Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

as dori si eu un nr. de telefon pt programare si adresa salonului unde lucreaza Cristi Pascu. multumesc!

Numarul de telefon la care poti suna este: 0788.444.477.
Adresa salonului unde il poti gasi pe Cristi este Str. Ankara, nr.7, in zona Dorobanti.
Ai grija ca este intr-o vila cu o terasa, intri pe o poarta langa care scrie Ankara 7, si urci prin cafeneaua aia la primul etaj.
Sa imi spui daca ai fost multumita :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by carm3n

nici eu n-am noroc la stilisti, ultimele 2 fete la care mergeam si de care eram foarte multumita au plecat in strainatate.
culoarea parului meu este saten deschis si sunt vopsita blond de 4 ani.din iulie de cand a plecat stilista sunt disperata. m-a recomandat la un club cu circuit inchis la un nene care a castigat nu`s ce premii de la wella...pe scurt, m-a vopsit atat de urat ca nu pot descrie in cuvinte, mi-au iesit radacinile un maroniu-portocaliu cum nu am fost niciodata si nu era normal sa fiu avand in vedere culoarea deschisa a parului. mereu mi-a iesit blond din prima si fara prea multa bataie de cap. evident n-am mai calcat pe acolo unde, de altfel, se face programare din timp si erau o gramada de cucoane cu fitze, n-am inteles de ce ca nu merita efortul...
in august am incercat in mall la gett`s. m-a vopsit un tip ingrozitor de tanar :), mi-a spus ca are 22 de ani si este tehnician de culoare,ma rog, am discutat, m-a ascultat si m-a vopsit super. pentru ca am tenul alb si ochii deschisi la culoare cand m-am uitat in oglinda pana si eu am crezut ca sunt blonda natural :). in sfarsit, scapasem de portocaliu! bucuria mi-a fost de scurta durata, in septembrie cand am sunat la gett`s dupa alex mi-au spus ca nu mai lucreaza acolo si mi-au facut programare la altcineva. tipul nu numai ca nu a vorbit cu mine ba chiar m-a si repezit la insistentele mele de a-i explica ce astept de la el, mi-a spus ca "ati ramas sokata"!!! ei, da, la asa raspuns am ramas socata...intre timp si-a luat alta clienta si m-a spalat pe cap cand a terminat cu ea ( dupa mai mult de o ora! ). cu toate astea m-a facut si el portocalie. in momentul de fata arat ingrozitor! si da, am mai si platit pentru asta!
cred ca am sa-mi cumpar frumos vopsea de la supermarket si ce-o fi o fi...macar nu o sa ma coste 3 mil sa arat groaznic :)



Daca mai mergi la salonul din Mall incearca la Adita.Nu este prea vorbaret dar isi face meseria!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

am glumit cu supermarketul, chiar sunt disperata.am parul lung, un blond cenusiu si...o gramada de pete de la ultimele 2 vopsiri. radacina mi-a crescut cam 1 centimetru deci este un saten deschis, ultima vopsire, in continuare, e un maroniu urat (realizat de andrei de la gett`s-mall! ) si apoi un blond foarte deschis de la penultima vopsire apoi e tot parul aceeasi culoare, un blond cenusiu, asa cum am mai precizat.
imi este teama sa mai merg la cineva nou, mi-as face si un blond mai inchis numai sa fie tot parul aceeasi nuanta...intrebarea e : unde?
merci dana, adita este baiat, nu? am vazut ca sunt multi baieti acolo.si : ce sanse sunt sa imi faca programare la un alt adita? ( nu radeti ca mi s-a mai intamplat!). nu este nevoie sa fie vorbaret ci doar sa AUDA ce doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by carm3n

am glumit cu supermarketul, chiar sunt disperata.am parul lung, un blond cenusiu si...o gramada de pete de la ultimele 2 vopsiri. radacina mi-a crescut cam 1 centimetru deci este un saten deschis, ultima vopsire, in continuare, e un maroniu urat (realizat de andrei de la gett`s-mall! ) si apoi un blond foarte deschis de la penultima vopsire apoi e tot parul aceeasi culoare, un blond cenusiu, asa cum am mai precizat.
imi este teama sa mai merg la cineva nou, mi-as face si un blond mai inchis numai sa fie tot parul aceeasi nuanta...intrebarea e : unde?
merci dana, adita este baiat, nu? am vazut ca sunt multi baieti acolo.si : ce sanse sunt sa imi faca programare la un alt adita? ( nu radeti ca mi s-a mai intamplat!). nu este nevoie sa fie vorbaret ci doar sa AUDA ce doresc.



Este un singur Adita!Nu Adi ci Adita.
Mai am fost si de Claudiu multumita dar din pacate nu mai lucreaza acolo!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicana; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4019345" target="_blank">Fuerteventura; www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=4106995" target="_blank">Pisica mea;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

mulutmesc mult, Carry! daca ma hotareasc sa merg in curand la Cristi(ar trebui sa mai astept sa creasca, nu prea mai are ce sa tunda:) o sa va spun cu siguranta rezultatul!


ZOZOLINA

andreea

...daca viata ti-a dat lamai... fa limonada!...

COUNTING THE DAYS

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

din pacate, nu l-am gasit pe Adita la mall si cum nu am mai avut rabdare cu parul asta asa urat m-am oprit la "Essenza Club" ca e aproape de casa. am gasit o tipa foarte priceputa ( din fericire pentru mine ) care a reusit (aproape) sa uniformizeze ultimele 2 vopsiri nereusite din mall. mi l-a si indreptat cu peria, arata super. si a costat mult mai putin decat in mall
multumesc oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluxia spune:

as vrea si eu numarul de telefon al lui radu serban, va rog. vreau neaparat sa imi schimb look-ul si mi se pare cel mai potrivit. multumesc!!!!!

p.s. numarul de telegon din floreasca. in piata domenii am sunat deja, dar mi s-a spus ca nu mai lucreaza acolo

pps va anunt de rezultat:D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maxinne spune:

2304490 pt radu serban salonul din floreasca, pe chopin.
succes si sa ne povestesti..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Cu multa placere Andriushca!
Mergi cu incredere, este un om deosebit.
Astept sa imi poestesti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delia_alx spune:

Eu ma duc la TANZI de o viata si v-o recomand cu caldura are salonul pe B-dul Lascar Catargiu nr.16A inainte de circa 1 de politie , nr. de tel.315.63.13 Salonul se cheama chiar TANZI hair studio.

Mergi la inceput