*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (35)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

quote:
Pupici dulci pe burtici.
Am aflat si eu, in sfarsit , ca locatarul meu este... FETITA !
BURTICUTELE care se ocupa cu actualizarea listutei, poate imi trec si mie caruciorul aferent!
va multumesc si, va asigur ca , va urmaresc, din umbra...

Pupici, Musete23+


Felicitari Musete!!!
Fetelor completati voi listuta!!

cristina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monytza spune:

Sar`na pt bun venit fetelor...acum nu stiu dak o sa mearga...dar...am sa dau acum sa vedetzi la share cateva pozici cu mine:) gravidutza..


Mone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

ralucami cresc repede...mai un pic si le tinem in brate.

musete felicitari ptr fetita..sa-ti traiasca.

monytza bine ai venit printre noi.felicitari ptr fetita.

mica bafta maine.

25+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monytza spune:

ce cam am..am uitat de pozici:D
http://pg.photos.yahoo.com/ph/mony12oct/album?.dir=ba1cscd&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph/mony12oct/my_photos

Mone

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Buna la toate burticutele, ce mai faceti, active ca de obicei
chiquitta multa sanatate tie, sotului cat si bebelului, sa aveti parte numai de bucurii si impliniri.
Michigan pentru sotul tau si treci la treaba sa poti sa-i faci o surpriza sotului
Mai fetelor lamuriti-ma si pe mine ca eu sunt,azi a sunat o angajata pentru o adeverinta de spital(esteare 39 saptamani si 2 zile si astepta sa nasca)si se vaita ca a fost la medicul de familie si ia spus ca va intra foarte tarziu in indemnizatie de 6 milioane deoarece nu se incadreaza in cele 126 de zile(ea a intrat mai tarziu de 7 lunisi10zile in prenatal. Eu am intrebat IRU si mi-a spus ca trebuie sa ai macar 45 de zile dupa ce ai nascut si dupa aceea poti intra in indemnizatie. Va intreb deoarece eu vreau sa vin in continuare la servici(cat mai pot, poate ma mosesc fetele astea de la servici)
toate
ah....uitam.Andrada confirm si eu intalnirea de la PizzaHut dar voi veni un pic mai tarziu, cand scap de la scarbici(18:30)sa-mi pastrati un loc acolo.

Paula30+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Alynta 27,eu iau Rennie pt arsuri...dar nu o pastila deodata,sparg cu dintii si tot cioplesc din ea ,altfel as lua prea multe...Ma felicit ca mi-a venit ideea asta cu doze mici,nu depasesc astfel o pastila pe zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Mica, sarutmana pentru pontul cu rezerva, data viitoare cand ma duc la control o voi intreba pe doctora(eu intotdeauna am fost draguta cu ea cand am fost la control. Sunt foarte buni doctori in Pantelimon dar spitalul arata jalnic, nu ca as fi eu o simandicoasa, departe de mine, dar totusi......

Paula30+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Multumesc pentru sugestie chris27!

Alina 23+

Ipate A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Ma ajuta si pe mine cineva sa-mi activez Albumul foto? am incercat si cu PM dar degeaba!




Alina 22+

Ipate A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Chiqui La Multi ani

Cristinamaria - ieri am fost sa mai vad un alt ginecolog pentru "second opinion"... mai bine nu ma duceam ca acum sunt total bulversata

Paula - eu stiu in felul urmator:
- concediul pre/post natal este de 126 de zile din care neaparat trebuie sa iei minim 42 de zile dupa nastere. Pana la consumarea acestor 42 de zile nu poti sa iti depui dosarul pt. CIC
- daca intri mai tarziu in prenatal (deci o sa ai mai mult de 42 zile de post natal) si iti convine acest lucru (85% din salariu este mai mult decat 6 mil) atunci o sa ai un postnatal mai mare de 42 de zile
- daca nu iti convine (85% din salariu este mai putin decat 6 mil) iti iei fix 42 de zile postnatal; cele 126 de zile nu sunt obligatorii toate! Trebuie numai sa isi ia 42 de zile postnatal daca asa ii convine.



Sobi - da, in engleza se spune cervix


Mamica de Iulia (06.02.2004) si 29+



Fasolica din burtica si Poze

Mergi la inceput