Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (164)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Iaca, mi-au plecat musafirii, mi-au adus martisoare si au stat pana acuma, m-am mai calmat si chiar am reusit sa trag cate un ranjet din cand in cand .
Vreua sa spun ca la 5 luni bubitele care i-au iesit au trecut in 2 zile, cu Saprosan si Zyrtec si atunci stiu ca erau de la caldura, in fine. Dar asa ceva, sa apara si sa dispara intr-o ora-ora jumatate max inca n-am vazut. Poate de la alimentatie, poate chiar de la caldura...
Diana, din moale ce era, cand a intrat la medic a urlat si nu se mai oprea....abia a reusit sa o asculte la plamani, iar cu lingura pt gat cred ca au auzit 5 case mai incolo.
Acasa a fost bine-dispusa, a papat foarte bine, acum seara i-am dat iaurt cu biscuiti si un kiwi si dupa o ora plangea de foame...a mancat si 70 gr de la masa de pranz (restul). A bagat la 21 un biberon de 230 gr de 1,8. Vad ca nu s-a mai trezit sa planga, probabil era prea gras laptele, Maraki, daca la fel facea si Angelo, bine ca i l-ai schimbat.
Ma duc la nani, am avut o zi naspa, poate maine va fi mai bine.
Va pe toate, scuze ca nu va iau la rand, dar sunt foarte obosita. O noapte buna sa aveti!
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna dimineatza!
Eu matinala la birou.Dar am dormit tun.Diana nu stiu daca s-a trezit,cred ca nu ca era in patutz dimineatza,deci n-a mutat-o husbandu
BEE las ca trece si depresia de stat acasa,nici prea ocupata nu-i bine nu vezi? Nici eu nu apuc la shoping ANUTZA e o figura,de ce nu ne mai pui filmuletze cu ea cand se intzoleste ? Parca o vad! Caciuli si Diana isi pune in cap,dar nu se streseaza cu auto-admiratul decat in oglinda de la baie,cand isi zambeste singura Ea mai mult "imbraca" papusile si animalutzele.
Am rugat-o intr-o zi sa dea papa la papusa - i-am dat lingurita si farfurioara ei si dupa ce i-a dat doar o lingura papusii s-a dus si i-a indesat lu tata-su linguritza in gura Si inca odata si inca odata ... Eu voiam sa o filmez cum hraneste papusa,dar nu mi-a iesit ea voia pe Ghitza , na! Probabil in compensatie ca el o hraneste pe ea
INGRID lasa bine ca a trecut,o fi si de la caldura - asa ii ies uneori Dianei la baie ,dar mari si rosii si cum o scot,dispar urgent
Ma apuc de treaba,o zi buna la toate!


MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> SI MAI NOI ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> NOU NOUTZE ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> NOI

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Neata!

Hai mai, nu v-ati trezit?

Acum ca sunt si eu acasa, hmmmmm. Azi ma duc mai tarziu la serviciu, sunt in tura de seara,asa ca stau si eu p-aci.



ana + tiberiu (13.01.2006)
petrecere Tibi
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)
varsta Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
AnaS, m-am trezit, acum am deschis compul si ma uit pe aici...Diana mi-a luat lumanarile ornamentale si le plimba prin casa.
Azi-dimneatza am pus-o la olitza, a pans si nu stiam de ce, pana cand am realizat ca apa din olitza era rece , saraca...si cred ca iar e constipata ca i-am schimbat lapticul. Bine ca a dormit toata noaptea, nu s-a mai trezit sa planga de la colici.
Ma duc sa-i bag doza de Panadol si revin.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Neata..inca nu am citit din urma...am intrat repede sa zic ca Bia are la 1 an si 2 luni mai putin ca la 1 an cu 100 de gr...deci, are 81 cm si 11100...misto, nu? Dar dc sa ma mir, ca doar din 12 ore cred ca in jur de 8 numai merge..bine combinat si cu papa cind vrea, cum vrea...citesc si revin!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Ingrid Lumineaza-ma! Care apa din olita?
Cata Pai nu cred ca e ceva anormal mai sa scada un pic din greutate.


ana + tiberiu (13.01.2006)
petrecere Tibi
poze Tiberiu , www.dropshots.com/anasebe" target="_blank"> filmulete(1)
varsta Tibi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata gagici...
Am avut o noapte frumoasa, Dani nu s-a trezit deloc si inca doarme si la ora asta Nu stiu cum dar doarme...Astept sa sa trezeasca sa isi bea laptele.
Loren..lasa mai fata ca e bine...ce vrei sa fie ? Dani are mai putin si unii zic ca e .
Cred ca a pus si Dani in ultimul timp pe el ca eu asha observ, dar oricum are sub 11 kg.
Bee...cred ca e nasol sa ai greturi (nu stiu cum e)dar lasa ca trec si astea. Cat despre Ana...e o nazdravana care iti ocupa timpul si energia.
Anasebe...bine ai revenit ai fost cam disparuta ultimele zile...
Ingrid cred ca si la noi solutia e 1.8..dar mie medicul dinala mi-a spus sa ii si dau.
Moni..spor la lucru.



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

AnaS, pai eu pun un pic de apa acolo, ca sa nu se lipeasca de olitza kka...si de data asta i-am pus mai multa si rece...
Voi nu procedati asa?
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Hai ca nitel am apucat sa citesc..Irina m-a distrat Sabinuta cu fite pe afara si cu mutre pe la babute...sa vezi cum am venit eu cu Bia acum 2 zile in crize de afara...nu mai statea nici in brate, nici in casa...nu mai stiam cum sa ajung mai repede!
Bianca si Ana ce-i drept nu ma deranjeaza sa nu i-a cine stie ce in greutate, dar sa scada...himmm..si mai putin decit acum 2 luni...macar daca stagna, ca sa nu it ca ieri a mincat mult fata de obicei, deci se poate sa fi fost umflata cu mincare si de aia sa aiba atit..posibil sa aiba si mai putin!
Scriu pe etape ca nu ma lasa Bia!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loren@ spune:

Bee imi pare rau ca dai la rate..te cred ca ti-e greu, iar acum tropaie si hormonii...las ca cine o sa aiba inca o fetita!Sa vedem daca va fi asa! David si Ioana s-au intilnit...pacat ca nu sunt poze! Sau sunt??
Silvi Alain papa bine de ttttotttttttttt, iar la faza cu pupatul si imbratisatul te cred ca te-ai topit..Bia pupa rar, dar imbratiseaza desssssssssss!

Bia nazdravana
poze noi
www.dropshots.com/utocatalina" target="_blank"> filmulete

Mergi la inceput