Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Da, da, per total mai merge desi daca fac un calcul nu cred ca am depasit cu mult 400 la primul!

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

mioara2004, chiar sper sa nu se ajunga peste tot la asa preturi mari. Mi se par exagerate. Ce sa facem noi cele care nu ne permitem sa dam chiar atat?

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Si eu am aceeasi dpn cu Jadi si IanaA, 07/07/07, dar nu cred ca vom naste toate in aceeasi zi. Bebelina mea era mai mare cu 10 zile ultima oara, si la cat de devreme a miscat, probabil ca va dori sa iasa prin iunie. Oricum eu raman cu voi

Carla, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Brazuca, nu se intampla nimic!!! daca nu dai nimic.
Soacra mea a avut medic doar la prima nastere si s-a suparat pe el. La urmatoarele 3 nasteri a nascut cu medicul de garda; avea verisoara o moasa care ea a supravegheat-o (i-a facut niste cadouri) in rest nimic. In 3 zile era acasa.

Poza 20 sapt

Mioara 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Eu as vrea sa nasc pe 29 iunie, asta e planul meu .

Deni & Vlad & bb2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mioara2004 spune:

Din pacate eu cel putin din experienta mea pot sa-ti spun ca dai esti tratata cu mai multa atentie. Tatal meu a fost internat acum cativa ani si l-au uitat acolo in salon. Cum am dat in stanga si in dreapta lucrurile s-au pus in miscare...
Aici colegele m-au sfatuit sa dau la asistente ca altfel vor fi foarte acre. Cand am pierdut acum 3 ani, zbierau la mine ca de ce nu mi-am adus de acasa tampoane (eu venisem la spital cu dureri mari fara sa-mi treaca prin cap ca voi pierde). Cum am pus in buzunar ceva imediat au venit, m-au ajutat sa ma imbrac, etc...
Cred ca v-am ametit cu povestile mele; Doamne da sa nu avem nici o complicatie, sa ne putem ridica din pat dupa 2 ore, sa nu avem nevoie de nici un ajutor, si sa nu dam nimic si sa ajungem acasa cat mai repede cu bebei.

Poza 20 sapt

Mioara 21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

Fetele,vad ca vorbitzi de pretzuri. Eu va spun ca la Medgidia unde am nascut eu nu numai ca a fost foarte ieftin dar a fost si foarte curat,personal primitor...cand am iesit din spital au venit asistentele sa-si ia ramas bun...
Si am platit in august 2005 asa: 150E medic+anestezist si 1,5 mil neonatolog. Am avut la mine marunt de 10.000 pt asistente in jur de 3 milioane crezand ca le voi baga in buzunare in stanga si-n dreapta. Sincer va spun...daca au fost vre-o 3 care au acceptat.Toate fugeau cand incercai sa le dai. Si erau asa dragutze...vorbeau frumos,te mangaiau...

Am avut rezerva in regim hotelier cu tel,tv,frigider,patutz pt copil(eu nu am mai prins libera si cu patutz)masutza fotoliu...cine vrea sa intre sa vada pozele din prima luna ale lui Dani.Acolo se vede clar. Rezerva costa atunci 8 E/zi.

Bebele mi l-a adus imediat dupa ce am iesit din operatzie. Nu a fost tzinut deloc la incubator cum se procedeaza in Constantza unde chiar daca e nevoie chiar daca nu copilul e luat de langa mama lui pt mai multe ore chiar si o zi intraga.S-a incurajat foarte mult alimnentatzia la san si le multzumesc din suflet asistentelor care m-au invatzat cum sa fac ca sa-mi hranesc copilul cu laptele meu cat mai mult timp.Am alaptat 1 an si 10 zile.
Desi nu am avut rezerva cu bb in camera cum v-am zis copilul mi-l aduceau de la ora 9 dim si mi-l lasau si pana la 12 noaptea cand vroiam.Daca primeam multzi vizitatori sau daca vroiam sa ies in parcul spitalului sunam si veneau sa mi-l ia pe sectzia de nou nascutzi unde era schimbat si pus in patutz.

Nu am cuvinte sa spun cat de bine m-am simtzit! Cine mi-a citit povestea a vazut!
Abea astept sa ajung din nou acolo.E ca o minivacantza din care vi si cu un bb mic!O comoara!




GeorGiana 18+ Luca Serban si Stefan Daniel (17 august 2005)

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut prima minune



*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giana spune:

M-am uitat acum in albumul meu...nu mai am pozele cu rezerva

dar am sa le pun ca sa le vedetzi.Nu acum ca nu-mi merge Cd-romul.




GeorGiana 18+ Luca Serban si Stefan Daniel (17 august 2005)

POZE
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=63229" target="_blank">Cum s-a nascut prima minune



*** Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte. ***
Michael Levine





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

nonni ce se intampla cu tine ?? Lipsa cam lunga la apel . Sper ca sunteti super sanatosi .
brazuca25 depinde peste cine dai . Daca medicul ti-l alegi , dar personalul in rest nu prea . Uneori sunt dragute , alteori nasol . Eu am simtit asta pe pielea mea , cand m-am internat de urgenta la spital cu crize de fiere . Cu calmante icu tot noaptea m-am trezit cu durere pentru ca asistenta venise sa-mi dea injectie , dupa ce i s-a pus in buzunar a doua zi , eram treaza la a doua injectie si nici nu simtisem impunsatura . La fel a patit si sora mea care a nascut la Arad in decembrie 2006 . A ajuns la spital in jur de ora 3 dimineata i se rupsese apa , la ora 17 inca nu nascuse . Era hotarata sa le dea banii dupa ce nascuse . La ora 17 a ajuns mami meu la spital si a inceput sa imparta si stanga si dreapta si a nascut in nici o ora . Eu nu vreau sa te sperii dar parerea mea incearca sa ai cu tine o suma cat de mica macar pentru cele " mici "

16 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

eu sigur nasc in iunie, desi am dpn 2-4 iulie, dar nu ma lasa sa stau pana la termen cu uterul meu cicatriceal. as vrea sa ajung la 39 sapt, dar sa vedem...

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput