***** Mamici de Mai - Iunie 2007***** (32)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Iuliabraila,eu sunt o mamica de martie-aprile si sunt si eu tot din br...si as vrea sa stiu la ce doctor mergi,k eu merg la doamna gradea si am auzit numai lucruri uarte despre ea dar nu am avut niciodat probleme....te rog sa imi raspunzi!!!!

Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madi spune:

Andrada, nu ma supar pe tine, doar ca nu cred ca e cazul. El nu mi-a sugerat sa imi provoace nasterea, ci doar mi-a spus care e situatia. Ca nu pot naste cu el decat daca este nastere programata. In plus, la subiectul acela de unde am aflat ieri primele informatii despre acest "ordin", si viitoarea mamica spunea la fel, ca a sunat inca 2 doc care i-au spus la fel, ca nu mai pot asista la nastere pe garda altcuiva. Cum spuneam, nici mie nu imi este deloc clar ce se urmareste cu acest ordin sau ce o fi el. Sotul meu a incercat in dimineata aceasta sa vorbeasca la maternitate la Municipal, a vorbit cu Asistenta Sefa care i-a spus sa suna la conducerea maternitatii. A sunat, dar bineinteles ca aceasta conducere a maternitatii nu a fost de gasit. Voiam si eu sa ma lamureasca cineva oficial.

Madi +

Asa creste bebe!

"Daca ti se pare ca esti prea mic ca sa ai un impact, incearca sa mergi la culcare cu un tantar.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

ancamari eu am avut aceeasi problema ca si tine. In fiecare luna cand ma duceam la control doctora mea nu imi facea decat echo pe burtica dar niciodata control ginecologic. Asa ca luna trecuta i-am spun dr. ca mi se pare ca am secretie mai abundenta si as dori sa fac o secretie si de abia atunci m-a controlat si vaginal, dar in rest fetele de pe forum au zis ca nu este necesar sa iti faca control ginec. daca analizele ti-au iesit bine.

Paula29+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dideip spune:

Scuze Andrada ca nu am vb deloc cu tine azi, dar ti-am vazut pozele si esti frumoasa foc, chiar daca ai tuns doar putin din par si esti ofrumooooasa.
Multumim ca ne esti alaturi si ne ajuti de fiecare data.


Paula29+


poze

poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

Andrada multumim pentru noul capitol.

Ancamari mi-a facut control gineco o singura data pana acum.

Sobi am luat si eu laptic cu gandul sa fac gris cu lapte da am uitat ca nu am zahar . Noroc cu tine cu indulcitorul.
In ceea ce priveste serviciul, da, este din ce in ce ma greu. Da mai am 1 luna . La 1 aprilie intru in prenatal



Mica 27+ Maya Alexandra

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

dideip stai linistita!!! Nu te mai scuza atata!!!

Apropos de CONTROLUL GINECOLOGIC... eu am facut 2 pana acum: primul la primul doctor si al doilea la prima vizita la noua mea doctorita...


www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chris27 spune:

Am tras cu ochiul la mamicile de ian-feb.Ma gandesc ca acum 4 ani si jumatate eram la fel ca ele...nostalgia imi aduce totul in fata...Aveam copilasul meu si-mi amintesc ca de cate ori il vedeam in maternitate plangeam...Creierul meu nu mai intalnise atata emotie...si inima mea nu mai gasea cheia Sol la atata dragoste...E ciudat cum reactionam la nastere...atata sensibilitate...si pt ca se apropie momentul am vrut sa stiti ca e normal...sa vezi frumosul luand amploarea unui basm si totodata raul devenind cumplit,de nesuportat!Stiintific vorbind,schimbarile hormonale ar fi de vina!Din punct de vedera psihologic copilasul,o responsabilitate noua-poate cea mai mare dintre toate-e normal sa plangem,sa ne temem,sa intram in panica...Imi amintesc cum eram eu,la 20 ani,primul copil...Imi amintesc cum nici dupa 24 ore urcam un etaj,sa-l vad si cum imi era rusine sa plang de dragul lui...Imi amintesc cum ma durea taietura de la cezariana urcand scarile...si cum era cel mai frumos dintre toti!Printul meu in haine urate...mi se rupea inima de mila lui si nu ne era permis sa aducem haine de acasa...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Sobi, acum am vazut mesajul tau... pai cum adik burtik mea arata ca a ta??? Nu ai vazut ce ascund eu in ea??? Un ditamai OMULETUL...deci cum sa fie ca a ta??? Sigur e mai mare a mea!!!

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Chris

M-ai facut sa plang... sunt convinsa ca sunt mari emotii atunci... iar tu ai reusit sa ne transmiti a suta parte din ele... Emotionant!!!

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Andrada, tu ai burtik mare?S-o vezi pe a mea!O sa pun maine niste pozici noi!
Multumim pt capitolul nou!


Alyna 28+cu DAVID ANDREAS
http://new.photos.yahoo.com/alinafobl

Mergi la inceput