*** Mamici de Mai - Iunie2007 *** (35)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michigan spune:

scuze andrada
sarcina e de vina
cred ca toate incepem sa uitam cate ceva
ne gandim numai la asta si restul.....
anul 1982

michigan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

andradap multumim ptr noul capitol.

tamaraspt daca nu ai edeme si tensiune , nu i-ti fa probleme, eu stiu de la doctorita mea ca doar asociate cu astea ii problema.tot ea o mai zis ca in sarcina se intampla ca gravidele sa piarda proteine in urina...oricum tu sa te consulti cu doctorul, el te poate linisti.

brambushca si eu am avut intepatruie in partea dreapta...dar mi-au cedat la no-spa, si am stat si intinsa.daca nici dupa no-spa si repaus nu cedeaza suna-ti doctorul.ii cel mai bine

25+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Gata...am revenit!!! Mai stau putin si ma duc sa vad ce a iesit de capu' grupei sangv. a sotului... si rh-ul desi asta chiar nu conteaza (eu il am pozitiv ... dar deh, trebuia sa il conving cumva sa-si ia sange!!! )

Revin mai tarziu pe forum... de-acasa!!! Dar cred ca VOI FACE o oprire pe la FORNETTI (intotdeuana mi-au placut.. .dar acum cu gandu' la ele parca m-a luat o foameeeeeeeeeeee )

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 29+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monytza spune:

Buna burticutzelor,
Am ametzit de cand caut pe aici pe cineva care sa ma"vada"....Am incercat mai de mult ca sa intru in clubul mamicilor de mai-iunie...dar pur si simplu n`am reusit...in fine...incercarea moarte n`are..si zic ca de data asta...cine stie...
UM 14 august 2006 DPN 21 mai 2007...dar fac mentiunea ca mie mi`a aparut la ecograf de fiecare data fetita mai mica cu 10 zile deci DPN ecografica e 1 iunie 2007...
Da..am fetita...asa mi`a zis la morfologia fetala..acum o luna...si probabil ca o va chema Maria Antonia...Doamna doctor care`mi supravegheaza sarcina este dna dr Vasiliu Cristina de la Spitalul Universitar.
Va pup..si astept un raspuns....sa vina numai....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Ralucami, eu deja citisem mesajul tau dincolo...

Michigan... ma duc acum sa adaug si anul
apoi chiar ca plec...

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 29+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Andrada multumim pentru noul capitol. Te rog cand faci rexervarea sa ceri masa la nefumatori .

Chiqui LA MULTI ANI!!!

Poohy eu de abia astept sa intru in prenatal sa ma apuc de facut... goblenuri ca asa am o pofta. Desi nu o sa le folosesc cand sunt gata.

Am fost dimineata la analizele de dozare anticorpi. M-a cam chinuit tanti aia de acolo, intai a incercat in mana stanga, nu a reusit nimic, apoi m-a intepat in dreapta . Si maine mai urmeaza o tura la Fundeni.

Hai ca va pup. Vorbim mai tarziu.



Mica 28+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sobi spune:

ralucami, sa ne faci si nou o poza cu patutul! mai am o curiozitate, in cat timp ai invatat asa bine japoneza daca participi la seminarii / traininguri... mi se pare o limba imposibila.

si daca tot suntem la limbi straine cum se zice col uterin in engleza - cervix?

Monytza, bine ai venit printre noi; una din fetele pricepute o sa-ti introduca datele in listuta!

Andreea 23+ Vladut

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamaria spune:

Chiqui tot ce-ti doresti sa ti se implineasca! Fericire maxima si o sarcina cat mai usoara!!
Brambuscha si eu am astfel de intepaturi! Merg azi la dr sa vad ce zice!!
Mica eu am fost azi la Fundeni Bafta multa maine!!

cristina 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Buna fetelor!
Eu de cateva zile am niste arsuri pe gat. De obicei le aveam cand mancam prajit, dar acum nu e cazul! Mai e cineva in situatia mea?

Andrada ma bucur din suflet ca esti bine! Pe viitor nu ti-ar strica sa nu te mai panichezi asa! Face rau la bb! Sa auzim de bine cu analizele! Felicitari pentru capitol! Vad ca esti tare activa! Te rog ca la lista de la inceput sa adaogi la mine data mea de nastere, ca eu nu stiu cum se face: 14.08.1979

chiqui La multi ani! Sanatate tie si copilului!

Draga byu felicitari pentru eco! Si eu cand merg si aud ca bb e bine mi se umple sufletul de bucurie! In legatura cu intalnire mi-ar placea foarte mult! Sa citesti mesajul lui "ralucami" si mai vorbim! Mi-au placut pozele tale. Ai o burtica tare faina! As pune si eu cateva dar nu ma prea pricep! Poate ma descalt ! Unde ai facut eco?

ralucami multumesc de sugestie! Voi cauta acolo! Esti cumva din Iasi? Numai bine in sarcina!

monytza bun vanit! Frumos nume va avea fetita ta! Sa fiti sanatoase!

O zi buna cu multe bucurii si jucausi!

Alina-Mirela 23+ David

Ipate A.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Am uitat ceva mica0307 succes la dozarea de anticorpi! Se pare ca nu sunt singura cu Rh negativ si sot cu Rh pozitiv! Pana acum ai mai facu vreo dozare? La mine e prima sarcina si prima dozare o fac la 28 de saptamani, cum vad ca o faci si tu! Ce stii de vaccinul de dupa nastere? Cel de imunizare? Il platesti?

Ipate A.

Mergi la inceput