Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisac spune:

Fetelor, mi-am facut programare pentru martea viitoare la Radu Serban (tuns si vopsit). Va rog, cele care ati fost deja, trimiteti niste poze, sa vad si eu cum lucreaza. Pana acum nu am mai fost la el. Si am avut niste experiente triste pana acum cu alti stilisti. Credeti ca daca il las pe el sa aleaga tunsoarea ma va tunde prea scurt? eu as vrea doar 1-2 cm.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Maxinne, cum sunt preturile la noul salon? Nu as vrea sa ma trezesc ca sunt duble fata de cele scrise pe site... As vrea sa incerc sa ma programez, dar cam peste doua saptamani...inclusiv vopsit.

Are vreo preferinta de culoare? Din cate stiu si ei inclina mai mult catre anumite culori si nu as vrea sa plec bruneta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Nici eu nu am fost prea incantata de Radu Serban.

Cu mine a fost politicos, nu am ce ii reprosa din punctul acesta de vedere. Intreaga lui echipa a fost OK.

Insa in ceea ce priveste serviciul in sine am fost mai mult decat dezamagita. Si a costa totusi destul. Cu tot cu bacsisul (vreo 7 Ron) m-a costa 70 RON. Spalat, tuns si coafat cu placa.

Tunsoarea a iesit cel putin banala, asta daca vreau sa vad partea pozitiva, altfel as spune ca a iesit urata. Mi s-a intamplat sa fiu tunsa mult mai bine la un salon de cartier, care din pacate s-a desfiintat.

M-a deranjat ca desi am insistat sa nu imi fileze parul prea mult, a filat la greu, astfel incat pana la urma am ramas cu un par complet lipsit de volum, desi tocmai asta se pare ca era ideea, ca filatul sa imi faca parul sa arate mai voluminos.

De asemenea de la filat (pentru ca a inceput filarea de foarte aproape de radacina) am din loc in loc smocuri de par, de-a lungul cararii, care imi stau tepene, in sus, si se vede tare aiurea. Nu stiu cum sa explic, este prea scurt ca sa se aseze peste restul parului si nu sunt cateva firisoare ci smocuri.

Nu mi-a mai placut ca a tinut mortis sa ma coafeze, desi i-am spus ca nu vreau. Oricum eu ma spal intotdeauna, acasa, pe par, dupa ce merg la coafor, pentru ca mi se ingrasa repede parul, de la ustensilele nu tocmai curate folosite. Asa ca am dat niste bani degeaba, doar pentru ca a insistat el.

Imi pare rau dar chiar nu il recomand. Nu face banii, dupa parerea mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Parul ti se murdareste repede dupa vizta la salon datorita produselor care se folosesc pentru par. Profesionale ele in sine, dar tot iti murdaresc parul. Sa zicem ca este un compromis pe care trebuie sa il acceptam daca vrem sa avem parul incredibil de frumos chiar si pentru o zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Si eu vreau un coafor (ca sa evit cuvantul stilist, pt ca a inceput sa imi repugne) fara fitze, care sa stie nene meserie, sa isi faca treaba fara sa faca 1001 figuri cu foarfecele. Chiar nu pot sa cred ca nu exista vreun salon unde sa nu fie atitia "ucenici" linga "marele guru" si unde sa fii aranjata cu calm, pasiune, experienta si respect.

P.S. AM observat ca majoritatea "stilistilor" la care am apelat pina acum se poarta respectuos cam 4-5- maxim 6 dati, dupa care incep sa se "traga de sireturi" cu clientele. Nu sunt o scortoasa, chiar imi place sa vorbesc la per tu cu oamenii, insa ei inteleg altceva din amicitie si-si permit sa dea rasol la ce lucreaza...



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Mergi la Cristi Pascu Exclusive, il gasesti in str. Ankara 7.
Este un om deosebit, fara fitze si desi si el are angajati, toti sunt foarte buni. Poti cere de cand iti faci programare ca vrei sa mergi la el personal si la el vei merge, nu la altcineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ianny_aly spune:

Fetele...va rog...urgent...
cele care ati mai fost la Radu Serban...cam ce tarife are?
Ca mi-am facut si yo o programare maine(marti) la el...la salonu din Floreasca...
si m-ar interesa cam cat m-ar costa un vopsit/suvite (depinde ce imi face) +tuns+spalat... mai mult de 2mil-2 mil jumate?
va rog urgent...
Multumesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

Ianny_aly,
uite aici tarifele practicate la salonul din floreasca : http://www.beautyclub.ro/id28.htm

Mie pt vopsit, spalat, coafat si tuns mi-a luat 1.700.000 lei


Mimi & Daria (4 nov 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Puteti sa-mi spuneti si mie cum ajung la Radu Serban la salonul din Floreasca? Stiu ca salonul se afla pe str. Chopin, dar pe ce parte?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi_dumy spune:

Salonul este pe partea dreapta cand mergi de la Sf. cel Mare spre Floreasca (pe partea cu billa).
Salonul este aproape de intersectia str. Chopin cu Rossini.

Mimi & Daria (4 nov 2005)

Mergi la inceput