Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Draga mea, trebuie sa recunosc ca m-ai facut sa zambesc si cu siguranta, ziua mea va fi una extraordinara!
Viata mea nu este pe deplin asezata, comparativ cu majoritatea covarsitoare de pe acest forum. La inceput am fost putin sceptica in a ma inscrie pe acest forum, dar l-am gasit ca pe un forum activ si am zis de ce nu? Si uite asa am inceput sa citesc subiectele abordate si am incercat sa raspund acolo unde credeam ca pot veni in ajutor.
Din pacate, asa cum ai spus si tu, nu am fost inteleasa intotdeauna, fapt care m-a facut sa imi pierd cumpatul si am castigat un avertisment mare, urat si rosu despre care as fi foarte curioasa sa aflu pentru cat timp imi va mai tine companie.
Revenind la subiect, inteleg ca acum esti blonda si iti simti parul ars. Nu stiu cat este de lung, dar parul se repara foarte bine nu neaparat prin tuns. De exemplu, conteaza enorm de mult ce structura are. Daca firul este subtire, se rupe usor. Daca este drept, ondulat, etc. Eu fiind blonda, pot sa spun ca imi ingrijesc parul foarte bine si tot arata rau dupa ce il spal daca nu il coafez. Drept urmare am o perie dintr-aia care se invarte de la Rowenta si de fiecare data cand imi spal parul il usuc cu peria asta si parul meu arata incredibil de bine chiar si blond. Pot sa iti spun din experienta proprie (sunt obsedata de varfuri) ca nimic nu functioneaza. Parul arata ca o matura de fiecare data cand il speli orice i-ai pune si oricat l-ai tunde. Totul sta in uscatul lui la perie.
Iti multumesc pentru cuvintele frumoase si bine ai venit!
P.S.: Imi place la nebunie gramatica limbii romane, din pacate nu toata lumea stie cat este de frumoasa si cat reflecta ea din educatia noastra!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gogosel spune:

carye, cum functioneaza peria asta? nu de alta dar ma intereseaza si pe mine. eu detin o perie insa nu "se roteste". am intrat pe site la domo si am citit ca "se roteste stanga - dreapta"! ce inseamna? ca nu este ca aceea careia ii face reclama la televizor la teleshoping? ca daca trebuie sa "rotesc" eu .....nu , merci, am deja una si o folosesc doar cand debrodez de chef.
multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Scumpa mea, am incercat sa ma uit la peria mea si nu reusesc sa gasesc alte informatii. Pot sa iti spun ca este cea din imagine doar ca a mea are mai multe accesorii. Eu am 2 perii de diferite marimi, o duza normala pentru uscare, o duza ca o grebla pentru volum, o duza dintr-aia mare rotunda pentru a-ti face parul ondulat si voluminos si ondulator.
Oricum, eu ma folosesc de grebla aia ca las capul in jos si trag cu ea parul sa se usuce cu volum si cand e aproape uscat, pun peria mai groasa (depinde de lungimea parului, la mine trece deja de umeri) si incep sa il usuc de la ceafa spre crestet.
Iti las acum link-ul cu peria:
http://www.ecumparaturi.ro/electrocasnice/10719/aparat_stilizat_rowenta_multiaccess_elite_cf8032-detalii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim113 spune:

buna fetelor! vreau si eu sa gasesc un salon/stilist care face permanent bun..aveti vre-o idee? please help!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

quote:
citat din mesajul lui Carrye

Scumpa mea, si eu ma numar printre cele care au aruncat cu banii in diverse saloane care mai de care. Aveam si obiceiul de a ma duce unde e mai scump. De exemplu, sa tot fie 4 ani cand s-a deschis Evidence in Unirii. Am fost sa ma tund si cand am ajuns la casa cu 900 mii lei (vechi) mi s-au invartit ochii in cap ca la jocurile mecanice. Si niciodata nu eram multumita. Din acest motiv, ajunsesem sa ma vopsesc singura acasa.
Pana am ajuns sa il cunosc pe Cristi intamplator. I-am explicat ca as vrea sa fiu blonda doar ca nu imi place cum imi sta la fata. Mi-a spus ca pot fi blonda foarte bine doar ca trebuie intotdeauna ca zona din jurul fetei si radacinile sa fie mai inchise ca sa pot avea contrast cu fata. Si cu asta m-a dat gata. Nu m-as mai lasa pe mana nimanui. Muream de ciuda cand ii ziceam ca vreau sa ma faca mai blonda si el zicea, da si eu vreau, o sa te fac mai blonda. Si cand plecam de acolo nu era mare diferenta, dar a stiut el ce a stiut. Si imi place foarte mult ca nu insista cu disperare pe tuns. Parca totul are logica si mie imi place logica :)



90 ron doar tunsul? Destul de mult, eu am fost la un stilist la Wella, salonul este pe undeva pe la Pta Victoriei (pt cine este interesat pot lasa numar de telefon), eu am platit pt tuns, suvite, vopsit (pe sub suvite, restul parului), tratament la par, coafat,(schimbare destul de mare) 200 ron, anul trecut. Il recomand pentru ca este un tip super, are mana foarte buna.
Cat despre Cristi Pascu, la el platiti mai mult numele, i-a luat unei prietene 200 ron doar tuns ! Si cand zic tuns, nu ma refer la schimbare radicala ci doar tuns putin varfurile ! Si abia daca se vedea ! Nu vreau sa zic nimic de el, nu am fost personal, dar din ce-am vazut la prietena mea, nu m-as duce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarasvati spune:

alics, spune-mi si mie te rog despre ce salon si stilist e vorba. Trebuie neaparat sa ma tund, cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

din pacate nu imi amintesc cum se cheama salonul, iti atasez harta, ca stiu care este strada, si cum intri pe strada aia, salonul este imediat pe partea dreapta, o cladire alba, mare, salonul este la parter, sunt cateva scari de urcat:

http://img242.imageshack.us/img242/9387/blablaxx2.jpg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alics spune:

Numarul de telefon al tipului este : 0723 287 610, Aurel

sau mai poti incerca si la Alex (salon EGOIST de la Perla): 0762 660 004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sarasvati spune:

Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndreB spune:

Buna,
Am citit pe net intr-un articol ca Massimiliano Cornacchia colaboreaza si cu un "renumit salon" in Constanta, din cand in cand. stiti cu care? si sediul lui in bucurezti, unde e?


Mama lui Matei (5 nov. 2007)
[[URL=http://family.webshots.com/album/562151171ZHVSEO][/URL]Matei[/url]

Mergi la inceput