Hair stylist bun

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Denisac, imi pare rau ca esti nemultumita de Cristi. Nu o sa mai vin cu cine stie ce argumente ca nu sunt consilierul lui de imagine. Pe mine nu m-a tuns pana acum pentru ca am ajuns la el cu un bob si mi-a zis sa il lasam sa creasca. Mai tunde doar varfurile. Doar m-am vopsit la el si de fiecare data am plecat impresionata de culoarea parului meu. Sunt foarte dificila si este singurul salon care nu ma face sa imi doresc sa ma vopsesc dupa 2 saptamani ci dupa 2 luni.
Crede-ma ca mie mi s-a intamplat si mai rau decat ce ti s-a intamplat tie la Cristi si poate din acest motiv sunt atat de multumita de Cristi.
Sora mea a platit la un salon de mare fitza un vopsit de-a dreptul degeaba. Nu se vedea nici o schimbare in parul ei. A plecat plangand de acolo. Si exemplele pot continua.
Asa ca daca ma "coafeaza" Cristi sau un angajat de-al lui, putin imi pasa, ma intereseaza rezultatul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorellina spune:

carm3n, te rog muult sa imi dai si mie detalii despre Claudiu de la LC Line. Cam care ar fi preturile? Si, daca se poate un numar de telefon unde se poate face o programare. M-ar interesa un tuns si coafat. Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

M-am hotarat si eu sa ma duc la Claudiu, daca face ceva din parul meu, promit sa va anunt, trebuie sa fii cu adevarat priceput sa repari ce am eu in cap (pe cap, ma rog...)

Cat se lasa "ciubuc"? Va raportati la cat platiti la casa sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andreea_k spune:

Diotima , mai multe detalii se poate ? La cine te faci , cam cat costa in general vopsitul ( daca mai stii ) si unde este mai exact salonul.
Nu tin neaparat sa ma faca Massimiliano dar vreau o persoana care
stie care-i treaba cu vopsitul , cu potrivitul culorilor etc.

Eu ma fac (faceam) la Blondy dar parca s-a cam ars si arata urat, ma gandesc ca o fi pus prea mult decolarant sau cum s-o numi si d aceea m-as duce si in alta parte ca poate au alte produse etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Martie, eu azi am fost la Cristi si l-am intrebat. Mi-a zis de Oana si Cristina din Stefan cel Mare daca mai vrei sa mergi acolo.
Eu las 10% ciubuc intotdeauna si 10 lei tipei care ma spala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Carrye, multumesc iubita, maine, sun, daca nu este disponibil Claudiu la LC Line, nu mai astept si sun la StreetLine, tot "Line" si unul si celalalt, deci o sa-mi fac o 'line' la par, de nu se exista.
Azi am vrut sa aranjez putin parul si iar m-am socat, cred ca la tund zero, unu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martie spune:

Carrye, stii care e faza? Am dat cautare pe net despre streetline, sunt si pareri bune, dar sunt prea multe pareri proaste si mi s-a imprimat asa .. un gust amar. La Cristi Pascu e altceva sunt convinsa de asta, dar cred ca e mult prea scump.

M-am programat maine la Claudiu, daca nu pot maine, ma duc sambata, a fost haioasa tipa de la tel., ca m-am plans ca am parul distrus, ca as vrea suvite, dar poate ma tund zero, la care ea mi-a yis "Bun, facem suvite si apoi va tundem zero"

Va tin la curent

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carrye spune:

Eu am stat in salon azi de la 11 pana la 16!! Am simtit ca innebunesc. Dar m-am dus cu poza Marisei Miller si i-am zis lui Cristi ca asa vreau sa arat. Si asa arata parul meu, ca Marisa n-o sa arat niciodata :p
O sa mi-l mai deschida peste 3 saptamani sa obitna sandre-ul ala ai ei dar sunt foarte multumita. La un moment dat ma usca Bogdan, apoi pleaca se apuca sa puna vopsea la o alta clienta, ma trezesc cu Cristi langa mine care vorbea si la telefon intre timp. Usuca el ce uscua la parul meu si pleaca. Ups! il chemase o alta clienta. Si in stilul asta s-a lucrat toata ziua.
Si chiar ii spuneam lui Cristi ca nu toata lumea intelege stilul asta de lucru. Au senzatia ca sunt neglijate, ca de asta au platit.
Eu am ametit astazi cand ma uitam la ei cum se ajutau intre ei. Iar Cristi face parte din echipa aia!
Toti care s-au invartit pe langa parul meu au facut o treaba de exceptie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diotima spune:

quote:
Originally posted by Andreea_k

Diotima , mai multe detalii se poate ? La cine te faci , cam cat costa in general vopsitul ( daca mai stii ) si unde este mai exact salonul.
Nu tin neaparat sa ma faca Massimiliano dar vreau o persoana care
stie care-i treaba cu vopsitul , cu potrivitul culorilor etc.

Eu ma fac (faceam) la Blondy dar parca s-a cam ars si arata urat, ma gandesc ca o fi pus prea mult decolarant sau cum s-o numi si d aceea m-as duce si in alta parte ca poate au alte produse etc.


Salonul este pe N.iorga 31, chiar langa Serviciul de pasapoarte, se numeste Confashion, 2111380, eu ma fac la Cornel, dar il recomnd din toata inima si pe celalalt tip, Costi. La ei un vopsit, cu spalat, tuns, coafat costa de la 170RON (par scurt-mediu)pana pe la 220RON (pt par mai lung). Ei folosesc de obicei vopsele de la Wella, au si produse Joico. Trebuie sa iti faci programare cu vreo 3-4 zile inainte

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama_lui_alex spune:

quote:
Originally posted by dilaural


Eu mai aveam la Abbate o tipa Claudia care ma facea misto. Tot ea s-a ocupat de mine si la nunta... era mai la indemana!


Dilaural cu Andreea Eliza



Ah..si eu am mers mult-mult timp la Claudia de la Abbate - 13 Septembrie...e absolut ok tipa...si salonul e ok - aici gasiti produsele WELLA Profesional la preturi bune...Din pacate Claudia nu-i hair-stylist..dar e o coafeza minunata..recomand pt. intretinere..!!!
Din pacate ABBATE e tare departe de mine..dar ani buni am batut drumul pana acolo pt.ea..
Acum sunt iar in cautare - vreau mai aproape de casa!

Sa fim frumoase!
Mama_lui_alex

Mergi la inceput