Mamici de iulie-august 2007 (22)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Eu as vrea sa nasc la DPN, pt ca tare imi doresc un leutz, desi nu cred sa aiba rabdare sa stea pana atunci.

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Si eu mi-as dori sa nasc la DPN pentru frumusetea datei: 07/07/07... Stiu ca s-au programat casatorii in data respectiva si cu 2 ani inainte, si daca la noi tot s-a nimerit...

Apropo de shpaga la spital... sa vedeti ce era la Coltea la reanimare: asistente mai scarboase decat acolo n-am vazut. Cand mama a iesit din operatie avea un scoci pe frunte cu ceva scris, cand m-am apropiat sa vad ce scrie, imediat m-au repezit toate ca nu e voie, si sa astept sa o duca la salon a doua zi. Cum s-a apucat sotul sa le bage in buzunar 5-10 ron, cum aveam voie sa stam langa ea cand voiam. Asta pana cand s-a schimbat tura si am reluat operatiunea... Bine ca stiam cum merg lucrurile de cand s-a operat socrul tot acolo, asta e, strangem din dinti si mergem mai departe.


Carla, 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

apropo de DPN: calculand dupa UM, ar fi 19 iulie, dar la ultimele eco DPN-ul meu era 5-15 iulie. misto tolerantza!

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">19+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

La mine la fiecare eco se schimba DPN asa ca pana la urma cred ca trebuie sa ne bazam pe UM. Bebelusii cresc in ritm diferit, si e f posibil sa se schimbe mereu la eco DPN.

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns taedi spune:

Eu am DPN-ul in 22 iulie dar as dori sa nasc 12.
Oricum cred ca putine dintre noi ajungem sa nastem dupa grafic si bb-i vor veni mai repede.

edith16+ si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by brazuca25

La mine la fiecare eco se schimba DPN asa ca pana la urma cred ca trebuie sa ne bazam pe UM. Bebelusii cresc in ritm diferit, si e f posibil sa se schimbe mereu la eco DPN.

18+

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos


asa este, UM este cea mai importanta (la cele cu cicluri obisnuit regulate), pentru ca la eco se apreciaza greutatea bblusului si marimea lui in functie de date statistice, nu si gradul de maturare, de aceea apar mai mari sau mai mici decat varsta data de UM.

la prima sarcina, mai ales daca nu snut probleme, este foarte probabil sa nasteti chiar la termen sau un pic dupa 40 sapt, asa ca nu va faceti griji.

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

La prima sarcina am nascut chiar la DPN acum planuiesc totusi putin mai devreme, macar pe 15 august ca sa prind si eu ceva vara fara burtihan.

Voi vreti leuti pe aici, eu ce ma fac cu doi, ca abia ma inteleg cu unu. Poate strang din picioare si il fac mai tarziu, iese balanta.



Luna 15 sapt +Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

quote:
Originally posted by Luna1

La prima sarcina am nascut chiar la DPN acum planuiesc totusi putin mai devreme, macar pe 15 august ca sa prind si eu ceva vara fara burtihan.

Voi vreti leuti pe aici, eu ce ma fac cu doi, ca abia ma inteleg cu unu. Poate strang din picioare si il fac mai tarziu, iese balanta.



Luna 15 sapt +Cosmin




lasa, mai bine leu...ca nu cred ca poti strange din picioare pana la balanta, iar dupa leu vine fecioara

Alina Arina Ilinca si Anya Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Eu orice as face, tot leut iese, asa ca incerc sa ma obisnuiesc cu ideea...

Lia S17

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

quote:
Originally posted by Anya20
lasa, mai bine leu...ca nu cred ca poti strange din picioare pana la balanta, iar dupa leu vine fecioara





www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">19+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput