Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (164)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alin@ spune:

Monica
Silvi, bine ai revenit
Chiar acum am vazut Polly in Carrefour cu 4 mil 600.
Irina cu Sabina(ca sunteti doua), o sa pun poze si in drop.
Ingrid, si Ayan mi-a mai facut bubite care dispar repede. I-ai dat vreun medicament ceva? Mie mi-a facut de la Augmentin si de la capsuni. Poate a papa ceva si a facut alergie.
Anasol, e vreun filmulet ceva cu David cum baga rufele la masina? Ca nu vad decat poze

Alina, mami de Ayan(13.01.2006)

Poze cu noi

www.dropshots.com/mami_de_Ayan" target="_blank">Filmulete
www.onetruemedia.com/shared?p=2282f6c86fbfef9b727d82&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Iubitul nostru


"IT'S ALL ABOUT THE ATTITUDE"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

aNASOL NU STIU CE SA ZIC, CA TREBUIE MESTECATA LAVABILA . nOI AM TOT ZUGRAVIT IN iTALIA IN AP. PE UNDE AM STAT SI AM FOST CHIAR BRAVI, MAI MULT cLAU DECAT EU.
iNTREBATI UN ZUGRAV CEVA.
SILVI CE BINE CA PAPA, CHIAR DACA SUPELE DIN CANITA. ESTE UN INCEPUT SI ASTA.
MONI CE M-AM DISTRAT, MORETALA FAZA. MAINE TRE SA CUMPARATI STICLA NOUA.

EU AM PAPAT PUTINA CIORBITZA CA N-AM REZISTAT, CU CEAPA VERDE. CHIAR SI MARCO A GUSTAT.
ACUM L-AM FILMAT SI A VENIT LA AP. NU STIU CE A FACUT CA NU MAI MERGE. SA VEDEM CE ZICE TAT-SU' E STRICAT SAU MI-A APASAT DOAR PE CEVA.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

nu sunt filmulete ca nu l-am filmat de fapt nu am nici un filmuletz cu dav

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Revin cu amanunte!
Din pacate intilneala noastra a fost intimplatoare si nu am avut aparat foto sa facem poze-ne-am intilnit la un tirg de confectii-Dav e un dulce si un cuminte...Ioana zapacila-ridea la el tot timpul, si el serios nevoie mare! La despartire Ioana l-a pupat pe obraz smechereste si si-au facut "pa ". ei ce mai...IRINO!!! vezi ca iti furam iubitul!!

Intrebare? despre ce poze in reviste cu Bia si Ayan vorbiti?
Noi avem scaun de masina de la Cam-ciao lusso. E bun si cu spatar reglabil pe 5 pozitii parca-se doarme bine in el.

Si noi am fost azi pe afara vreo 2 ore si ceva-la vremea frumoasa care a fost nici nu puteam sta in casa. Si Ioana azi a facut treaba- a aruncat hirtii la cosul de gunoi-le-a luat de jos, a deschis dulapul si le-a dat drumul in cos. Nu stiam ce vrea sa faca.
Iaca fii-mea de la 8 juma doarme-pina dimineata sper!!
Ma duc si eu lA trebi-am de scos rufe din masina si de intins pe sirma!

noapte buna

Any si Ioana-Catalina (12.02.2006)

poze Ioana-Catalina

Povestea nasterii Ioanei-Catalina

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=21fc06911023d376aa686b" target="_blank">Iubirea noastra Ioana-Catalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ingrid, de o sapt. am scos si eu laptele de 3,5% si vad ca Abgelo nu mai are deloc senzatii devoma...stau si ma gandesc ce dr. ciudat sa nu zica nimic de problema asta ma duc la pui ca plange

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
http://www.dropshots.com/maraki
http://www.dropshots.com/maraki1
http://www.dropshots.com/maraki2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

sa va zic si io de ioana a lui anymony e o grasunica si o frumusica,nu are astampar deloc,davidid de fatza cu strainii e un sfant,bine ar fi si acasa sa fie asa.L-a pupacit ioana si el statea ca o fata mare

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gogosica_lu_solo/my_photos
anasol si david-andrei(06.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ce fain ca v-ati intalnit iesencelor, chiar si intamplator.
Maraki ce bine ca ti-ai dat seama si ai scos laptele. vad ca Marco il tolereaza foarte bine. Eu ii dau 200 ml Dorna 3,5 si 4 masuri de Junior. asa le combin pe ambele si nu stiu ce iasa.

pe toata lumea, merg sa vad de fiu-mio, ca e timpul de nani.
pe maine.



_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze Marco, filmulete Marcowww.dropshots.com/ioana_purdea" target="_blank">(1),www.dropshots.com/giova2" target="_blank">(2)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)
nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata cu spuma si sare de mare
Si menajera doarme deja
Si a baut si laptic
ANASOL pai pune filme cu Dav mai
merg si eu la nani,numai sa termin si eu lapticul
Noapte buna!

MONI de DIANA (01.01.2006)DIANA ALBUME ,www.dropshots.com/jerpelm" target="_blank"> FILMULETZE 1 ,www.dropshots.com/monica70" target="_blank"> SI MAI NOI ,www.dropshots.com/moni3" target="_blank"> NOU NOUTZE ,www.dropshots.com/moni4" target="_blank"> NOI

"MAI BINE SA TE CONSUMI,DECAT SA RUGINESTI"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:


Ati scris azi nu gluma...Noi am fost prin magazine la cumparaturi..(doamne ce isi place) si apoi pe la prieteni la impartit de martisoare. Dani a fost foarte cuminte, a mancat niste pui la tava la fina mea si apoi acasa a baut doar 150 ml lapte.
Ingrid, am vazut ce ati patit...imi pare rau. Eu i-am luat lui Dani lapte Milli 1.8 UHT 4 cutii din Real cu 3 lei cutia si dinasta am sa ii dau de acum. Eventual saptamana viitoare o sa incerc cu lapte de vaca sa vad daca laptele e de vina sau a fost de vina vreun dinte sau rana din guritza.
Am vazut poze si filme cu Ayan, Matei,Ioana, Diana..sunt niste scumpi toti
Silvi bine ai revenit pe melaguri romanesti
Irinatunza..
Giova...e bine ca ti-a dormit Marco asha mult azi ca prin somn organismul se reface.
Anymony si Anasol..se pare ati avut o intalnire frumoasa...Irina..ia masuri ca ramai fara ginere
Acina...frumos filmuletul pus de tine, adica e frumos ce au facut fetele..(dar eu nu am plans..si stii de ce? Nu imi plac femeile care isi arata burta de gravida...e oribila atata burta acolo...sorry da asha simt eu.) Cu Sandra am avut burta foarte mare mi-a crepat toata pielea pe burta...si cu Dani la fel am avut o burta uriasa si acum ma chinui sa o ascund nu sa o arat la lume...chiar daca inauntru e ceva) Eu am o singura poza cu burta dezgolita, am si vrut sa o sterg dar nu m-a lasat sotul.
Toanca...felicitari lui mateias pt mers
Ali...
Moni...Diana are o personalitate...jos palaria...
Giova...nu stiu concret dar am auzit ca nu e bine sa dai lapte de alimentara in care sa pui lapte praf. Laptele praf se face cu apa si eventual in completare pui lapte de alimentara. Asa am citit parca undeva. Mi-e mi-a ramas o cutie jumate de lapte dar acum nu mai dau inapoi, o sa il folosesc la cereale eventual...cred ca pana la sf anului il termin ca ii dau rar cereale.
Sandra mea a venit fericita acasa ca a primit 11 martisoare de la colegi Azi a fost in culmea fericirii si numai prostii a facut la teme, zici ca era aiereana. S-a trezit la realitate cand i-am spus ca noi plecam si ea ramane acasa sa faca la mate
De maine incep sa am ore la facultasi eu cum sunt o studenta constiincioasa...ma duc sa mai inteleg problemele alea ca de nu...
Si cam atat...cred..ca nu am uitat nimic..

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
Albumul nostruPoze Daniel 1 An
www.onetruemedia.com/my_shared?z=f72578dbdb5131bc04ec7&utm_source=otm&utm_medium=text_url/" target="_blank">Filme
Craciun 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
O primavara minunata va dorim
[blue]LA MULTI ANI BRUNO[/red], ca eu tot intarziata ma trezesc.
Offfffff, eu bag nasul numai cat sa nu ma scoateti de pe lista, ca de citit......in diagonala, acum cand trebuia sa fiu la orizontala. Instructie face Ana cu mine, iar eu........... (scuze Maraki. LA mine sper sa tina 4 luni, nu toata sarcina). Ce sa mai discutam, am senzatia ca-s lovita in cap non stop si-i spuneam barbatului ca eu vreau la munca, orice munca, chiar si gratis, numai sa nu mai stau acasa ca mi-a ajuns si-mi va mai ajunge inca vreun an! CE sa fac, depresii de femeie gravida si nebuna. Si nici in cumparaturi nu ma pot refugia, ca-s mai chibzuita de felul meu (ca sa nu recunosc ca-s zgarcita de-a dreptul cu mine cel putin). Si pentru cumparaturi tb energie si chef. Ce sa cumpar, cand stiu ca iau proportii? Si-oi mai fi si ditamai Nasha cu burta mare in iulie.
Hai ca m-am descarcat in loc sa vorbesc de pitici mici.
Ana mea e ok, mananca relativ si se imbraca non stop. E o narcisista innascuta. Pune tzoale si caciulite pe ea (caciulile chiar le nimereste) si se invarte si se plimba cu o privire care cerseste admiratie! Nu degeaba o fi ales oglinda de pe tava. Goleste sertarele din bucatarie pana spal eu vasele (n-a avut tentativa de a se catara in ele si nu stiu cum de nu i-a venit ideea, ca in general face ca si calul si se catara si calareste orice obiect din casa). Stie toate partile corpului (niciodata la ea, doar la altul sau la papusi), nu stiu de unde ca n-am batut-o la cap si animalele la ea fac aproape toate la fel, desi pentru ea e clar ca fiecare face in felul ei.
Gata. Merg la culcare.


si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput