SUPER DIETA pentru mamici si nu numai

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

Mamidestefan eu m-am hotarat sa mai astept un pic sa vad cum iti merge tie cu alaptatul, ca m-am mai uitat odata pe lista cu ce as avea voie sa mananc in prima sapt si ...mai nimic. Pt ca eu nu pot manca portocale, grapefruit ( face bb eritem), fasole, varza, conopida. Si numai cu morcovi, mere si telina ...nu cred ca mai produc ceva.
Pana una alta eu va tin pumnii, va urmaresc si mai vorbim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by mamidestefan




Alimente recomandate:
varza, broccoli, conopida, salata, castraveti, lamai, portocale, grapefruit, mere, telina, morcov, masline, porumb, rosii, ardei;

In prima perioada, de 7 zile: mananci numai legume si fructe, oricate, oricand. Evident, nu mazare, fasole, porumb, cartofi.




Scuze ca ma bag si eu, am observat o neconcordanta: desi porumbul e trecut la alimente recomandate, pe urma spui ca trebuie evitat. Cum e pana la urma?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Scuze ca ma bag si eu, am observat o neconcordanta: desi porumbul e trecut la alimente recomandate, pe urma spui ca trebuie evitat. Cum e pana la urma?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




Mama mia ..ce ochi de vultur ai .
Gata ..am corectat ..
In partea a doua erau recomandari de la mamica ..ce a tinut dieta ..
sper ca e OK acum .


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by mamidestefan

Mama mia ..ce ochi de vultur ai .


LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."



Poate n-as fi sesizat, dar eu sunt innebunita dupa porumb... cred ca de aia mi-a sarit asa in ochi. Poate adaugi si ciumpercutzele la alimente recomandate, daca Luana a zis ca-s ok.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madachan spune:

Buna,fetelor!

Vreau si eu sa tin cu voi dieta.Ma trece-ti si pe mine in listuta? Din pacate nu pot incepe de pe 1,plec cateva zile de acasa, dar o sa incep imediat ce ma voi intoarce.

Pentru lista,am 52 kg. si vreau sa ajung la 47 kg. O sa ziceti ca-i putin,dar sunt mica de statura si toate cele 5 kg pe care le am in plus zici ca sunt numai in jurul taliei.

Bafta!

EDWARD 29.11.2004
poze->

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

quote:
Originally posted by Madachan

Buna,fetelor!

Vreau si eu sa tin cu voi dieta.Ma trece-ti si pe mine in listuta? Din pacate nu pot incepe de pe 1,plec cateva zile de acasa, dar o sa incep imediat ce ma voi intoarce.

Pentru lista,am 52 kg. si vreau sa ajung la 47 kg. O sa ziceti ca-i putin,dar sunt mica de statura si toate cele 5 kg pe care le am in plus zici ca sunt numai in jurul taliei.

Bafta!

EDWARD 29.11.2004
poze->




BINE AI VENIT
Esti in listutza .

LIDIA si Stefan-Eduard (21.08.2006)
Pozici si www.dropshots.com/mamidestefan" target="_blank"> Filmuletze
-----------------------------------------------------------------------------------------------------
"A true friend is the one who holds your hand and touches your heart."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

hai ca ne-am cam strans..... si ma bucur tare mult
ce face mamidestefan pntru mine (si nu numai) ca sa nu iau xenical

propun pe prima agina sa facem un link unde sa trecem si variante de meniuri, idei ca sa ne fie mai usor

de ex.: salata de varza+morcov, varza rosie, ulei masline
legume la cuptor cu un pic de ulei de masline si usturoi
salata verde cu ton si lamaie si ulei
salata verde cu conserva de sardele
zic bine sau dej e dezmatz??????
hai cu bataia

scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

si mie mi-a fost ff frica cu alaptatul, dar daca te uiti bine la dieta vei vedea ca ai voie dar mai putin si oua, lapte degresat si peste....
eu mai alaptez dar fetita mea nu prea mai suge, mai mult se joaca si de baza este biberonul si de-aia ma incumet
de aceea sunt si asa de mare, ca pana acum am mancat ca sa nu pierd laptele

quote:
Originally posted by eunice78

Mamidestefan eu m-am hotarat sa mai astept un pic sa vad cum iti merge tie cu alaptatul, ca m-am mai uitat odata pe lista cu ce as avea voie sa mananc in prima sapt si ...mai nimic. Pt ca eu nu pot manca portocale, grapefruit ( face bb eritem), fasole, varza, conopida. Si numai cu morcovi, mere si telina ...nu cred ca mai produc ceva.
Pana una alta eu va tin pumnii, va urmaresc si mai vorbim.



scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

iube cum sa nu fii in stare???? 7 kg prapadite???
hai ca poti!!!

quote:
Originally posted by iube2001

hop si eu...
Inca nu is hotarata daca sa o incep..........si eu alaptez. Dupa nastere am slabit pan'la 63kg apoi am ajuns la 59kg..in perioada de colici cand se trezea noaptea.Acum am 62,5kg si tare asa vrea sa dau jos ceva kg.Visul meu e.......54-55 kg dar nu stiu daca-s in stare......

Diana si bebe Daria : poze Daria



scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelapop spune:

fetelo si daca avem voie porum inseamna ca putem face si cate o mamaligutza calda, no???

emiliapop ce depresie???? ia lasa tu treaba din casa o zi doua, fa doar ordine si mai relaxeaza-te si tu
si noua ne e greu, ce nu stam toate cu bebeii singure???

scumpei Bianca Maria

Mergi la inceput