Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (17)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Alexandra, sa iti traiasca baiatul.. La Multi Ani!Mark Andrei
La Multi Ani pentru Daniel de Dbunny, Ioana de Acs si Marinelaf
Azi iarasi am stat pe afara vreo 5 ore; de data asta ne-am dus pana in centru, l-am hranit chiar la statuia din centrul (la coada calului)
Cum am ajuns acasa, am ras, ne-am jucat si acuma doarme dus... sper sa reusesc sa-i fac baitza..
A_deju, bafta luni atunci... iti voi tine pumnii...
Bebinuta, Luca vine cu mine peste tot.. dar sa stii ca in magazine nu-i prea place; ori seamana cu mine (nu ma omor dupa shopping) sau e prea cald acolo.. eu ii desfac cosmonautul dar tot e marait.. in Cora a stat cel mai cuminte.. dar e spatiul mai mare
Donia, o sa notez tot ce fac ele... sper sa si gasim macar o parte din ingrediente.. va fi un sushi mai romanesc
Oanacat, bine ai venit!
Dia, corect! Nu ma innebunesc eu atat de tare dupa alge.. dar imi place pestele..
Miki, pupici dulci de la noi
Fug si eu sa scot rufele din masina.. de cand nu stau pe acasa totul e zob..
Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca

varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

alexandra mai al vostru nu e mertan...e audi...pai la ce roti are...
roxanica Oricum mi-a fost tare drag sa-l vad! Vazut o particica si din sexosu de tat-su, asa ca ma declar multumita!
a deju foerte tare povestea cu soacra...adica cum ai zis o... esti o dulcica... bine ca pleaca...
dolores o pt tine...ca stai cu soacra...
dandusa 13 ore!!! bravos!!!
fug la joaca


diana (03.12.06) david 1 2 3 intalnire

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanica2006 spune:

LA MULTI ANI: Marinelaf, Mark Andrei de Alexandra,Ioana de Acs, Daniel de Dbunny !!!
Angi, si noi am avut ciupercutza, a trecut cu o solutie preparata in farmacie , din glicerina si stamicin, nu retin proportiile. A fost tare eficienta.
Donia, Aura, foarte dragutze fetitzele voastre si jocurile lor.
Dandusa, Deea, Yagmur, va multumesc pentru incurajarile legate de plansul lui David. Azi a fost foarte cuminte, nu s-a mai repetat episodul horror de ieri si speram sa fi fost un moment unic.
Gina, sa stii ca si noi am avut probleme cu pota de mancare exact dupa vaccin. Tocmai incepuse sa manance mai bine, ca am facut vaccinul si toata feeria s-a rispit. La noi insa a inceput sa refuze categoric biberonul si am fost la dr, ni s-a recomandat schimbarea laptelui praf, asa ca totul a revenit la normal. Acum mananca din nou bine, mancau insa nu va fi niciodata David al meu.
Danita, trecut faza plangacioasa?
va pup pe toate. Noapte buna!

poze David Mihai

David are trei luni
ROXANA si DAVID MIHAI (20.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

roxanica, thx de intrebare .....nu trecut, mai lucram ;)

pupici
D

BeBelusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

quote:
Originally posted by chris80

quote:
Originally posted by ruxandra_sb

Chris, Dia !!!!!!!!

Am luat si noi minunatul biberon bfree si nu vad nici o imbunatatire.. tot inghite aer la greu.

CE GRESESC????

O fi de la tetina, am luat cu flux variabil si o folosesc la cea mai mica treapta...??? O sa incerc si cu una fixa, pt 3-6 luni.

Voi ce tetine folositi??

3 luni

Are mama doi flacai.. Matei (5) si Grigore



noi o folosim pe cea nr 1, din dotarea standard a biberonului

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra




chris, nr.1 nu e pt 1 luna? eu nici n-am incercat-o, am inceput direct cu cealalta, ca stiam ca oanei ii tb una care sa curga bine, si aia cu flux variabil chiar curge bine pe 1 pic.... poate aia a fost probl si la grigore, curgea prea repede ... si mai e si ciudat de moale siliconul ala si cred ca si bebeii trag mult mai usor

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3



la bfree nr 2 e de la 6 luni

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kokorina spune:

DANDUSULE.....si pe mine ma ai de client.....da' cum sa facem sa ajung la tine?....hmm,ma mai gandesc eu....iti promisesem ca-ti bat o data in usa fara ca tu sa te astepti.....sa faci ordine in sufragerie tot timpul....cu KOKORINA...nu stii niciodata...
m-am tuns foarte putin,nu mi-am tras nu stiu ce coafura,dar imi place ce culoare mi-a iesit....da,ALEXUCA,iar ma fac blonda......desi am o culoare mult mai faina(zic eu)decat in pozele pe care le stiti.....nu arata fain in pozele pe care le-am facut azi....nu le-am mai descarcat pe forum...ca ceva nu-mi place....stiu!stiu!nu mai sariti cu gura....am promis ca indiferent cum e parul sa pun poza....ma conformez dar maine....

BAMBO....curioasa te mai am...pupici ANTONIEI de la PASCAL
pupici la mamici si bebici!

pascal si Sophia
www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM" target="_blank">http://www.youtube.com/watch?v=Zy3Izem5efM

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

chris, tnx, nu mi-am batut capul ... am crezut ca e pt varsta mica ... nici nu am aprofundat subiectul, am trecut direct la aia cu flux variabil, scria pe ea ca e de la 3 la 6 luni, si la noi a mers desi Oana nu are inca 3 luni ... poate o incerc si eu pe aia din dotarea biberonului sa vad cum e, da' parca vad ca Oana o sa se enerveze ca nu curge cum vrea ea

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angi_m spune:

Donia, e foarte posibil sa ai dreptate, sa fie de la lapte, ca are doar pe limbuta. Si in momentul in care i-am dat nistatin nu s-a observat nici o imbunatatire, tot asa era.

Algele alea sunt uscate si presate in forma de foitza. Eu am mancat (gustat) foitza de-aia de alge si nu mi-a placut.

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">site fulguleti
"Nu testa niciodata adancimea apei cu ambele picioare"
Angi poze
Iulia - 3 noiembrie 2006 - luna 1 luna 2 luna 3 luna 4
www.youngnutrition.net/member/tickers/63865/ticker4.png[/img]" target="_blank">Varsta si greutatea Iuliei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

quote:
Originally posted by Dia1609

chris, tnx, nu mi-am batut capul ... am crezut ca e pt varsta mica ... nici nu am aprofundat subiectul, am trecut direct la aia cu flux variabil, scria pe ea ca e de la 3 la 6 luni, si la noi a mers desi Oana nu are inca 3 luni ... poate o incerc si eu pe aia din dotarea biberonului sa vad cum e, da' parca vad ca Oana o sa se enerveze ca nu curge cum vrea ea

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3



musai sa ne comunici impresii!

chris + alexandra
varsta alexandra
poze bebe alexandra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Angi_m: multumesc pt pozele puse pe site.

Felicitari sarbatoritilor zilei de azi si la cat mai multe aniversari!

Noi am fost ieri la vaccin si desi a primit un supozitor de paracetamol inainte de vaccin, pe seara Alin a facut febra 38.6.
Azi toata ziua a continuat cu febra si acum seara avea 38.3.
I-am mai pus si in seara asta un supozitor. E marait si nu mananca ca de obicei. Cat mai dureaza oare febra??

poze

varsta lui Alin

www.TickerFactory.com/weight-loss/wP8qy35/] br / " target="_blank"> greutatea mea

Mergi la inceput