Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Buna,

Ca sa fiu in ton cu ultima discutie, eu sunt una din incapabilele care nu reuseste sa se vopseasca acasa. Sau mai bine zis care a incercat si a fost nemultumita de rezultat, tot aia e.Eu de regula merg pe principiu ca fiecare sa-si faca meseria asa cum trebuie, iar daca nu esti de meserie nu te bagi, acu ce sa zic, e doar o parere...

Va urmaresc de mult subiectul, dar nu am scris pana acum, cand am intrat nitel la ananghie. Saptamana viitoare am petrecerea de motz la baietelul meu cel mic, si tipul la care ma fac de obicei(Claudiu de la Blondi) intra in concediu. As fi vrut sa-mi fac suvite pe parul meu deja vopsit cu 3 saptamani in urma(intentionez sa il deschid treptat pana la un saten miere, acum este un saten inchis si mi-au fost recomandate ca perioada de tranzitie suvitele) Nu zic ca m-ar incanta ideea unor suvite mai deschise avand in vedere ca am parul cum nu trebuie- gras, fin si moale.

Ideea este ca imi trebuie un stylist care sa-mi faca niste suvite frumoase, frumoase(poate ati mai incercat si imi recomandati), dar care sa-mi fileze si parul meu mediu, ultima data nu a fost filat cum trebuie si acum nu mai sta nicicum.

O varianta, ar fi Cristi Pascu, dar ma gandesc io asa, daca nu ma cunoaste o accepta sa ma primeasca?

Alte varante, ma ajutati??

Pupici.


http://www.flickr.com/photos/10678611@N07/?saved=1


Carmen si flacaii Stefan si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Draga mea, de ce sa nu te primeasca?? Crede-ma ca este incredibil de modest si un om cu picioarele pe pamant. Eu chiar ti-l recomand cu caldura, mai ales ca prin acelasi lucru am trecut si eu pana m-a adus la blond. Si am avut si o multime de suvite, acum se vad foarte misto desi nu imi mai face de ceva vreme.
Suna la salon si fa-ti o programare si spune ca vrei la el. Oricum, el trece pe la fiecare clienta in salon si se asigura ca e totul ok. Miercurea sa nu te duci pentru ca el merge la salonul din Brasov pentru consultanta. Si probabil, cand il va deschide si pe cel din Constanta isi va alege o zi si pentru salonul de acolo, insa momentan mai dureaza.
Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:



Carry, multumesc mult de tot. Imi incerc norocul sa sun,poate il prind saptamana viitoare intr-o zi. Spune-mi te rog, daca ai idee suvite si un filat poate fi mai scump de 500 RON? Sa fiu pregatita, nu de alta.

Mersic mult.
Carmen


http://www.flickr.com/photos/10678611@N07/?saved=1


Carmen si flacaii Stefan si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Nu, nu cred sa fie asa mult! Banuiesc ca n-ai nici parul foarte lung. Stai linistita ca acum e august si este destul de liber. Eu am avut noroc sa il sun marti si miercuri m-a si chemat in conditiile in care asteptam cateva zile in general.
Uite un nr. de tel.: 0788.4444.77 din Ankara insa eu am sunat ieri sa programez pe cineva si era inchis. A vrut la un moment sa imi dea alt numar de telefon insa nu stiu de ce nu l-am mai luat. Daca nu reusesti sa suni sa imi spui sa cer alt numar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:

Notat, sun maine dimineata. Urmatoarea intrebare era locatia salonului, n-am avut rabdare sa o caut pe site-ul lui de fapt nici nu stiu daca e indicata, in pp ar trebui sa da..

Parul il am mediu ca si lungime. Vroiam sa te mai intreb, suvitele ti le face in staniol sau in casca? Nu ca ar avea mare importanta, pana la urma rezultatul e important, dar ma gandeam eu asa in nestiinta mea, ca cele in casca ies mai finute...

Multumesc mult inca o data pentru informatii.
Carmen


http://www.flickr.com/photos/10678611@N07/?saved=1


Carmen si flacaii Stefan si Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Suvitele le face in staniol, dar crede-ma ca or sa iasa asa cum vrea Cristi.
Salonul este pe str. Ankara 7. Este la etajul 1 al unei vile unde se tot construieste terasa, nu cred ca au terminat-o nici acum. Daca stii rondul acela din Dorobanti, venind dinspre Stefan cel Mare, faci rondul si iesi pe a doua straduta. Se vede vila, este chiar in capatul strazii care da in rond, sus la balcon daca te uiti o sa vezi si sigla lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

cam asta mi-a iesit in final:

http://i36.tinypic.com/qzizqs.jpg

http://i35.tinypic.com/2a8l3pk.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de_Alex spune:

Citind cap-coada cele 20 pagini, am facut o lista cu doar 4 nume care mi-au ramas intiparite in minte si anume:
1. Geta Voinea - in nici un caz n-as apela la serviciile ei;
2. Radu Serban - NU, pt ca spuneti voi ca fileaza mult, scurteaza mult...si nici culorile nu-i ies prea bine;
3. Crsiti Pascu si Da si Nu...acum depinde si de noi cat suntem de pretentioase...sau de ce nu, in ce "pasa"...se afla d-lui.
4. Claudiu de la LC Line...care sincer l-as incerca...pe pielea mea....

Eu am un par aspru, care sta ca o matura si as vrea o tunsoare care sa-i dea aspectul de par drept, lung, mamatsos. Plus ca sunt saten inchisa...sunt vopsita peste cu roscat...., mi-au crescut si radacinile....si mai am si cateva de fire albe. Concluzia nu mai pot sta asa...

Acum rugamintea mea mare la voi, este sa-mi furnizati si mie pe PM, nr lui Claudiu, deoarce am citit mai multe parerei de bine despre el, plus ca nu este nici asa de piperat la preturi... Credeti ca pt duminica ma poate programa?....caci eu numai sambata sau duminica as putea sa ma duc la vreun salon!!!

Daca ma invatati cum se procedeaza.., as vrea sa va pun si-o poza cum arat acum si sa vedeti si urmarea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SuperMami_1 spune:

Eu dintre toti stilistii enumerati l-am ales pe Radu Serban, inrucat vreau o schimbare radicala, filat mult si scurtat, culoarea nu e prea interesanta pt mine, de aceea mi-sm facut programare la el sambata pe 25 oct si sunt tare nerabdatoare.
O sa va pun poze Inainte si Dupa

Albumele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dooku3 spune:

Da da Supermami,poze,poze!Si eu vreau sa-mi schimb look-ul si vreau filat mult,asa ca abia astept sa vad cum iese la tine!

Mergi la inceput