Mamici de iulie-august 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

brazuca, nu dispera. Eu sint la a 2-a sarcina si tot nu simt nimic. Cind ma duc la eco si vad cit de mult se misca ma minunez ce antifonare buna am.
Lorina multumesc pentru sugestii! Oooof, imi pare rau ca stai la bloc, eu imi creasem asa o imagine ca stai intr-o casa maaaare cu socroshenia. Pentru AC se da o gaura chiar mica in perete, 10cm diametru, nu se face mizerie in casa - asa ca incearca sa o convingi sa va lase sa puneti, pentru ca la vara se pare ca vor fi temperaturi mari. Zi-i ca lasi AC-ul ei dupa ce va mutati voi.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns i_ulia spune:

burticile!

vad ca deja ati ajuns la nume. noi ne-am gandit la paul david, daca e baietel si iris maria, daca e fetita. tati mai are rezerve la numele fetitei, dar mie imi place tare tare. oricum si noi avem probleme cu numele, care trebuie sa se potriveasca in doua limbi, ceea ce face alegerea destul de restransa.
o zi usoara va doresc tuturor!

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

lorina de cate ori citesc de spre socrella ta mi se scoala paru pe spate, ca-s patzita! si noi tot la 4/4 stam si asta vara ne-am cam copt, la propriu cu toate ca am izolat tavanu cu polistiren si am pus si tavan fals.. noroc ca la servici am AC. insa anu asta cand o sa stau acasa trebuie musai AC. e in capu listei de prioritati. cu lista sau bine, la finantare cam scartzai.hhehhee

+15

mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

quote:
Originally posted by mami07

Brazuca25, daca esti la prima sarcina, am citit ca este normal sa-l simti pe bebe putin mai tarziu, sunt sigura ca e bine, doar ca e mai somnoros . Apropo, stii ca s-ar putea sa fim colege de salon? Avem DPN destul de apropiat si am inteles ca tu vrei sa nasti la Judetean Ilfov, eu daca e totul in regula, tot acolo voi naste.

Oana 17+ cu Matei



Acum ramane sa vedem daca baietii nostri sunt cuminti si respecta DPN. La ce dr esti?

18+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Iulia Marina, acum scapi de moderare, la 10 mesaje. Eu voi cumpara totul inainte de nastere.
Jeni, ce mai faci? Cind iti convingi sefa sa puna net?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

iulia noi ne ducem in aprilie la soacra si ea a cumparat muuulte lucruri. asa, ar trebui sa le trimita prin curier si costa o groooaza. plus ca deja am inceput sa ma uit si eu prin magazine, dar sa vad intai ce a luat ea si apoi incep si eu cumparaturile.

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicooleta27 spune:

Mie nu-mi cumpara nimeni nimik

inamikul 15+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu de la soacra pt bebe am primit un set de PROSOAPE! Nu pot deci sa ma vait ca nu primesc "cadouri".

18+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by brazuca25

Eu de la soacra pt bebe am primit un set de PROSOAPE! Nu pot deci sa ma vait ca nu primesc "cadouri".

18+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos




era sa ma inec cand am citit! terminare!!!!!!!

Simona 16+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Iulia ai scapat de moderare. Eu abia astept sa ma apuc sa cumpar insa am zis ca dupa morfofetala, pana atunci nu prea imi vine sa iau inca nimic.

In rest imi voi cumpara tot dinainte ca nu vreau sa imi vina lumea cu cine stie ce prostii (daca o rog pe soacra-mea parca o vad ca imi cumpara cine stie ce). Pana voi afla sexul voi cumpara culori neutre si asa nu ma inebunesc dupa roz sau albastru prea mult.

Va pup


Luna 16 sapt +Cosmin

Mergi la inceput