Stelute de ianuarie - februarie 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

am vorbit cu Criss - e Ok, doar ca f ocupata, a inceput scoala si e in continua alergatura. Fetita e bine (desi mami nu are grija de alimentatie ). La scutece nu a intrat deloc, ai dreptate Adela, insa spera sa o faca cat de curand!

Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

messa nu esti sanatoasa fata!!!!!!!!!!!!

gabri noi avem carusel si l-am montat pe pat de panza. nu sta e asa fix cum ar sta pe ala de lemn dar sta, cel putin pana o sa ajunga sa traga de jucarii. pana atunci ne gandim la alta metoda de prins.

cata ai grija de tine. nu stiu cum e voltarenul dar fastum-ul... pt mine a fost apa de ploaie.

sraluca deci e bine dupa vaccin. bravo! eu inca nu am luat o hot in privinta vaccinului. uffffff naspa daca esti la poligonul de trageri...baga si tu niste flatulin.

albinutzza vazut poze cu bb rumoasa foc. dar nici flacaul nu e mai prejos!

laura mergi la bazin aici langa stadion? super. eu vreau sa merg la miramar.

lili super montajul tau.

alinuk felicitari pt nota.

kate, cleo distractie placuta la botez.

fete azi cum imbracam bebeii pt limbarici???



Marina mami de Emma Ioana(16.01.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Lili,A.Alina si Mihacarm va doresc si eu La multi,multi ani fericiti!

Cleopiciu si Katy,sa aveti un botez de vis!

Gabriela,deci asa...cu caruselul ti-am dat idei s-o mai pui si tu de-o utza-utza.Recunosc ca nu m-am gindit la asta cind l-am cumparat.
Pina acum n-a fost bb asa incintat de el,dar acum incepe sa stea mai mult cu ochii la el si sa rada la jucarii.

Albinuzza,sa stii ca aseara l-am culcat pe Lucas pe burtica si a dormit super.Eu,recunosc ca am dormit cu veioza aprinsa,dar macar am fost linistita ca era bb la el in patut.Ziua doarme tot asa,dar sunt linga el si nu am treaba.
Tare ultima poza din albumul Mariei...cu olitza.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daconst spune:

Vad ca vorbiti de sport la cele cu cezariana.Vroiam sa va spun ca eu am inceput gimnastica de refacere unde vin doar mamici care au nascut.Moasa le-a spus la cele cu cezariana ca dupa 8 saptamani au voie sa faca gimnastica,mai putin abdomene.In rest nu au nicio interdictie.


Cu sanii,simt si eu ceva intepaturi si o senzatie ciudata.Si nu am sanii plini.Nu stiu de la ce sa fie.

Dana si Lucas Paul(18.01.07)
www.youtube.com/watch?v=hGuP7KWi9o8" target="_blank">filmulet1,www.youtube.com/watch?v=GDc26U48Cb0" target="_blank">filmulet2


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

MARINA e bine dar are putina febra. Nu stiu daca e adevarat ca i-am luat temperatura cu termometru electroni (care nu stiu cat de accurate e) si i l-am pus la subrat. Ca in gura nu avea sens iar in fundulet mi-e mila sa il bag.

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maryela spune:

Am intrat sa ii urez La multi ani pentru maine dragei de Lili.
Kate si Cleopiciu sa aveti o zi minunata pentru botez si sa va aduca numai bucurii micii crestini!

Maine avem si noi botezul si avem de asemenea si emotiile de rigoare
Incerc sa pun si eu link-ul sub cuvant ascuns( am tras cu ochiul la ce au explicat fetele).Ia sa vedem, merge? Promitem sa punem mai multe poze dupa botez.

bebe Mihnea

Marilena si cel mai dulce bebe, Mihnea -Gabriel( 24 ianuarie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ralumat spune:

Buna!

Eu sunt o mamica de noiembrie, dar bineinteles ca trag cu ochiul si la voi....asa ca vin si eu cu o informatie: carusel pentru patut de panza gasiti la magazinele Piciul in Bucuresti si este de la firma Canpol Babies.

Raluca lui David Calin (28.11.20006)
luna a treia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Subscriu si eu la ceea ce zice Alinuk de ceaiurile alea.Eu am observat fara sa vreau.Si de beau doar urzica , e super ,super ok.

Alinuk mama..dar ai lapte nu gluma..eu nu zic cat am ca cica daca spui ..scade .dar Iarina nu mananca atat cat am ..ci mai putin, in fiecare seara congelez.Eu as vrea s anu ami congelez ca nu am ce sa fac cu laptele ala..plus ca e mult mai bine pt sani sa ai productia de care are nevoie bebe.

Serios, ce fac cu laptele congelat??ca in 3 luni trebuie sa i-l dau...si daca ii dau de la conge..e in detrimetul celui de la san..



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Fetele, la voi bebelusi mananca la 3-4 ore la amandoi sani??
ca eu nu pot sa o fac sa manance la amandoi.....



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Am mai uitat ceva...si cum puneti ca ora de terminare a mesei sau de inceput a mesei ca punct de reper pt urmatoarea masa?



*** AniS ***
Iarina-Elisa *** inimioara mea mica*** (11 ianuarie 2007)***
Ingrid-Alexia *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005) ***INGRID
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput