Mamici de martie - aprilie 2007 (23)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kmi78 spune:

BRAVO MAMI PAULA!!! SA AVETI O FETITA SANATOASA !!! ; asteptam detalii , eu am acelasi DPN ca si tine si SUZY, cand ma gandesc ca se poate intampla in orice moment marea intalnire;

Suzy de ce vrea dr sa-ti induca nasterea ?? ca doar nu ai depasit 42 sapt???

La mine s-a miscat bb atat de tare azi noapte incat m-a trezit din somn, nu mi s-a mai intamplat asa ceva si parca era vorba ca in ultima luna nu mai are loc sa miste prea tare; deci simteam cum da si din maini si din picioare si se ducea burta in toate partile, m-am gandit sa nu fie vreo pb de se agita in halul asta; deja aveam ganduri sa nu i se invarte cordonul in jurul gatului ;sper sa fie ok

.....in rest asteptam si noi, vad ca totusi sunt destul de calma, inca, poate ma ia panica cand incep durerile....

38+6 ce putin mai e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camitu spune:

Buna fetelor,


Felicitari pt mamica Paula si pt bebelina Eliana.

Sa punem la treaba majoretele pentru mamicile care urmeaza:
[flo

Cami +31 Ana Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Kmi, Suzy ce putin mai aveeeti, va tin pumnii sa aveti parte de nasteri usoare...chiar ca se poate intampla oricand acum ca ma uit cate sapt aveti.



roxana 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyy2003 spune:

Bun venit pe lume Eliana. Multa sanatate mamicutei Paula si printesei ei Eliana.
Fetelor nu pot sa dorm ca am emotii, azi ma internez si in functie de cum se prezinta bebe o sa fac cezariana. E un pic devreme, dar dr. meu pleaca in concediu si nu as vrea sa ma opereze altcineva, mai ales ca eu am avut o sarcina cu probleme. Va rog sa -mi "tineti pumnii" ca sunt cam speriata. Ma gandesc la cum o sa ma simt dupa cezariana, daca bebe e pregatit sa vina pe lume sau o sa-l bruscam scotandu-l mai repede, daca o sa fie sanatos, daca o sa fie suficient de puternic si de mare,cum va arata, cu cine o sa semene....Intr-un fel abia astept sa-l vad, cred ca o sa stau sa ma uit ore intregi la el. Cred ca si voi treceti printr-o perioada ca si mine. Chiar daca nu prea am scris sa stiti ca pentru mine a fost extraordinar (si va fi in continuare)de folositor acest forum si m-a ajutat sa rezist toate lunile astea cat am stat acasa(eu din octombrie nu am mai iesit din casa). Din luna a 4 a si pana la 5 luni jumatate am stat la pat, credeam ca o sa stau toata sarcina, dar nu a fost chiar asa. Oricum pentru mine si mersul inseamna efort, dar am avut totusi noroc ca am putut sta pe scaun la calculator, nu foarte mult, dar suficient cat sa ma delectez citindu-va gandurile. Va doresc nastere usoara tuturor -telor si va promit ca o sa va dau de veste cand o sa nasc.

VA PUP!

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:



Elyy2003...pun majoretele la treaba si pt tine..




Curaj...o sa vezi ca o sa fie bine,..si sa auzim de bine,sper ca ne vei mai da de veste,atunci cand o sa poti....sau poate iei un nr de tel de la cineva..asa vom afla si noi vesti mai repede despre tine!





Mihaela33+

Poze-Concediu cu burtika de 24 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghibuadina spune:

Neata fetelor ,
N-am avut o noapte agitata, insa cred c-am stat vreo 2 ore fara sa dorm.In fine, dc mi-o fi somn mai tarziu, o sa dorm.

ELVY mult curaj, iti tinem pumnii!!!!
KMI, miscarile agitate ale -ului sa nu fie vreun semn ca vrea sa iasa!!!!Ai grija , sa stai cumintica!!!!!


O zi buna fetelor si trezirea la somnoroase ca va astept cu laptic si musli!!!!!

adina 34ALEXIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loradin spune:

'Neata la gravidute,
am sa incep prin a va multumi pentru toata sustinerea voastra!!!! Desi nu ne cunoastem ati reusit sa ma incurajati doar prin puterea cuvantului.Cat de mult conteaza o vorba buna la momentul potrivit.Parca altfel treci peste durere...
FELICITARI PAULEI!!!!Ii doresc ei si puiutului ei tot binele din lume.
Pentru elyy2003 trebuie neaparat sa dam drumul la majorete
.
Curaj Elyy!Mai ai atat de putin pana iti vezi minunea!Iti tinem pumnii si iti uram refacere rapida dupa cezariana.
Despre mine pot sa va spun ca sunt mult mai bine.Durerile s-au mai atenuat adica au devenit suportabile.Reusesc sa ma deplasez singura!
Maine mergem si noi din nou la ecograf.Se hotaraste cand urmeaza sa facem cezariana.Am mari emotii insa va spun sincer ca abia astept.
Am citit ce ati povestit despre maternitatea Giulesti.Eu nu nasc acolo ci la Bucur insa vreau neaparat sa va povestesc ceva.
La fel s-a scris si despre maternitatea Bucur.Si eu disperasem asa ca mi-am luat inima in dinti si am intrebat doctorul.Raspunsul lui a fost dur insa aveam mai tarziu sa-mi dau seama ca avea dreptate."Doamna am impresia ca stati prea mult pe net"Intamplarea a facut ca miercurea trecuta sa ajung de urgenta la Bucur cu o criza de lumbago.Si ce sa vezi...In loc sa dau de "acriturile" despre care citisem pe net am intalnit niste asistente calde,dragute si glumete care au reusit sa ma faca sa rad desi imi venea sa spanzur pe cineva de dureri ce aveam.Asa ca fara sa supar pe nimeni vreau sa o felicit pe Absoluta!!! Are mare dreptate! Pai asta este problema mea acum? Dupa atatea luni (in care eu una am tras ceva) sa mai imi fac griji si pentru asistente? Exclus! Nu o sa mor cinci zile!!!!!! Ma voi gandi mereu ca poate au si ele probleme si am nimerit eu prost. Asa ca ...parerea mea este sa ne rugam la Doamne Doamne sa avem bebei sanatosi ca restul nu mai conteaza!!!!
Va pup acum si va dau vesti maine dupa eco!

Loradin38+2Ana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cria_bv spune:

Neata,

Kmi, Suzy, Ely se apropie momentul sa punem la treaba si pt voi majoretele
In continuare incurajari pentru fetele care nasc saptamana aceasta Andreea, Mada_roz, Aiia
Eliana ce bine ca a mai trecut inca o saptamana.
Ieri am fost la control bebe e bine, cu capul in jos si are 1900 gr.
Nasol e de mine ca am o candida de toata frumusetea si ma suspecteaza si de infectie urinara, asa ca am trecut pe tratament.
Va pup si multa sanatate.



Cria30+ cu Vlad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flopici spune:

Buna dimineata la toata lumea!

Felicitari Paula, sa fiti sanatoase si refacere grabnica! Sa ai o fetitza exact asa cum iti doresti!!

Tin pumnii tuturor fetelor care urmeaza sa nasca aceasta saptamana...Muuuult curaj!

Noi mergem azi la control si am de gand sa vorbesc deschis cu dr si sa intreb cat costa, cand se dau banii si alte detalii "neplacute". dar pe care este bine sa le stabilesti, ca sa scapi de o grija.
Eu nasc la Elias si voi intreba si despre rezerva si despre lucrurile pe care trebuie sa le aduc pentru bb ( daca trebuie).

Va tin la curent.

O zi frumoasa!

Florina 38 s fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Hai Elyy!!

roxana 35+

Mergi la inceput