Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirunam spune:

Sanse, macar ai noroc ca iti creste repede parul! Mie nu!!!Oricum faptul ca esti casnica si ai 2 copii nu este o scuza pentru o tunsoare electrocutata! Din pacate multi te trateaza dupa cum te imbraci sau ce profesie ai. Iti dai seama cum as ajunge daca ma duc in trening

Cu Geta Voinea nu stiu ce sa zic dar si asta tunde numai vedete .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Val_ spune:

Si totusi unde ne tundem? Ca la mine se fac 3 luni de la ultima tunsoare si tare as avea nevoie sa imi mai aranjez parul. Dar nu mai indraznesc sa merg niciunde. Oricum, cu pomul laudat m-am lecuit.

De Vogue ce parere aveti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Nu am auzit de salonul asta.
Mergi la Cristi Pascu. Nu trebuie neaparat sa mergi la Exclusive ala din Ankara, poti merge la Unirii sau pe Stefan cel Mare. Chiar am auzit lucruri frumoase despre saloanele astea.
Parerea mea este ca toata nebunia asta cu saloanele ar trebui sa tina pana iti gasesti un stilist care sa te inteleaga. Eu sunt foarte linistita in privinta asta, dar doar de cateva luni. Pana acum am umblat si eu haotic din salon in salon, nemultumita.
Restul e poezie...:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geniest spune:

quote:
Originally posted by Carrye

Nu am auzit de salonul asta.
Mergi la Cristi Pascu. Nu trebuie neaparat sa mergi la Exclusive ala din Ankara, poti merge la Unirii sau pe Stefan cel Mare. Chiar am auzit lucruri frumoase despre saloanele astea.
Parerea mea este ca toata nebunia asta cu saloanele ar trebui sa tina pana iti gasesti un stilist care sa te inteleaga. Eu sunt foarte linistita in privinta asta, dar doar de cateva luni. Pana acum am umblat si eu haotic din salon in salon, nemultumita.
Restul e poezie...:)




Carrye tocmai imi gasisem un stilist in Drumul Taberei si....surpriza...a plecat in Belgia.....asa ca tot de trei luni ma zbat sa gasesc un stilist bun in Drumul Taberei si nu gasesc....Daca ma poate ajuta cineva.....i-as fi foarte recunoascatoare....

Intre timp m-am dus la colega stilistului plecat si am plecat de acolo aproape plangand.

www.andreialmeu.piczo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Locuiesti in Drumul Taberei?
Si conteaza si cat esti dispusa sa platesti pentru parul tau.
Daca vrei sa gasesti pe cineva in Drumul Taberei, in nici un caz sa nu mergi in salonul din Plaza. Eu nu pot sa iti recomand decat saloanele astea ale lui Cristi si ar mai fi unul in City Mall.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

Am vazut acum 1 an un stilist "la treaba" eu mergand la acelasi salon dar la altcineva.Ulterior el a plecat de acolo, la cateva luni si fata mea-in strainatate si am ramas "in pom".De atunci ma stradui sa-i dau de urma si l-am gasit ieri, lucreaza la un salon chiar langa biserica de pe Calea Dorobanti, se numeste LC Line salonul si tipul Claudiu. Preturile sunt ok.Nu am mai vazut pe nimeni ca el, care sa puna atata pasiune in ceea ce face.Daca are cineva nevoie de un stilist bun, vi-l recomand cu caldura.Discutam pe urma despre alte "nume mari".Nu doar ca este foarte bun dar este si rabdator, discuta cu tine, iti explica, iti spune ceea ce face daca vrei sa stii, te trateaza cu respect, fara pretentii de "guru".Eu ma vopsesc blonda.Nu o sa-l vedeti niciodata cu un singur tub de vopsea si apoi sa spuna "nu a iesit culoarea pentru ca"...La el iese culoarea.Ieri a scos, cand sa ma vopseasca, vreo 7-8 tuburi, le-a combinat, in proportiile pe care le stie el, a cantarit, a mai scos un tub...si tot asa, zici ca-si pregatea masa de pictura :).
Chiar as vrea sa aud o plangere, cum ca nu e bun...i-am spus si lui, cred ca ar trebui sa-si deschida o scoala si am sa-i trimit si eu clienti "toti asa zisii stilisti la care am fost pana acum"...
Fiti frumoase, nu doar de sarbatori!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caithleen spune:

se pare ca am aceeasi problema pe care a avut-o carmen..am citit cu atentie tot ceea ce a postat fiecare si experinetele prin care a trecut..
intr-unul din mesaje carm3n scria ca la ultimele 2 vopsituri s-a ales cu o culoare nu tocmai placuta..cam asa sunt eu acum..radacini portocalii spre galben, apoi un blond deschis (ca mi-a zis stylistcul ca imi face el o combinatie si imi deschide radacinile fara a mai fi nevoie sa ma decolorez) apoi un blond cenusiu (culoarea initiala)si pe alocuri pete...cum a intins vopseaua...aaa. si ptr toata treaba asta am dat aproape 4 mil...la un salon destul de bun care lucreaza cu joico..
de vopsea nu zic nimic de rau ca e bunicica, insa modul de a combina culorile al stylistului, lasa de dorit..
cam asa am aratat eu de Craciun..si s-ar putea sa arat si de revelion la fel, daca nu gasesc repede pe cineva care intr-adevar stie meserie..
cred ca o sa-mi iau inima in dinti (pentru a nu stiu cata oara...ca par oricum nu prea mai am :P) si o sa-mi fac programare la claudiu...unde s-a dus carm3n..asa ca tineti-mi pumnii..:D
Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Ieri am fost la Cristi sa ma vopseasca. Aveam radacinile crescute 2 cm, nu imi mai vopsise parul de 2 luni. Rezultatul este spectaculos, imi place la nebunie culoarea parului meu.
Mi-a vopsit radacinile de restul parului separat si mi-a iesit o culoare uniforma. Mi-a si deschis culoarea parului si desi este blond nu ma sterge deloc si face un contrast cu ochii mei albastri incredibil.
Este cel mai bun stilist la care am fost vreodata si nu l-as schimba niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caithleen spune:

carrye, si cat te-a costat toata operatiunea asta? si mie ar trebui sa-mi vopseasca radacinile alta nuanta si apoi sa uniformizeze culoarea...
am sunat la salonul unde s-a dus carm3n si de abia dupa revelion ma primeste :(..n-ar fi graba, cu tot circul care il am in cap..macar sa iasa bine..blondu asta e pretentios rau si nu toata lumea stie sa-l faca..din pacate:(
mai da-ne detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

la care salon ai fost -Cristi Pascu ?

S-a deschis unul si langa mine in incinta SPark si m-ar tenta sa ma duc dar nu stiu daca toti angajatii sunt de acelasi nivel profesional

Mergi la inceput