Deserturile Nataliei si nu numai ale ei (14)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Natalia data viitoare asa fac. Nu ma las pana nu-mi reuseste asa cum vreau eu.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

cu tortul meu.


Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Miha, da poza cu sarbatoritul lesinat de surprindere nu ai?

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mihaela de-a dreptul mortal. Ce-a zis mama sarbatoritului?


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Balbina, da, "printesa" am pus-o pe un tort rotund. Nu aveam timp sa fac/decorez doua torturi si am ales aceasta varianta. Nu a fost foarte stralucita ideea: am muncit la fel de mult, la taiere a trebuit sa fiu foarte atenta ca era pericolul sa se darame, data viitoare sigur voi face doua torturi.
Chiar voi ce colorant folositi ? Al meu era foarte prost (dar nu stiu sa spun ce marca este) ramanea pe degete culoarea.

Mihaela, superb tort. Cu siguranta de ziua sotului am sa-l incerc si eu. Aaaa si am sa pun pe cineva sa-i filmeze reactia !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Laura, cum adica raminea de degete culoarea? Tu ai acoperit tortul cu fondant? Mie mi s-a parut ca e frisca. Adica daca e uns cu lingura/cutitul, nu vad ce treaba ar avea cu degetele. Eu folosesc un colorant wilton. Daca il folosesc la fondant, pe care il framint cu mina, atunci ramine si un pic pe degete, dar in general, n-am mai lucrat cu fondant demult, prefer frisca.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Mihaela de-a dreptul mortal. Ce-a zis mama sarbatoritului?


Intreaba-ma mai bine ce a spus nevasta-sa!

Natalia,nu am poze cu sarbatoritul,am numai filmuletul,ca pozele ar fi spus prea putin...

Laura,multumesc.


Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Mihaela scuze, n-am stiut ca-i asa de 'major' sarbatoritul. Ei, ce-a zis nevasta-sa? Sau ne lasi in suspans...
Deasupra ai pus nuca de cocos rosie? De unde? Ca in comert n-am vazut decat multicolora.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Alina, nuca de cocos colorata eu am cumparat din Kaufland. Aveti vreo filiala prin Cluj? Mi se pare ca si Gratiela a gasit in Kaufland-ul din Pitesti.

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

Mihaela scuze, n-am stiut ca-i asa de 'major' sarbatoritul. Ei, ce-a zis nevasta-sa? Sau ne lasi in suspans...
Deasupra ai pus nuca de cocos rosie? De unde? Ca in comert n-am vazut decat multicolora.



Nevasta-sa m-a intrebat dupa ce am facut mulajul si mi-am dat cuvantul de prajitureasa amatoare ca nu le-am folosit pe ale mele.
Nuca de cocos o am de la Natalia,pe care o pup inca o data pentru surpriza pe care mi-a facut-o.



Suntem in top 100, multumim tuturor


Azi poti fi caine...Maine poti fi copac...


Mergi la inceput