Mamici de iulie-august 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by brazuca25

Eu de la soacra pt bebe am primit un set de PROSOAPE! Nu pot deci sa ma vait ca nu primesc "cadouri".

18+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos






Luna 16 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Carmena-si eu am avut analizele bune si mancam cat trei la un loc si mi sa dat si mie Elevit pe care il iau de 2 sapt si am inceput sa maninc mai putin,cu mult mai putin.E bine ca nu ma ingras prea mult

Si eu o sa imi cumpar cele trebuincioase inainte de nasere ca de nu ce ne facem cand vine bb si nu avem nimic nu?

edith17+ si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

eu daca as manca pe cat imi e de foame m-as face . asa ca incerc sa pacalesc foamea cu fructe si legume, iaurt si biscuiti. pana acum a tinut figura, sa vad ce-oi face cand nu o sa mai mearga asta...

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Daca nu cred din principiu in " zicalele " din batrani , de data asta chiar le dau dreptate , pentru ca mi se pare logic si nu vreau sa cumpar nimic inainte de 7 luni . Nu stiu de ce , pentru ca de obicei sunt o fire optimista , sarcina asta ma termina cu pesimismul si cu panica . Sfatul lor este sa nu cumperi nimic la bebe decat dupa 7 luni ca nu e bine , medicul ne-a zis la fel ca daca Doamne Fereste se intampla ceva inainte de 7 luni mama este pe primul loc , dupa aceasta perioada se ia in considerare si bb .


17 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beldicuta spune:

buna burtici

eu am interdictie la a cumpara ceva pt bb, la fel ca si restul familiei, asa ca eu o sa las cumparaturile pt mai tarziu, desi am vazut fff multe lucrusoare super misto
oricum, la mine are cine sa se ocupe de cumparaturi: mama mea, nasa copilului, care abia asteapta sa dea fuga in magazine, soacra`mea, cu care eu ma inteleg ff bine, deci nu-mi fac probleme ca va ramane bb dezbracat
in ce priveste AC, eu am facut deja pasul si la inceputul lunii am profitat de niste bani (prima de Craciun-cu intarziere) si de o oferta de la Metro si am si cumparat, asa ca pt calduri ne-am asigurat si eu si bb

beldicuta 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

nicoleta, si eu credeam la fel inainte de primul copil, ca n-o sa-mi cumpere nimeni nimic. Ei bine, pina in acest moment cred ca am cumparat cam 15% din hainele copilului, restul au fost primite. O sa-ti aduca hainute prieteni si cunostinte la care nici nu te astepti.
brazuca, te iei la intrecere in soacre cu Lorina?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu deja am inceput sa cumpar, si daca nu ar trebui sa tin de bani pt cununie, cred ca toti i-as cheltui pe hainutze pt bb. Ma lasa al meu iuby 2 ore in Cora si tot la hainute de bb ma gaseste. Prefer sa cumpar ce imi place mie, si nu hainutze din alea pe gustul mamei sau al soacrei. Spre groaza mea, am vazut ca mai exista si modele din acelea mai "antice" si eu vreau un baiat jmeker si modern. Primul lui cadou cand o sa se nasca o sa fie un tricou si evident cea mai mica sapca posibila pt un cap de bb.
Cu parinti tineri, trebuie sa fie si bb modern, nu?

18+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Ioana75, eu si Lorina suntem colege de suferinta in privinta asta, dar nu mai vreau sa deschid iar subiectul SOACRE! La urma urmei....sunt bune si prosoapele, nu? Macar sunt din alea bune nu din alea din Europa! Deci vezi...vad partea buna a cadoului!

18+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

mamica de anya si arina asta da coincidentza!eu in buletin sunt maria-alina.
carmena uite aici http://www.cordbloodcenter.com/ro/index.htm informatii despre cel stem.la euroclinic costa 1500 e sunt cam nesimtiti ca ei platesc firmei doar 30 mil din banii astia,cam mult parerea mea pt doar o recoltare....
simo spunei sotului de cip,ca asta e tehnologie curata!


alina 19+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Brazuca25 frumos tare mai suna" jmeker si modern", cine stie ce mentalitate vor avea bb nostri!!!
Ioana75 multumesc pt consolare, eu sunt mai pesimista o sa am eu timp de cutreierat dupa hainute, nu va ramane bb dezbracat. Dar daca stam bine sa ne gandim ,,,nasc in august, pana la piata merge si in pampers cu burtikuta goala

inamikul 15+

Mergi la inceput