Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by mayaione

Pai eventual o sa cumpar eu domeniul, apoi banii sa-i strangem pe orase, din Bucuresti se ocupa una de strans si apoi mi-i trimite, din Pitesti eu si tot asa. Ca e aiurea sa trimita fiecare cate 1 leu. Voi cum ziceti?

www.smi.ro/anamaria" target="_blank">Poze Anamaria
Povestea nasterii



Ai cont la banca?

Si eu vreau pe listuta,Dianocica.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Fetelor..puneti si pe subsemnata pe lista cu stransu banilor. dar cum o faceti pt fetele din strainatate ? vreun numar de cont, alea alea..
Care dintre voi dati deja suculetz la bb ? Eu i-am dat acum 10 zile suc de mandarina inmultit cu apa, il acceptam bine, dar asa gaze facem de el...problema e ca noi avem mare nevoie de sucuri, caci suntem constipati(papam lapte praf de la o luna). Stiu ca sucul de portocale e si el foarte bun la consti, dar da crampe, si noi d'astea suferim deja de 3 luni. Ieri am fost la urgente, ca tare plangaciosi am fost..si nimic, e bebe constipat si cu multe gaze. Recunosc ca si noi am incercat si cu ceai de anason, si chimen, si Babycalm de la Fares, dar n-am avut rezultatele dorite. Acum bem ceai granulat pt bebei de musetel combinat cu ceva radacina de marar, si alte ierburi. Nu-i rau dar nu ne rezolva toate gazele.
Oare mar razalit s-apoi stors in tifon ? Daca-i dau sa-l inmultesc cu apa ?
Avem numai 3 luni si o saptamana.

Dbunny

poze Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

David Andrew de Elenalove27

Dianocica si eu pe lista .

Monica de Maria Cristina (20.12.2006)
Poze Maria Cristina luna 2,1
varsta Maria Cristina
printesa noastra
www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

Fetelor..puneti si pe subsemnata pe lista cu stransu banilor. dar cum o faceti pt fetele din strainatate ? vreun numar de cont, alea alea..
Care dintre voi dati deja suculetz la bb ? Eu i-am dat acum 10 zile suc de mandarina inmultit cu apa, il acceptam bine, dar asa gaze facem de el...problema e ca noi avem mare nevoie de sucuri, caci suntem constipati(papam lapte praf de la o luna). Stiu ca sucul de portocale e si el foarte bun la consti, dar da crampe, si noi d'astea suferim deja de 3 luni. Ieri am fost la urgente, ca tare plangaciosi am fost..si nimic, e bebe constipat si cu multe gaze. Recunosc ca si noi am incercat si cu ceai de anason, si chimen, si Babycalm de la Fares, dar n-am avut rezultatele dorite. Acum bem ceai granulat pt bebei de musetel combinat cu ceva radacina de marar, si alte ierburi. Nu-i rau dar nu ne rezolva toate gazele.
Oare mar razalit s-apoi stors in tifon ? Daca-i dau sa-l inmultesc cu apa ?
Avem numai 3 luni si o saptamana.

Dbunny




Dbunny nu stiu ce sa-ti zic in legatura cu sucurile sau mar, dar stiu ca eu mananc portocale din primele saptamani de alaptare(alaptez exclusiv) si daca nu mananc o zi Ada nu face kk. Am testat si asa ca in fiecare zi mananc cel putin o portocala, si ea nu prea a avut colici, decat rar. Poate fetele cu experienta te ajuta mai mult.

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

quote:
Originally posted by flore26

Pai asa e cel mai bine.Cine strange din timisoara?ma anuntati si pe mine.
Cum pot pune si eu tot timpul la sfarsitul mesajului poze, sa ne puteti vedea oricand doriti?ce inseamna sa fii incepator..............



Trebuie sa-ti activezi mesajele private. Du-te in partea stanga la meniu si apoi trebuie sa-ti faci o semnatura la profil personal. POzele le pui de pe yahoo sau unde le ai.
Copiezi link-ul:http.... unde se afla pozele; trebuie sa le treci pe public.

Apoi la semnatura copiezi ce am scris eu: pozele mele adaugand http, eu am pus puncte.
Ca sa vezi ce am scris eu, da-mi raspuns prin quote, il ai deasupra mesajului pe care il scriu eu acum.

Sper sa intelegi ce am scris.
Eu stau in Lipovei

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

bebinuta multumesc mult.o sa incerc, dupa ce papam.

dbunny eu ii dau alessiei suc de morcovi si nu avem decat 2 luni si 2 sapt.face zilnic caca , uneori si 2 ori.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Flore eu stiam ca sucul de morcov constipa. Tu inca dai piept bebicei? a fost vreodat consti ?

va rugam vizionati prima discutie cu Dani la 8 saptamani. calitatea nu e tocmai buna, filmat cu camera de foto digitala. A se viziona pana la capat.
http://www.dropshots.com/dbunny_28

Dbunny


poze Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

dbunny eu alaptez, dar doctorita pediatra mi/a spus sa incep sa/i dau suc de morcovi, apoi de mere, apoi alte feluri.cica sucurile au vitamina C.am citit si in mama si copilul si scrie sa dai sucuri incepand cu saptamana 6.pe alessia nu o constipa, din contra, acum face caca zilnic si chiar de mai multe ori pe zi.pana acum nu facea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Flavia-Ioana spune:

Multumesc fetelor ca ne-ati primit si pe noi sa fulguim alaturi de voi...

La cele 3 luni si 1 saptamana avem 4700 cu 4500, dar ii multumim lui DD ca suntem sanatoase si ca in fiecare zi ii luminam viata lui tati si lui mami...

Noi papam cam din 4 in 4 ore, cate 120 de ml de Humana 1, si spre fericirea mea noaptea fetite dorm intre 6-9 ore. Sunt f cuminti, de aceea imi este usor sa ma descurc cu ele atunci cand tati e la servicu.

Dar ma enerveaza un lucru...am capatat si noi acele bubitze nesuferite, cele care se fac de la caldura, de la transpiratie...aveti vreun remediu pt ele ?!

Va pe toate si va doresc din suflet sa fiti sanatoase si voi...si bb-ii vostri ! si poate...ne treceti si pe noi in listuza......ca nu ne-am gasit...

Flavia de Alexia-Ioana si Daria-Maria 23.11.2006

Pozicile noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flore26 spune:

quote:
Originally posted by bebinuta

quote:
Originally posted by flore26

Pai asa e cel mai bine.Cine strange din timisoara?ma anuntati si pe mine.
Cum pot pune si eu tot timpul la sfarsitul mesajului poze, sa ne puteti vedea oricand doriti?ce inseamna sa fii incepator..............



Trebuie sa-ti activezi mesajele private. Du-te in partea stanga la meniu si apoi trebuie sa-ti faci o semnatura la profil personal. POzele le pui de pe yahoo sau unde le ai.
Copiezi link-ul:http.... unde se afla pozele; trebuie sa le treci pe public.

Apoi la semnatura copiezi ce am scris eu: pozele mele adaugand http, eu am pus puncte.
Ca sa vezi ce am scris eu, da-mi raspuns prin quote, il ai deasupra mesajului pe care il scriu eu acum.

Sper sa intelegi ce am scris.
Eu stau in Lipovei

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada

pai nu am incercat inca.sper sa ma descurc.daca nu cer lamuriri.multumesc

Mergi la inceput