Stelute de ianuarie - februarie 2007 (2)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kateryna spune:

Capitolul vechi il inchid operatorii.
Am intrat si eu sa urez o zi cat mai frumoasa si un bebe cat mai cumintel la botez ptr Cleopiciu si bb Daria (multi pupici de la bb Anelin).
Profit de aceast ocazie sa-i urez un calduros "La multi ani!" pentru ziua de maine scumpei noastre Lili. SA ai o viata plina de bucurii alaturi de familia ta.Un buchet de numai ptr tine mamico!
Noi maine tragem chiulul ca avem botezul, asa ca le uram si celorlalte mamici care vor avea botezul bebeilor maine "bebei cat mai cuminti si distractie placuta".



Kateryna si Anelin-George (7 ian 2007)

www.dropshots.com/extazis" target="_blank">Poze Anelin-George

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sraluca spune:

MARYBELL am facut vaccin de la stat.Deocamdata e bine.Parca e putin febril dar si in casa era cald si era cam impachetat ca aseara inainte sa adoarma a facut scandal si l-am legat intr-o paturica sipe la 2 s-a trezit si era cam incins. Aoleu, si are o foameeeee. Ne-a disperat.
S-a marait toata noaptea.Ne-am si speriat de 2 ori ca a tras un urlet sfasietor si cand ne-am dus dormea bustean. Isi plange de mila ca l-au intepat

MESSA si al meu e anticurent ca dupa ce toata saptamana a facut urat de 2 zile e un ingeras. SI SPER SA IL TINA ASA MULT SI BINE

LAURA incearca Flatulin ca la noi a mers destul de bine. Nu are efect instantaneu s cum as vrea eu dar in max 5 min il linisteste.

Apropo de colici, nu prea mai are de vreo 2 zile in schimb ma-sa are niste aere in burta de .... pot sa incerc sa ma fac aruncator de flacari. Nu stiu ce am mancat, aaaaaaaaaaaa, mi-a trimis maicamea varza. PAZEA CA TRAG

MESSA ce cauti la FDA. Imi strici bucuria vietii, ca au in amintirile mele din vremea copilariei pastrez mirosul de ceai de anason. Si de chimen si fenicul. E drept ca nu am reusit sa le beau pt ca acum am o greata profunda vis-a-vis de ceaiuri (trebuie sa fiu grav bolnava). Inseamna ca de aia am eu probleme cu capul (scranteala la creier) de la anason. Acum serios ai vazut ce zice ca numai unele soiuri in special alea chineze si japoneze. Oare asta de la noi de pe piata ce soi o fi? Te duci la piata si intrebi: ce soi e anasonul? Illicium verum? Asta nu e bun.

CATALINA eu sunt campioana la ramas intepenita. Sau semi.LOMBOSCIATICA sau LUMBAGO. Deci tratamentul de urgenta cand ramai intepenita : injectii cu PROFENID. E destul de scump dar merita. De obicei dupa 2 injectii ma pun pe picioare. In rest PROFENID pastile de 200mg. Mai ales ca nu alptezi nu e nici o problema. Vezi ca mie imi dau putina somnolenta dar eu sunt un caz aparte, daca iau un somnifer dorm 3 zile

AH si era sa scriu in capitolul vechi, in eter si dupa aia as fi fost amarata ca nu imi raspunde nimeni

LILI best of ce? Cine-i Florentina? Ma duc sa vad.

OF, iar au venit vecinii aia nemernici si galagiosi

sraluca Mihai Alexandru 25.12.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Catalina, acum am citit mesajul tau, sanatate multtaaa, putere sa treci peste si sa te faci bine, si lasa ca DD e sus si vede, si vei fi bine



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Albinutzza spune:

Am mai pus niste poze aici: http://community.webshots.com/album/557962127pkqaAu



Albinutzza& Luca bondarelu' 07 Iulie 2005 & Albimik Maria Antonia
1 Februarie 2007


The piano keys are black and white, but they sound like million colours in your mind (Katie Melua)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ylilimic spune:

Multumesc mult de tot Katerina! Este prima felicitare /urare de ziua mea si ma bucur sincer ca a fost din partea cuiva de pe forum (riscam sa fie socrul primul ) Multumesc inca o data si va doresc un bebe linistit la botez (nici nu mi-l inchipui altfel) si petrecere frumoasa dupa eveniment.

Nu stiu daca o urmariti pe Florentina al carei fan sunt eu, dar puteti inceca de luni pana vineri, la ora 8 dimineata, pe Prima TV
uitati si www.florentina.ro/index.php/cPath/5" target="_blank">site-ul cu Florentina ca poate va inspira cate ceva de acolo...

Mihacarm - am vrut atat de mult sa te felicit la timp, insa am mai scris ca accesul la pc e limitat o vreme (Matei e buba). Iti doresc tot ce e mai bune pe lume, sa fii fericita si sa te bucuriin viata alaturi de familia ta!
Si pentru ca nu stiu cand mai am liber aici profit de ocazie si o felicit si pe A.Alina - iti doresc numai sanatate, fericire si bucurii alaturi de familie!
cleopiciu - sa aveti si voi un botez asa cum ti-l doresti si micuta Daria sa nu planga nici un pic




Nasterea - un puzzle cu flori de liliac
Marele blond Luca Matei - 05.11.2004
Liliana cu www.onetruemedia.com/my_shared?z=15c3fccea103d6e25e31e4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Adam Cristian- 15.01.2007
CARTI de psihologia copilului / liste utile pentru tinere mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laura ionescu spune:

Buna dimineata. Am dormit si noi in reprize de cate 3 ore si am mancat frumos. Ne-am trezit dimineata la 8 si am ranjit gingiile la mami care era chioara de oboseala, dar cand a vazut maimutika vesela i-a venit inima la loc si ne-am jucat o ora dupa care iar ne-am culcat. Doamne ce bine si frumos e cand copila nu are dureri!

Lili - multumesc pt mesaj . Iti doresc numai bucurii si sa fi fericita alaturi de familia ta asa de frumoasa

Marybell- vroiam sa te intreb, ce faci cu Erik cand te duci la bazin? Il iei cu tine? Ca si eu as vrea sa o iau, nu sa o bag in apa, evident, dar sa fie cu mine acolo ca de fiecare data cand ma duc numai ochisorii ei ii am in fata si ma gandesc numai la ea si nu am liniste deloc.

Eu ma duc miercurea si vinerea la Tenis Club Bucuresti, cred ca Amaya m-a intrebat unde. Mi-am facut abonament pe 1 an. Mi s-a parut mai ieftin ca la PARC unde mergeam anul trecut, fiindca am acces nelimitat 7-24. E un efort ca trebuie sa dai toti banii odata, vreo 30 mil, dar e pe 1 an! Si eu am prins o reducere de 20% fiindca am platit pana pe 28 feb...

Azi stam afara toata ziua. Yupiiiii. Ce frumos e!

Laura si Eva (11.ian.2007)
poze cu Eva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli1977 spune:

neata fetele dragutele,

raportam o mamica nesimtiita, care a dormit ca valiza in gara, de la 22 la 9 azidimineata, ca bebe Andrei de 3 nopti doarme cu buni ...uah, ce bine e!!

Kate, Cleopiciu, sa aveti un botez frumos, asa cum va doriti, sa va bucurati de acest moment din viata bebicilor vostri si sa va si distrati!!

La noi a venit mama de la Galati si am scapat de copil, e bataie intre bunici cine sa-l tina!!!
ce zi frumoasa!!!!astept dr la vizita lunara si pe urma direct afara!

pupici de la noi


BEBE ANDREI

ELI si bebe Andrei(27.01.2007)
http://good-times.webshots.com/album/557941071SwfqgY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Kate, Cleopiciu sa fie binecuvantati cu sfantul dar al botezului bebeii vostri! La multi ani!

Lilica baga tortuletze, shampanici si ce mai dibaceshti tu acolo.. iti doresc din suflet si cu mare drag un sincer
La multi ani!

PS: raportez! 10! ptiu ptiu sa nu ma deochi
Ps: vazut montaj de lilica, subperb! bravo fata draga - ai o familie de invidiat!

Alinuk si bb Teo 10/01/2007
poveste de bb
nasterea - una dintre minunile lumii
franturi de viata
................................................
Nimic nu-i intamplator!
........................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

sunt zombi

mihacarm la multi ani pe ziua de ieri

crisotexa la multi ani

lilica foarte frumos filmuletul ai o familie frumoasa si fericita mi s-a facut un dor teribil de mare
ce seamamna matei cu adam cand te chefuiesti azi sau maine ?

adela de alexia maria ( 13.01.2007 )
http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762383182749

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adela2006 spune:

intreba careva de masajul dupa ceza din pacate nu se maseaza burta ca tare mi-ar fi placut si mie chestia asta poate mai scadea ca am niste colacei de sigur nu ma scufund

criss nici un semn incep sa ma ingrijorez serios nu cred ca ai intrat deloc la scutece sper ca totul e bine
liuda tu ?
alinatxa mai da si tu un semn ce mai face bebe roberta ? mai alaptezi ?

adela de alexia maria ( 13.01.2007 )
http://new.photos.yahoo.com/mamicile_ianfebr2007/album/576460762383182749

Mergi la inceput