Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea81 spune:

Multumesc! Acu',mai ramane sa astept salariul!!!! Offf!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Ianny_aly sper sa revii cu vesti si cu ceva poze daca se poate
Ce a facut in cazul Tasiei e superb ,dar mie tot mi-e frica.Daca la mine n-o nimereste?

Haide-ti fetelor ! Incurajati-ne!!



MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Sanse ai fost la Radu Serban? Cum a fost experienta? Asteptam poze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Nu vreau sa mai deranzez pe nimeni....poate o sa pun poze .
Pot spune ca eu nu am avut asa mult noroc za zicem ca si Tasia la care intradevar sa vazut o schimbare .
M-am programat pentru ora 11 dim. si am intrebat daca pentru tot ce doream sa schimb se putea termina pana la ora 13.Zimbind mi sa raspuns ca DA,nu are ce face atitea ore.
Am fost prezenta la ora 10,40 si dnul. Radu fiind liber sa apucat de treaba
Nu stau sa aproximez acum cat sa foit ,zbierat la angajate si jucat Solititaire in acest timp.
Pe scurt...ma vopsit neagra mi-a facut suvite(smocuri) de la blond la morcoviu(gen centura...sincer)si de tuns...ma tuns DREPT la spate,breton si filat la max.Arat ca o pisica
El vroia sa-mi faca suvitele MOV dar cum se facuse ceasul 13,30 nu am mai putut sta sa-si termine capodopera ,asa ca am hotarit impreune ca pentru asta sa ma reprogramez. Stateam sa termine dar trebuia sa ajung sa-mi iau fetele de la gradi.

Eu poate nu ma pricep,dar pe mine nu ma mai tuns nimeni dupa ce ma uscat cu peria.......
El asa a facut...si cand a vazut ca nu mai nici un pic de volum mi-a trintit cateva BUCLE (sau sarmale)facute cu ondulatorul pe deasupra.

Vreau sa-ti spun ca m-am dus cu sufletul deschis,abia asteptam sa vin si sa-i fac sotului o surpriza (lui nu-i spusesem unde merg).

Am platit 1.900.000,i-am multumit frumos.... si mi l-am prins in coada in masina...

Astept sa-mi creasca....acum e putin mai jos de umeri....

Incep sa-mi fac griji de felul cum arat...el ma tratat ca pe o sarantoaca care nu si-a tuns nici varfurile in viata ei...ASTA E!!

Nu zic ca nu e un stilist priceput....Nu,ci ca eu nu am avut noroc atunci sau ca sa o citez pe NIKITA "Nu-l am pe dute-vino"



Pupici

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Mai Mirela si la mine a urmat cam acelasi traseu.

M-a tuns cu breton si m-a filat pana nu a mai ramas nimic din parul meu, desi eu il tot rugam sa nu mai fileze. Cred ca am mai spus ca eu am smocuri care imi stau bat in sus si pana or creste o sa arat tare caraghios.

Si pe mine m-a mai tuns, de fapt filat la greu, dupa ce m-a uscat cu peria si mie mi-a facut sarmalute cred ca tot din cauza ca era super pleostit.

La mine au trecut deja 2 luni si a mai crescut un picut desi filatul o sa se duca in luni bune pentru ca l-a inceput chiar de la radacina.

Da pe cuvant daca mai indraznesc sa merg la tuns, oriunde. Daca gasesti o coafeza ca lumea (ca m-am saturat sa le spun hair stylisti, e chiar caraghios) da-mi si mie un PM, te rog.

Oricum astept poze.


P.S. Eu de vopsit nu am indraznit. Am zis sa vad cum este cu tunsul. Si m-am lamurit, pe parul meu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Sunt socata dupa ce am citit ultimele voastre replici legate de acest "stilist"...
Intr-adevar, Sanse, asa se procedeaza, te tunde asa in mare, dupa spalat te usuca si incepe tunsul in amanunt. Ca sa iti vada lungimea parului reala. La un par care nu este perfect drept il usuca la perie, il intinde si dupa aia tunde. In fine, nu asta e important, ci rezultatul.
Recunosc ca nu mi s-a intamplat asa ceva niciodata.
Cum se cheama salonul astuia?
Pentru cine poate ajunge in zona Tineretului, in City Mall exista un salon. Eu merg acolo de cand s-a deschis pentru tuns. E o tipa Mihaela. Ma tunde de vreo 3 ani si absolut niciodata nu am plecat nemultumita de la ea. Este incredibila si are o rabdare cu tine de nu se poate. Discuta inainte, iti face o recomandare, nu tunde fara sa stii inainte ce intentineaza sa iti faca.
Preturile sunt acceptabile. Daca mergi cu parul spalat si il simte, nu te spala fortat doar sa mai adauge la pretul total. Eu daca ma duc cu parul spalat scap cu maxim 40 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Fetelor sunt socata intre experientele lui Denisac si Sanse nu cred ca ma mai risc. Si ma si programasem la Radu Serban...

Sanse te felicit pentru ca depasesti momentul cu autoironie ca eu plangeam trei zile pentru asa ceva! Vroiam sa merg la Radu Serban sa imi ia din varfuri doar ...cred ca fuegam de pe scaun daca taia mai mult de 2 cm!

Denisac, acum poti sa te lauzi ca ai dat 2 mil aiurea! Ce porcarie dai o gramada de bani ca sa mearga pe aceiasi linie pe care o aveai inainte...super stilist! Oricum ar trebui sa te bucuri ca nu ai ajuns pisica ca Sanse sau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Uutza spune:

Mirunam, citeste si povestea mea pe pagina 7, daca mai ai nevoie de argumente. Am avut de asemenea o experienta tare proasta cu Radu Serban.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanse spune:

Mirunam eu nu zic ca nu-i bun ca stilist....o fi,dar la mine nu a mers
Mai pe la inceputul subiectului avea Tasia postate fotografii cu noua infatisare ,dar le-a scos.Mie mi-a placut foarte mult .
Sti care mai este riscul?Ei nu-si dau interesul cu oricine....au destule cliente si asa ca nu le pasa ca pierd o persoana, care unde ar fi putut sa-l recomande?La alimentara in colt?La vecinele de pe strada?
Pe mine ma intrebat unde lucrez...si doar nu stateam sa-i explic lui cu ce ma acup eu...i-am zis ca sint casnica-am doi copii.
Normal ca omu' nu s-a scremut prea tare

Tu poti incerca si poate ai noroc
Eu astept sa creasca si ma duc la Geta Voinea



PS.I-mi creste repede parul...asa ca mai pot incerca vreo 2-3 hair stilisti

MIRELAmami de doua zuze ANA MARIA si ANDREEA
POZICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Sanse, te rog, nu sari din lac in put!!!
Geta Voinea...fara cuvinte! nici o diferenta din pacate, mai ales la felul in care esti tratata :(

Mergi la inceput