***** Mamici de Mai - Iunie 2007***** (32)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Referitor la cate controale gineco am facut:unul cand m-am dus la primul dr pt constatare sarcina, unul cand m-aM internat in ianuarie si unul ieri cand am fost la dr mea(vroiam si eco dar mi-a zis ca nu facem toata ziua numai eco"Si eu care vroiam sa-l vad pe bebe")!

Alyna 28+cu DAVID ANDREAS
http://new.photos.yahoo.com/alinafobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pauly spune:

chris27 ii minunat ce descrii tu...si cand am vazut nasterea Sandei Ladosi am plans cu lacrimi de crocodil...m-o vazut sotul si o venit sa ma tina in brate si i-mi zicea...asa o sa fi si tu puiu...si tu o sa ai bebeu in brate...si parca i-mi dadeau lacrimile si mai tare...ma tot imaginam pe mine cu puiutul in brate....si ma emotionam, simteam cum ma iau fiorii.

cat despre controlul ginecologic ..eu am facut unul si mai urmeaza sa fac acuma unul la 25 de sapt....si asa mai departe.


24+Riana Alessya

bebelina mea
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

off, doarme si omul o ora, va lasa la pagina 16 si cand se trezeste, gaseste capitol nou cu 2 pagini scrise deja!!!
alyna24- ba chiar acolo lucrez!!!lucrez la grupa mica de la parter, asa ca daca mai vii dupa nepotelul tau, ma gasesti acolo (saptamana asta dimineata, saptamana viitoare dupa-masa).
didiep , undeva la 2 cm in vagin exista canalele bartholine (care au rolul de a lubrefia vaginul), care, din varii motive (am inteles ca folosirea absorbantelor interne este unul din ele) se infunda si formeaza infectie. Pentru rezolvarea problemei a fost nevoie de o incizie facuta cu anestezie totala (desi totata treaba a durat vreo ora, inclusiv cu trezitul din anestezie), iar a doua zi au externat-o. Nici eu nu am stiut ca exista asa ceva pana joia trecuta... sper sa fi inteles bine ce s-a intamplat cand mi-au explicat doctorii si sa-ti fi dat informatii corecte. Amuzant a fost ca am ajuns cu prietena mea la urgente, la medicul de garda,si initial toata lumea a crezut ca eu am probleme, asa ca roiau in jurul meu, vazandu-mi burtica!Mai apoi au crezut ca sotul meu e iubitul ei (ea mersese doar cu noi 2) si asa a beneficiat , saracul, de toate detaliile!
andradap, erai tare frumoasa si cu parul lung si esti la fel de frumoasa si acum. Sa-ti fie de bine!!
Eu mult timp am fost tunsa f. f. scurt (inclusiv 0, prin liceu
).In al doilea an de munca, m-am tuns cu masina, numarul 4.Saracii copilasi, au avut un soc, dar cel mai haios a fost un pitic tare bulversat de schimbarea mea care mi se adresa cu "baietelul educatoarea!"( mititelul, stia ca baietii au parul scurt si fetele parul lung!!). Cand ne-am anuntat familiile ca ne vom casatori, prima reactie era "dar pana atunci nu te mai tunzi,nu?", si abia apoi veneau felicitarile!In ultima vreme nu m-am mai tuns asa scurt, spre dezamagirea sotului meu...cine stie, poate la vara!
ma duc sa ma pregatesc, cand imi vine sotul de la serviciu, fugim la cumparaturi ( cora sau auchan, sa vedem!)!
va pupicesc pe toate!!!!

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
22+ cu pui drag..
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Alyna24, ia domne' sa vad ce burta oi fi avand tu... ca acum nu mai cred nimik pana nu vad!!! Mie deja mi se pare enorma burtoaia mea... ma gandesc chiar cu frica cum va mai creste

Si tot vorbiti de tinut copii in brate??? pai de ce??? Asta pt ca sunt eu mai emotiva azi???

Pauly, si eu am plans la nasterea Sandei... Io, plang si acuma

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Moko, mersi ... Ce cumparaturi???Pentru BEBE??? Scuze daca sunt prea bagacioasa

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

salut fetele !
v-ati facut frumoase, v-ati discutat...ohoooo, pe multe pagini.
mai am o mare nedumerire...a intrat cineva din grupul nostru in prenatal? ca vreau sa imi fac o socoteala exacta. cred ca v-am mai spus asta. am tot intrebat diversi medici care mi-au spus ca unii acorda din cele 126 zile totale si calendaristice, 42 de zile post nastere iar unii 63 de zile post nastere. s-a edificat cineva?
andrada, super tunsoarea. m-am ambitionat, ma mai tund putin si eu.
multam,
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Iulia e decizia ta cum iti iei prenatalul. Doar ca trebuie sa iti mai lasi 42 dupa nastere.



Mica 27+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Iulia, cred ca se refera la zile normale nu la zile lucratoare... Ca altfel ar fi ditamai concediul Am calculat eu acum...

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Prenatalul se calculeaza ca zile calendaristice, nu lucratoare.

Mica 27+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

andrada, stiu ca sint calendaristice, nu lucratoare.
intrebarea mea se refera la faptul ca se poate lua la 29 sapt sau la 32 sapt, fct de doctori?
ca eu sint in sapt 25 acum, deci pina la 29 inclusiv, mai am 4, pe care trebe sa le calculez. mai am 2 sapt de concediu de odihna, deci trebe sa imi fac rost de un medical de 2 sapt.
este asa sau nu? in care sapt se intra in prenatal?
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput