***** Mamici de Mai - Iunie 2007***** (32)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

IUPI... deci am gandit bine!!!

Iulia, tu ai putea sa iei PRENATAL dupa mijlocul lui martie... si asa ti-ar ramane 42 de zile calendaristice dupa data de 8 iunie...

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Andrada, promit sa pun maine niste pozici noi cu burtik!

Moko, pai sigur ne vedem!Azi nu l-am mai luat pe nepotel insa cred ca-l iau maine sigur!Dar dupa amiaza!Apropo, cum te cheama?Sa stiu de cine intreb!

Alyna 28+cu DAVID ANDREAS
http://new.photos.yahoo.com/alinafobl

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Iulia am apucat sa scriu pana sa vad ca ai mai zis ceva.... Eu chiar ma apucasem sa calculez... cand poti sa iei concediu... sa numar zilele etc...

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Alyna24, dar daca ai chef de intalneli.. .tu de ce nu vii la intalnirea de pe 5 martie??? Ce? numai MOKO sa te vada??? Noi nu???

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

!!!

ne-am intors de la munci titanice de pus covoare/perdele/spalat pe jos etc...
cand am vazut ca s-a terminat capitolul mi-am zis "a venit andrada"
v-am citit si acum :

mie nu mi se pare normal 400 euro o cezariana ! nu mi se pare normal nici 200 o nastere normala. imi da si ceva suveniruri in banii astia? mi se pare ca astia au impresia ca noi mergem in we la mare, nu la spital sa nastem ! eu sunt extrem de hotarata sa nu dau nici un ban. si cred ca am nimerit bine, ca Tutu nu ia bani (asa am inteles). poate o sa dau la neonato, ca mi-e frica pt Sosonica, dar pt mine nu cred. si da, sunt revoltata !!!

andrada, foarte frumoasa tunsoarea !!! s-o porti sanatoasa si cat mai mult !!!

didiep, am 20 de ani ! (fac 21 acum in martie !!!)

mica, tare faza cu apendicu

apropos de burtici tuguiate/netuguiate : eu m-am latit ca o placinta intinsa in tava. parca sunt de coca, asa ma intind !!!

eu am ramas singura activa ???


oana22+ cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eimotto spune:

Iulia - cel mai bine vorbesti cu medicul tau de familie. Sunt medici care nu accepta prenatal inainte de 32 de saptamani, din o proasta intelegere a legii. Al meu e "normal" si mi-a zis ca imi da de cand vreau eu numai sa ramana dupa nastere cele 42 de zile minim.

Mamica de Iulia (06.02.2004) si 28+



Fasolica din burtica si Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moko spune:

andradap, inca nu i-am cumparat nimic lui mokocel(asa ne alintam piticul)...tati a tot zis ca e mult prea devreme...dar sunt sigura ca pana la urmatorul salariu il conving eu ca gata, putem da iama in magazine!Oricum de cate ori mergem la cumparaturi bagam un ochi si la raioanele de bebelusi, schimbam pareri, admiram, etc!Deocamdata, nu avem pentru bebe decat hainutele tricotate de strabunica lui (pe care nu prea stiu cat o sa le poata purta, saracutul, ca pana in iarna o sa creasca si hainutele sunt facute pentru bebelusi!)
trebuie sa mergem sa cumparam o narghilea-cadou de aniversare pt cineva si am vazut eu odata asa ceva intr-unul din magazinele din cora sau auchan(cred ca la cora, totusi)....si sotul nu mai vine...:((

nimic nu esueaza in aceeasi masura precum succesul.(G.K. Chesterton)
22+ cu pui drag..
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andradap spune:

Kay.. .am schimbat noi capitolul dar se vede ca ai lipsit tu!!! Nu avem asa spor fara tine!!!

Akyna24... nu raspunzi provocarii mele??? Hmmmm....

www.youtube.com/watch?v=a7DNziZantk" target="_blank"> EU si TATI de Antonio
Andrada 28+ cu Antonio

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

am fost muncita de tirani ! sa fi vazut cum spalam eu cu mopul si Alex citea ziarul si fuma !!! m-am plans de 2 ori pana mi-am pus o mana-n sold si i-am zis vreo 2 : "auzi ma,(asa incep toate nemultumirile mele) da tie ti se pare normal eu sa muncesc si tu sa citesti ziarul????" si el cu o fatza calma "da." si m-am enervat si mai rau si i-am tras privirea aia de "daca nu-ti misti fundul acum nu mai pupi nici macare, nici liniste, nici sex, nici burtica !!!" si asa a pus mana pe mop ! maine iar ma asteapta o zi plina ca trebuie sa luam electrocasnice si trebuie sa ma lupt pt dimensiunle frigiderului meu ! mare sa fie ! asta e atac la persoana : frigider mic=macare putina si eu nu tolerez asa ceva !!!
da dup`aia nimic nu ma mai muta de pe dc !!! si asta va fi fost vacanta mea !!!


oana22+ cuSonia
mami,tati si Sosonica

rosioara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

vreau sa plec la plimbarica, la aer. sa dau din picioare....
am papat iar porumb, sint umflata ca o....nu mai zic nik, eu sint vinovata.
cind ma uit citi ani are kay, ma ingrozesc, cu efort aveam copii de virsta ei. dar asa ma simt tinara, printre voi.
mai, sa stiti ca eu mai incerc inca odata, pina la 40 de ani mai am timp.
IULIA

24+ cu bebe FLORIN MARIO

Mergi la inceput