate ii este frica cu doi copii, ca nu face fata???


Va pupic
roxygeo 33 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Cria bv cine stie ce naiba are poate sant hormonii,nasol e ca eu trebuie sa-l suport si sa ma agit din cauza lui,nu vreu sa ma supar dar voi ma intelegeti mai bine stiti cum e sa plangi fara motiv imaginativa cu motiv ce nasol e.
Absoluta sa sti ca incerc sa o fac pe fetita sa nu simta prea mult agitatia care e aici in casa in ultimele zile tot o mint saraca dar e asa de inteligenta ca e greu de pacalit.Cu D-zeu si cu sprijinul vostru sper sa trec si peste incercarea asta grea la care am fost supusa.la toate va multumesc pentru sprijin si sfaturi.
34+ARTHUR

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxygeo spune:

PS...sorry

La multi ani! Carmen, multa sanatate si fericire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Hai ElenaGiulia, fii tare, sunt sigura ca o sa ii treaca atunci cand o sa vina bebe. Acu tu esti aia care tb sa le traga pe toate si te cred cand zici ca nu e usor de loc.

roxana 37+ cu Rares Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

RoxiGeo mersi pentru incurajari stiu ca voi doar puteti sa va dati o parere un sfat dar sa sti ca ma ajutati enorm.E super greu sa fi departe de tara ta de familie la mi de km distanta si unica persoana pe care te basezi sa te lase balta acum cand imi e mai greu,e super dificil.

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Roxana iti multumesc ,ca esti alaturi de mine cel putin cu gandul

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

ElenaGiulia imi pare rau pentru ceea ce ti se intampla...sotul tau nu cred ca realizeaza ..probabil are ceva si nu-si da seama ce face...nu uita ca noi suntem alaturi de tine...si trebuie sa fii optimista ca DD te va ajuta si il va face sa realizeze ca a facut rau tie, la bebe si fetitei voastre...Cum a zis si Roxana cand o sa apara bebe o sa-si revina si o sa realizeze ca a gresit......si trebuie sa nu pui la suflet nici tu ca-i faci rau lui bebe si sa o faci si pe a mica sa intelteaga ca tati are probleme la serviciu si de-aia e nervos si o sa revina totul la normal in curand





Diana 34+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaisaFudulu spune:

Am uitat

La multi ani Carmen! sa fii sanatoasa si sa ai un bebe sanatos si papacios

Diana 34+ cu RAISA-MARIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

CARMEN si tot ceea ce iti doresti sa ti se indeplineasca......

Karra 39 fix MARIA CRISTINA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput