Mamici de martie - aprilie 2007 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

[red]Amma[red] am zis flori ca m-am gandit ca ele sunt si de masculin( ghiocel, trandafir, crin...etc) dar si feminin ( lalea, zambila, margareta...etc), insa si cum ai zis tu e frumos. Eu vreau cum vreti voi, sanatosi sa fie personajele acestei povesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Neata,

La multi ani Carmen94 sanatate si nastere usoara.

Mady ai grija de tine si stai cuminte in pat, multa sanatate si tie Giulia.

Subsciu si eu la bondari

pentru cele care au de gand sa nasca azi.

Cria32+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Neatza , si ,

in primul rand
Felicitari Flopici!

In al doilea rand... noi raportam o noapte ok, dar parca ma simt obosita in general... desi consider ca dorm destul de bine

In rest... nu mai am ce raporta, astept sa vina ziua de luni sa-l vad la ecograf, parca nu mai am rabdare...

Imi place ideea de "bondar", dar sper sa nu fie totusi prea galagios

Hai ca va las, sa aveti o zi excelenta,

EDIT: am schimbat saptamana

Diana 33+ cu ... Alexandru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

PAXELA,ROXANICI va multumesc mult pentru incurajari fetelor,o sa incerc sa stau cat mai calma pana o sa fac toate analizele,dar nasol e ca sanatatea bebicului nu e singura mea problema,caznicia mea trece printr-o faza nu prea buna acum si cred ca si asta contribuie la agitatia si nelinistea bebeului meu.Ma rog la D-umnezeu sa se termine totul cu bine caci simt ca nu mai am forte in mine sa lupt cu,criza existentiala a sotului meu.Noi santem de 5 ani casatoriti si tot de atatia locuim aici,el a mai locuit aici cu 6 ani mai mult ca mine deci in total 11 ani si acum l-au apucat crizele ca nu mai suporta aici vrea sa plece dar din motive financiare nu putem sa ne intoarcem in tara inca.Si cum stie asta toate se sparg in capul meu dintr-o data eu am devenit tinta tuturor reprosurilor,tot ce se intampla de rau e din cauza mea,nici ca o sa se nasca in curand baiatul pe care si l-a dorit atat de mult nu-l mai intreseaza,parca a inebunit de o saptamana nu-l mai recunosc s-a schimbat complect.Ma iertati ca va plictisesc cu problemele mele,dar asa ma mai linistesc si eu putin.Daca a mai trecut cineva printr-o problema asemanatoare dati-mi un sfat va rog o parere.Off imi vine sa mor.
34+ARTHUR

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

FETELE care ati nascut o intrebare.......ati dat bani si la medicul acre era de garda? care v-a primit si v-a consultat pana a venit medicul vostru? si daca da cum ati procedat? nu radeti de mine dar nu ma prea pricep la dat spaga.....asa ca habar nu am cum se procedeaza....si al moasa si la asistente?intr-un plic? banuiesc ca la asistente direct in buzunar.....dar la moasa si medicul de garda?

Asteptam raspunsuri ca sunt sigura ca si pe alte fete le intereseaza....



Karra 39 fix MARIA CRISTINA
http://pg.photos.yahoo.com/ph/carminutzaa/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karra80 spune:

ELENAGIULIAnu ne plictisesti deloc daca crezi ca poti sa-ti descarci sufletul fa-o...si daca crezi ca te putem ajuta cu ceva sfaturi...nu ezita sa intrebi ....macar asa ne mai spunem si noi parerea si poate tu ami reusesti sa-ti alungi gandurile negre din minte ca nu-ti face bine.....rau face sotzul tau ca arunca totul asupra ta....de parca ai avea vreo vina...poate ar treb sa incerci sa vb deschis cu el.....sa-l faci sa-si de-a seama ac nu-ti afce bine situatia asta...ca si pt tine e greu dar de dragul copilului vostru si al copiilor vostrii ar trebui sa ajungeti la o linie de mijloc....asa el se descarca pe tine care nu ai nici o vina si tu ....stai si suprti si nu-i face bine deloc la bebelusul din burtika...... sa stii ac suntem alaturi de tine....fruntea sus si

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

KARRA mersi mult pentru suport dar cu el nu se poate vorbi parca are ceva facut nu-i mai pasa de nimic si de nimeni parca e nebun,nici noapte nu mai doarme parca se pierde in ganduri.Ciudat e ca o data zice ca-i pare rau ca ne iubeste si isi cere iertare si dupa cateva ore ir il apuca,nu mai stiu ce sa inteleg sant disperata.Te
34+ARTHUR

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns absoluta spune:

ElenaGiulia imi permit si eu sa-ti dau un sfat. Incearca sa-l ignori cateva zile. E greu dar impune-ti sa faci asta mai mult ca sigur ca o sa dea rezultate pozitive.
Eu folosesc acest truc si merge de fiecare data

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Sa sti Absoluta ca poate ai dreptate incerc de ieri sa-l ignor saa vedem unde ajungem,mila si durere in suflet simt cand imi vad fetita de numai 3 ani plangand ca nu stie de ce e tata nervos,saraca imi vine sa-l omor sa-i sparg capul,dar totusi am sa-l ignor cat de mult o sa pot.Mersi pentru sfat
34+ARTHUR

Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

ElenaGiulia o fii si la el ceva pe baza hormonala, fa si tu cum zice Absoluta poate o sa-si dea seama ca nu e el centru atentiei acum.

Cria32+ cu Vlad

Mergi la inceput