Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maxinne spune:

ai dreptate! .dar, stilistuul-are asistenti, ca kirurgu'-unu te spala la cap, altul aduce pieptanu', uneori m-a mai uscat vreun asistent, asa ca mi se parea destul de complicat sa incep la sfarsit sa impart cate un mic bacsis pe la fiecare ca drept sa zic nici nu ii reperam prea clar care e care ..si ii doar stilistului,eventual celui care m-a spalat..
tasia, astept cu mare interes sa ne povestesti pt cine te-ai hotarat-iti tin pumnii sa fie un succes-am vazut ce par frumos ai in poze-si iti doresc un look care sa te incante.flo]
dilaural succes -si sa ne spui cum a fost la radu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klato spune:

Hai ca vin eu si supralicitez: da' un hair-stylist bun pentru par carliontat, stiti?

Ca eu asta caut: unul care sa nu-mi intinda parul si sa mi-l zapaceasca. Pana acum toti mi-l piaptana si mi-l intind si mi-l fac apoi cu peria rotativa, cand eu sunt o dragutza cu parul carliontat . De ce sa-l strice? Ca nu se pricep altfel? O fi stand el bine asa...dar o seara maxim...a doua zi ce mai fac?

Sincer: cate aveti parul carliontzat, ati fost la stilist, ati iesit cu el tot carliontzat si ati fost multumite? Daca vi s-a intamplat asta, share .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

ma intereseaza si pe mine un stilist bun pentru un par prost, atat de prost ca ma intreb cat timp il voi mai avea.

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

Dragele mele... sunt o zana...
Am fost aseara la Radu Serban si ... ca de obicei... am iesit supeeeeer!
Pai nu stiu cu ce sa incep... Hai sa va spun pretul. Nu ma intrebati pe bucati ca nu prea stiu.
Decolorat (decapare), spalat, vopsit, suvite, spalat, coafat - 200 RON. Si tunsul din partea casei...

Langa Piata Domenii sunt 2 saloane (DeLights). El este la cel mic. Intr-adevar are multi ucenici pe langa el. Dar sunt sigura ca sunt foarte bine pregatiti si ca stiu ce sa faca. Eu nu cred ca el si-ar risca reputatia si prestigiul sa tina pe langa el un ucenic care e varza si sa dea pe cineva pe mana lui.
Eu am avut incredere si chiar mi-a placut ce a iesit. Ideea este ca ei lucreaza ca o echipa adica nu exista diferente si Radu lucreaza cot la cot cu ei. De tuns tunde numai el... si el oricum supervizeaza tot ce se intampla. El da indicatiile de concentratii la vopsea, combinatii culori, etc.
Nu mi se pare asa tragic sa lasi un ucenic sa-ti aseze vopseaua pe par... oricum Radu trece mereu si mai da un sfat, o indicatie, pune mana, verifica...
Ce mi-a placut cel mai mult a fost la sfarsit cand era deja ceasul 10 noaptea si pe mine abia ma spalasera si m-am asezat pe scaun... si cand Radu a strigat "feonuri... sa vad feonuri" s-au repezit 4 baieti cu feonurile pe mine de in 30 de secunde eram uscata si pe urma toti 4 manuiau periile. Super imagine sa vezi asa o echipa.. Ca sa nu mai zic ca baietii sunt toti tineri si frumosi! Niciodata n-au fost 4 baieti in capul meu :)))
Radu este genul de om cu care poti discuta. Nu are aere de vedeta si te asculta ce vrei si te sfatuieste ce sa alegi si cum sa alegi. Din ce mi-a povestit el aseara a renuntat sa mai lucreze cu vedetele fitzoase care niciodata n-au timp, niciodata nu sunt satisfacute, etc... si prefera oamenii normali care ii aduc mult mai multa satisfactie si multumire sufleteasca prin bucuria lor cand se vad in oglinda.
La concursuri nu se mai duce ca n-are de ce... dar isi trimite baietii... Ii puteti vedea in Tabu, Femeia, PROTv Magazin, etc...
La ei nu exista spaga... Nu poti baga in buzunar spaga ca la frizerie. Daca vrei tu sa lasi ceva in plus exista un "borcan" la receptie. Seara, Radu ii imparte in functie de cum si-au facut copiii treaba in ziua respectiva.

Fetelor... cam atat! Daca aveti intrebari le astept!
Dar merita sa incercati! Pe cuvant!



Dilaural cu Andreea Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by dilaural

Dragele mele... sunt o zana...
Am fost aseara la Radu Serban si ... ca de obicei... am iesit supeeeeer!
Pai nu stiu cu ce sa incep... Hai sa va spun pretul. Nu ma intrebati pe bucati ca nu prea stiu.
Decolorat (decapare), spalat, vopsit, suvite, spalat, coafat - 200 RON. Si tunsul din partea casei...

Langa Piata Domenii sunt 2 saloane (DeLights). El este la cel mic. Intr-adevar are multi ucenici pe langa el. Dar sunt sigura ca sunt foarte bine pregatiti si ca stiu ce sa faca. Eu nu cred ca el si-ar risca reputatia si prestigiul sa tina pe langa el un ucenic care e varza si sa dea pe cineva pe mana lui.
Eu am avut incredere si chiar mi-a placut ce a iesit. Ideea este ca ei lucreaza ca o echipa adica nu exista diferente si Radu lucreaza cot la cot cu ei. De tuns tunde numai el... si el oricum supervizeaza tot ce se intampla. El da indicatiile de concentratii la vopsea, combinatii culori, etc.
Nu mi se pare asa tragic sa lasi un ucenic sa-ti aseze vopseaua pe par... oricum Radu trece mereu si mai da un sfat, o indicatie, pune mana, verifica...
Ce mi-a placut cel mai mult a fost la sfarsit cand era deja ceasul 10 noaptea si pe mine abia ma spalasera si m-am asezat pe scaun... si cand Radu a strigat "feonuri... sa vad feonuri" s-au repezit 4 baieti cu feonurile pe mine de in 30 de secunde eram uscata si pe urma toti 4 manuiau periile. Super imagine sa vezi asa o echipa.. Ca sa nu mai zic ca baietii sunt toti tineri si frumosi! Niciodata n-au fost 4 baieti in capul meu :)))
Radu este genul de om cu care poti discuta. Nu are aere de vedeta si te asculta ce vrei si te sfatuieste ce sa alegi si cum sa alegi. Din ce mi-a povestit el aseara a renuntat sa mai lucreze cu vedetele fitzoase care niciodata n-au timp, niciodata nu sunt satisfacute, etc... si prefera oamenii normali care ii aduc mult mai multa satisfactie si multumire sufleteasca prin bucuria lor cand se vad in oglinda.
La concursuri nu se mai duce ca n-are de ce... dar isi trimite baietii... Ii puteti vedea in Tabu, Femeia, PROTv Magazin, etc...
La ei nu exista spaga... Nu poti baga in buzunar spaga ca la frizerie. Daca vrei tu sa lasi ceva in plus exista un "borcan" la receptie. Seara, Radu ii imparte in functie de cum si-au facut copiii treaba in ziua respectiva.

Fetelor... cam atat! Daca aveti intrebari le astept!
Dar merita sa incercati! Pe cuvant!



Dilaural cu Andreea Eliza



Esti draguta sa-mi dai si mie un numar de telefon de-al lui?
Mersi anticipat.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dilaural spune:

quote:
Originally posted by dana n.

Esti draguta sa-mi dai si mie un numar de telefon de-al lui?
Mersi anticipat.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba




Sigur ca da:

2244600 (salonul unde este el) si 2227500 (celalalt salon)!
De luni pana sambata!





Dilaural cu Andreea Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana n. spune:

quote:
Originally posted by dilaural

quote:
Originally posted by dana n.

Esti draguta sa-mi dai si mie un numar de telefon de-al lui?
Mersi anticipat.

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba




Sigur ca da:

2244600 (salonul unde este el) si 2227500 (celalalt salon)!
De luni pana sambata!





Dilaural cu Andreea Eliza



Mersi!

------------------------

www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3286839" target="_blank">Diverse www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?catID=87&albumID=3219207" target="_blank">Cununia civila www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3374760" target="_blank">Nunta noastra www.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3545232" target="_blank">Luna de miere-Rep.Dominicanawww.arcor.de/palb/thumbs_public.jsp?albumID=3897115" target="_blank">Cuba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maxinne spune:

dilaural, sa-ti fie de binee! mi-ai amintit cu placere de atmosfera din salonul lui radu- pe mine m-a aranjat pt nunta si vanzoleala de acolo+agitatia mea din ziua cu pricina+ cele patru prietene ale mele care cu biguddiuri care doi baietzi cu periile in capul ei +desigur euu cu alaiul de ucenici +maestrul in capul meu..au facut niste momente de neuitat cu un rezultat care m-a incantat cand mergeam eu (am fost de mai multe ori la primul salon o singura data la cel "nou") nu stiam kestia cu bolul pt baieti faza asta ma cam punea in incurcatura..
tasia astept sa ne spui ce te-ai decis.
un martzisor pt toate fetele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristi22na spune:

buna, salonul lui radu e cel de la intersectia ion mihalache cu turda?radu hair?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maxinne spune:

nu DeLights- vis a vis de pta domenii- vezi mai sus postarea lui dilaural

Mergi la inceput