Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

[quote]Originally posted by sanse


Eu astept sa creasca si ma duc la Geta Voinea

OH!!!!NU!!!!!!!!!!!!!!!
Am prins eu la Geta acum vreo 2 luni juma'.cam asa.. (la salonul din str.Londra)..m-a "aranjat" chiar ea..(cu "interventii"..ca altfel nu pupam)..Deci..eram blonduta, cu par crescut de vreo 3 ani, adica lungut bine....si m-am trezit satena, tunsa bob f. scurt (gen Victoria Beckham)..si cu breton!!!!!..
Am bocit o saptamana..si aveam socuri de cate ori ma trezeam si ma priveam dimineata in oglinda.. Toata lumea zice ca-i super mishto freza..dar mie mi-a trebuit o luna sa ma obisnuiesc!!!

Sa fim frumoase!
Mama_lui_alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Carrye Posted - 14/02/2008 : 18:48:38
--------------------------------------------------------------------------------
Eu am stat in salon azi de la 11 pana la 16!! Am simtit ca innebunesc


Doamne, eu chiar innebunesc sa stau atata, cand eram mai tanara as fi stat si doua zile, culmea, chiar imi placea, ma uitam la celelalte tipe, mai radeam la comentariile de coafor, dar acum mor (varsta, nene).
Eu aveam o tipa f. profesionista la un salon, dar nu m-am mai dus la ea tocmai din acest motiv, veneam la 10 si plecam la 16. Totul a culminat cand m-am dus la ea cu bebica de 4 luni in carut, iar ea m-a lasat sa astept ore si ore, pentru ca s-a vopsit ea(!!). I-am zis "Adio si n-am cuvinte".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Mamalui Alex, deci iti place pana la urma sau u? Adica te mai duci la Geta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

quote:
Originally posted by mama_lui_alex

[quote]Originally posted by sanse


Eu astept sa creasca si ma duc la Geta Voinea

OH!!!!NU!!!!!!!!!!!!!!!
Am prins eu la Geta acum vreo 2 luni juma'.cam asa.. (la salonul din str.Londra)..m-a "aranjat" chiar ea..(cu "interventii"..ca altfel nu pupam)..Deci..eram blonduta, cu par crescut de vreo 3 ani, adica lungut bine....si m-am trezit satena, tunsa bob f. scurt (gen Victoria Beckham)..si cu breton!!!!!..
Am bocit o saptamana..si aveam socuri de cate ori ma trezeam si ma priveam dimineata in oglinda.. Toata lumea zice ca-i super mishto freza..dar mie mi-a trebuit o luna sa ma obisnuiesc!!!

Sa fim frumoase!
Mama_lui_alex




Nici mie nu imi place Geta Voinea. Am vazut cateva emisiuni la TV si am observat o usoara "obsesie" de a tunde scurt pe toata lumea.
Si replica standard a vedetelor cu par lung "DOAR VARFURILE!!!!"
M-am gandit cand trec prin bucuresti sa merg si eu la ea, dar dupa ce-am vazut la TV m-am "linistit".
Si in TM m-am dus la o tipa la inceputul carierei. Era cea mai buna(acum a ajuns sa-si deschida in BUc un saon , a aparut si la TV , bla bla).
Ei , m-am dus la ea cu parul lung pana sub coaste I-am aratat poza facuta pe computer cum vreau parul , i-am spus de cateva ori ca nu scurt , doar din varfuri. Si tunde , si tunde si tunde de ma plictiseam . Intr-un sf. termina si cand ma uit in oglinda mai putin sa innebunesc: aveam parul tuns in trepte cum vroiam pe atunci(eram a noua sau a 10-a) dar ultima treapta era pe umar!!!!!!! Am baiguit ceva de "vai ce fain" , mi-am pus gluga in cap si am plecat de acolo aproape plangand.
Dupa ce m-a linistit mama-mea ca o sa creasca , ca e fain si asa , vine prietenul meu la mine , ma bazaie sa vada si cand ma intorc il aud "te-au ciopartit!!!!"
Acum rad , dar atunci eram nervoasa rau .

In sf. , daca e cineva din TM , am dat peste o tipa super care pe langa faptul ca te tunde cum vrei tu , iti explica si cum ti-ar sta mai bine si iese ceva fantastic din mainile ei.
M-am tuns la ea de cateva ori , de fiecare data aveam parul pana deasupra fundului si vroiam o palma sub umeri , vreau sa spun ca abia ma smulgea mama-mea din oglinda, tunde asa cum ii sta clientei mai bine.
O cheama Miriana si are salonul acela nou pe str. Popa Sapca.

http://www.flickr.com/photos/13005458@N00/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
Originally posted by martie

Mamalui Alex, deci iti place pana la urma sau u? Adica te mai duci la Geta?



Martie, draguta..nu ma mai duc, never!!! M-A CHILUGIT!!!!!!
Si..(asta-i partea a 2-a:))..nu cred ca mai am sansa sa pic pe mana ei..(ca a fost "cu interventii"..:))..oricum m-a tuns..sa-mi ajunga..pt. multe luni..:))si acum sunt cu ceafa goala...dar colorul..trebuie sa admit nu ma asteptam sa-l nimereasca..e colorul meu- natural-natural..nu s-a dus la spalat deloc..(si e un saten pus peste un blond..de multi ani)..dar cred ca i-a iesit din greseala..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Am fost si eu la Claudiu la LC Line. Nu sunt nici incantata, nici dezamagita, am doar un usor sentiment de blazare.

Cert e ca nu ma mai duc acolo din motive de salon, poate chiar am sa chem si Protectia Consumatorului. Este un salon de toata ! Peretii "infloriti" de la inundatii, tavane false revopsite cu 7 lavabile, spoturi fara spoturi, adica doar gaurile, eventual cate un bec normal pus in locul spotului, fum de tigara de-l taiai cu cutitul, m-am intors mirosind groaznic. Gratii la geamuri, ca e intr-un apartament de bloc, ca sa nu mai zic ca aproape toate caloriferele erau INCHISE, probabil sa faca economie, am iesit de acolo inghetata complet, am ajuns acasa si am luat direct un paracetamol sa fiu sigura ca nu fac vreo raceala.
EXECRABIL!

Cat despre Claudiu, da, te asculta si 2 ore ce ai de zis, dar nu e nici pe departe stilist, e un coafez (sau cum se zice). De tuns nu m-a tuns, mi-a luat putin din varfuri, coafatul cu peria a iesit o flescaiala (stiu cum e sa iti iasa si super), ma rog nu am de ce sa ma plang fff tare, dar bretonul meu este o "regretabila oroare", deci fetelor, NU STIE sa tunda un breton, eu am cerut un breton asimetric, mai scurt intr-o parte si mai lung in cealalta parte, misiune imposibila pt. Dl.

In fine, mai zic doar ca el e singurul frizer din salon, altcineva nu mai lucreaza acolo, asa ceva nu am mai pomenit nicaieri. El tunde, spala, da cu matura, raspunde la tel, raspunde la interfon etc. Era sambata si nu eram decat eu in salon, cand in alte saloane sambata nu te auzi om cu persoana de zgomot si harmalaie.

Alta nota extrem de proasta: nu a avut nici macar cea mai vaga intentie, dar absolut nici cea mai vaga intentie sa-mi dea bon fiscal!
Luni fac o plangere la PC, caci locul acela e un gunoi. e chiar un pericol pentru sanatate, daca Doamne fereste se duce cineva sa-si faca pedichiura, in cazul in care tot Claudiu o face si pe-asta, poate sa ia si vreo ciuperca.



Martie & Bebica & maimuta Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

:(((
Imi pare tare rau de experienta ta! Chiar m-as bucura daca ai suna la Protectia Consumatorului, pentru ca intr-adevar, asa ceva nu este posibil.
Si eu am un magazin in fata blocului unde se vand mezeluri expirate si asta vara de 3 ori au incercat sa imi vanda Limo expirata. Nu mai zic ca nu primesc bon fiscal niciodata...dar nu stiu care e procedura, tare as vrea sa le trimit un control.
Dar te-a si vopsit? Sau doar tuns?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

Pai Martie, mergi la ABBATE - pe bune..macar astia nu au pretentie de stilisti..au preturi super bune..numai materiale de calitate, curatel-curatel (mai putin cel de la Obor care-i cam inghesuit)..daca-ti e aproape iti recomand..vezi ca am comentat cateva pagini mai devreme..ah..si face tipa aia de la spalat un masaj....face toti banii..:))

Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Mama lui Alex, multumesc, am citit tot, cand am sa ma mai duc poate iti dau PM.

Carrye, stateam pe scaun si ma gandeam la tine, pe bune si la StreetLine.
Mai, m-am si vopsit, eu sunt blonda si natural si mi-l deschid, acum sunt un saten cu suvite blonde care "nu au prins" (expresia ii apartine stilistului), dar zicea ca cele inchise sunt facute cu o vopsea semipermanenta care se a duce mai repede. In fine, nu arata rau, fata de cum eram... speriam copii pe strada. Radacini de o palma si par galben-pui distrus.
Macar folosea Joico si vad ca parul arata chiar super sanatos, de la atatea smacuri, sunt curioasa cum o sa arate dupa spalat. Cert e ca pana acum purtam parul numai in coada, acum am alta grija, sa pun 7 agrafe in breton! Ca e ceva de n-ati vazut, chiar muuuuult mai asimetric decat i-am cerut eu!
Hai ca acum ca scriu iar imi aduc aminte de salonul ala, salon auzi, ghena..

Martie & Bebica & maimuta Sara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carm3n spune:

Hello.
Asa cum am scris pe aici am avut multe probleme in a avea culoarea dorita, am fost la N saloane si la N stilisti/coafezi si cum s-or mai chema, am platit multi bani fara a fiu multumita de rezultat, mai mult decat atat, am fost si insultata cand am indraznit sa protestez.
Cand l-am recomandat pe Claudiu nu am recomandat LC Line, am zis ca lucreaza acolo si ca eu sunt multumita de el. Pe mine ma vopseste bine, culoarea e ok, tunsoarea la fel.Am parul lung, des si cret, dificil de aranjat.M-au vopsit de-a lungul timpului roz, alb, gri, albastru, portocaliu, galben numai blond nu....si mie imi este cunoscuta expresia " nu prinde culoarea pe parul dumneavoastra pentru ca e dificil/degradat/vopsit nu nu`s ce, dupa caz..." asa ca nu m-a interesat foarte mult daca salonul este intr-o scara de bloc si are gratii la geam sau daca nu sunt spoturi, igrasia de la spalator e adevarat ca am observat-o si eu. A, inca ceva, Claudiu nu fumeaza.
Nu este singurul angajat din salon dar daca ar fi pe mine nu m-ar deranja si daca m-ar vopsi/tunde/intinde in timp rezonabil nu m-ar interesa ca am fost singura in salon, obisnuiam sa merg la un coafor unde stateam 2-3 ore doar pentru spalat si intins si 4-5-6 ore pentru vopsit pentru ca era foarte aglomerat, fetele lucrau non stop, clientele incepeau sa vocifereze...daca aveam programare la 4 pm de ex la 6 inca mai avea de lucru la clientele dinaintea mea etc...apoi am mers la un club cu circuit inchis,mi-am zis ca acolo o fi mai bine, super atmosfera, super club, dame bine, mai in varsta, pline de bijuterii scumpe, haine scumpe, pantofi si genti de vis, fitze, premii de la concursuri la vedere, cafea si sucuri gratis etc, scaune de piele cu catifea, draperii scumpe blah blah...cu ce m-au incalzit toatea astea cand mie radacinile vopsite mi-au iesit maronii si parul pe lungime era blond? Si am mai si platit pentru toate mofturile, evident fara nici un fel de bon...cand as fi preferat sa platesc pentru culoarea pe care o voiam...dar asta e...alta data la alt salon, cand m-au vazut cu parul asa lung si cret si au auzit ca-l vreau drept m-au pasat la o fata ( draguta de altfel ) dar care mi-a povestit ca ea de profesie este profesoara de romana, drept urmare mi-a iesit "freza" ca atare...ce mult mi-as fi dorit sa fie o coafeza priceputa si cu experienta si nu o profesoara de romana cu un curs de stilist facut la o scoala renumita...
Si ar mai fi multe de povestit de prin diverse locuri, probabil ca stiu 80% dintre saloanele din Bucuresti dar ma opresc aici.
Imi pare rau daca am suparat pe cineva cu remarcile si recomandarile mele, nu asta am intentionat...
Va doresc la toate sa va gasiti stilistul(a) potrivit(a) si sa va ajute sa aratati asa cum doriti!

Mergi la inceput