Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Carmen, ti-am scris si pe PM, eu inca o data iti multumesc ca ai fost bine intentionata, nici o alta persoana nu si-a pierdut timp sa-mi explice atat de mult si apreciez foarte mult asta. E ca la dr. Unii sunt f. multumiti, altii mai putin, altii deloc, stii cum e, nu ai cum sa fii placut 100% de toata lumea.
Cat priveste partea cu saloanele, de lux sau de cartier, ai perfecta dreptate, conteaza cel mai mult rezultatul.
Eu totusi nu stiu ce am de la un timp, m-am cam saturat sa inchid ochii la anumite lucruri, nu mi se pare normal sa ma duc sa ma fac "frumoasa" intr-o ghena si nu mi se mai pare normal sa mai gasesc in 2008 in buricul targului, in Bucuresti, un astfel de salon, eu astfel sanctionez salonul, nu ma mai duc. Probabil daca as fi fost foarte multumita de Claudiu m-as mai fi dus cine stie... desi inclin sa cred ca nici asa nu m-as mai fi dus... Doamne, cred ca am imbatranit, sunt tot mai carcotasa. In orice caz, banii se fac greu si nu am de gand sa-i dau cuiva care ma trateaza asa (stii tu, ma refer la patroana aceea...).
Eu oricum iti multumesc inca o data pt. bunele tale intentii

Martie & Bebica & maimuta Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

Martie, am citit, e ok, ai dreptate, fiecare trebuie sa caute pana gaseste persoana potrivita. Dar la partea cu salonul-ghena nu sunt de acord, nu este perfect, e adevarat dar nici mizerabil cum l-ai descris tu. Daca ar fi fost chiar asa nici eu nu m-as mai fi dus, Claudiu sau "ne-Claudiu". Nu sunt nici eu o persoana usor de multumit si in nici un caz una care MAI accepta bataia de joc si jignirile unor coafeze de 2 lei cu pretentii de super-stiliste.Chiar am dat cautare pe net acum vreo cateva saptamani, cautand altceva, si am gasit pareri despre salon si despre Claudiu pe divahair.ro, site-ul pe care ti l-am dat si tie. De votat salonul nu l-as fi votat, de patroana ti-am zis ca nu mi-a placut dar pana la urma nu ma vopseste patroana si la experientele pe care le-am avut...Repet : pentru mine omul asta a fost cea mai fericita experienta in ale vopsitului/aranjatului de par, deci : PENTRU MINE. Si da, am vrut sa ajut tocmai pentru ca stiu ce inseamna sa pleci plangand din salon si cu o "freza" de r.h.t( scuze ) dar, asa cum ti-am spus si in privat, am sa mai dau sfaturi doar cand imi sunt cerute pentru ca ma simt prost pentru ceea ce ti s-a intamplat.
In ceea ce ma priveste am sa merg in continuare la acel om si atunci cand o sa plece in alt loc am sa merg acolo, daca o sa lucreze vreodata intr-un salon jalnic si mizerabil atunci am sa fac o schimbare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Buna fetelor, am citit tot ce ati scris voi si ma regasesc din pacate. eu merg din an in pasti la coafor, doar sa ma tund, sa-mi dea o forma. de 2 ani merg la Abatte in Floreasca la Alexandru si sunt multumita, numai ca ultma oara nu era el si ma tuns o colega care ma filat de nu m-am vazut, atunci arata super ok dar a doaua zi era jale. Nu cer prea mult, intradevar, dar, acum vreau mai mult. De cand ma stiu ma vopsesc bruneta, eu fiind un saten-castaniu. Vreau o schimbare si incerc, sa vad cat m-o tine sa nu mai ma vopsesc un timp. Macar pana la Pasti. Am nevoie de un stilist de data asta, sa ma sfatuiasca ce ar putea sa-mi faca si ce nu, ce m-ar avantaja. Mai ales ca nu am un par f sanatos iar scalpul e f uscat.
Cum nu mai m-am tuns din toamna, mi-am facut o programare de data asta la un alt coafor de la mine din cartier:St Etienne din Tineretului. Am auzit numai lucruri bune despre el si sper sa nu plec dezamagita si de acolo.

leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Stefiuta, Etienne asta este cumva langa o biserica? Acolo ma duceam eu cand eram mai mica si tin minte ca eram multumita. Dar doar ma tundeam. Nu stiu sa iti spun de vopsit.
Personal, ti-as fi zis sa te duci la Cristi Pascu daca vrei sa iti decolorezi parul. Eu am fost saten inchis si am vrut blonda. Mi-a placut foarte tare felul in care a tratat problema. Mi-a deschis culoarea doar din vopsea, fara sa ma decoloreze, putin cate putin. In fiecare luna aveam alta culoare la par din ce in ce mai blonda. Si nu a avut de suferit deloc. Acum mi-l mai deschide peste 3 saptamani si in sfarsit ajung la culoarea dorita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Carrye, ce super ce aud, asta le explic eu mereu "stilistilor" sa ma faca blond mai deschis fara decolorant si se uita toti la mine ca niste tampiti, si uite ca se poate. Mi-a mai placut ceva la Cristi pascu la televizor am vazut. Le spunea ca la coafat sa inceapa mereu cu bretonul, ca daca te grabesti la sfarsit, la spate mai poti da rateuri, dar la breton ar fi cam rau. Mi-a placut chestia asta. Claudiu chiar a inceput din spate, era cam obosit si la sfarsit s-a vazut rezultatul in bretonul meu. Nu stiu daca o sa ajung la C.Pascu , dar zic asa..

Martie & Bebica & maimuta Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Scumpa mea, si eu ma numar printre cele care au aruncat cu banii in diverse saloane care mai de care. Aveam si obiceiul de a ma duce unde e mai scump. De exemplu, sa tot fie 4 ani cand s-a deschis Evidence in Unirii. Am fost sa ma tund si cand am ajuns la casa cu 900 mii lei (vechi) mi s-au invartit ochii in cap ca la jocurile mecanice. Si niciodata nu eram multumita. Din acest motiv, ajunsesem sa ma vopsesc singura acasa.
Pana am ajuns sa il cunosc pe Cristi intamplator. I-am explicat ca as vrea sa fiu blonda doar ca nu imi place cum imi sta la fata. Mi-a spus ca pot fi blonda foarte bine doar ca trebuie intotdeauna ca zona din jurul fetei si radacinile sa fie mai inchise ca sa pot avea contrast cu fata. Si cu asta m-a dat gata. Nu m-as mai lasa pe mana nimanui. Muream de ciuda cand ii ziceam ca vreau sa ma faca mai blonda si el zicea, da si eu vreau, o sa te fac mai blonda. Si cand plecam de acolo nu era mare diferenta, dar a stiut el ce a stiut. Si imi place foarte mult ca nu insista cu disperare pe tuns. Parca totul are logica si mie imi place logica :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefiuta spune:

Carrye, da, cred ca de asta e vorba, chiar in intersectie. Eu merg la ei de cand s-a deschis, dar doar la manechiura si cosmetica, f rar am fost la coafor pt ca nu-mi permiteam, iar tipa care ma tundea a nascut si nu mai vine deocamdata. Bine, le cunosc pr fiecare si stiu ce iese din mana lor. Acum vreau doar sa ma aranjeze si sa-mi dea niste sfaturi, pe tipa o cheama Marina si e f buna, numai ca preturile sunt cam mari pt bugetul meu.
Iti multumesc pt sfaturi si daca ma decid 100% sa-mi schimb culoarea am sa-l iau in considerare si pe Cristi P.

leuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Cu multa placere. Eu oricum tin minte ca acolo era destul de scump cand ma duceam eu. Dar mereu am plecat multumita ceea ce se intampla foarte rar in ultima vreme. Doar sormea ce a cheltuit 3 mil inutil ca sa o decapeze intr-un galben oribil iar vopseaua aplicata ulterior era la fel de deschisa si a plecat plina de nervi. A trebuit sa cumpar o cutie de vopsea sa o inchid acasa pentru ca nu putea iesi asa din casa.
Pana la urma este o loterie cu saloanele astea si mai ales cand vine vorba de vopsit...:( si e mare pacat pentru ca si noi muncim pentru banii astia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ranrei spune:

quote:
Originally posted by tasia

marybell tuns, coafat, vopsit suvite (cu un ton mai deschis decat parul meu)+ am cumparat si niste produse de la Londa (crema de intins parul,sampon,balsam,si spuma pt volum) toata afacerea asta ma costat 230 RON. Eu zic ca nu e mult. Produsele cred ca m-au costat in jur de 100 RON.

Aici
puteti vedea 3 poze cu noua mea coafura.

de Mario-Fabian (25.09.2006)

pozele noastre[/b]



buna sunt noua p'aici si sunt in cautare de un stilist bun,nu vreau decat sa-mi mai ia din par putin,sa-i dea o forma si poate un coafat, crezi ca o sa-mi ia mai mult de un milion?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana273 spune:

Multumesc frumos, Carrye! Am citit ceea ce ai postat in acest topic si in celelalte topicuri, in care se discuta despre hair stylisti. Citesc din cand in cand cand ce scriu fetele pe acest forum, si apreciez multe raspunsuri, dar nu m-am inregistrat pana acum. Intamplator, am dat cautare dupa "Cristi Pascu", despre care auzisem ca este un stylist foarte bun si asa am dat peste ceea ce ai postat tu. Cum mie imi place foarte mult sa am parul blond, dar nu orice blond, ci un blond-cenusiu stralucitor si cu aspect sanatos, apreciez faptul ca ai oferit multe informatii, care sunt de folos nepretuit pentru cine stie ce inseamna sa gasesti un stylist care sa mai si stie ce sa faca din parul tau, in asa fel incat sa iasa la final ccea ce trebuie, si nu ce-o fi, cu gandul ca doar sa-ti ia banii. Sunt mama-patitelor in acest sens si am atata experienta in ceea ce priveste aceasta extrem de pretentioasa culoare, incat...as fi preferat sa n-o am. Iti multumesc pentru indicatii si celelalte argumente si voi tine cont de ele dupa ce trec de faza cu parul deteriorat, in care ma aflu, pe care l-am vopsit pentru depasirea fazei, saten. Dar, am sa revin in forta dupa ce mai creste si-l mai tund. Prin urmare, nu te mai lasa dernjata de remarcile acelor persoane care nu inteleg anumite "nuante", care reies din sinceritatea si generozitatea cuiva si...treci mai departe. Suntem prea grabiti si ocupati, incat sa ne pierdem timpul luand in seama aspectele rautacioase ale unor persoane, pentru care daca esti dragut si mai si scrii corect din punct de vedere gramatical (asa cum scrii tu!), inseamna ca...nu esti "pe val". Na, am zis-o! Si imi asum si riscul ca o sa primesc si eu "avertizare" din partea admin.

Mergi la inceput