Colectia de toamna-iarna 2005 (123)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns addya spune:

shi noi suntem in concurs www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=17" target="_blank">aici pe pagina 17

daca va place poza, se numeste lamare1, ne vom bucura sa primim aprecierile voastre.

Adina si BB Razvan

Razvan-Nazdravan
www.dropshots.com/day.php?userid=235207&cdate=20070122&ctime=123718" target="_blank"> Razvan tine o conferinta - filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Addya, iti multumesc, incerc eu mai intai si daca nu-mi iese, iti voi trimite o poza cu Dariutza! Multumesc! Noapte buna si pupici lui Razvanel chelios!

Cami mami & Daria
Dariuca creste si iar ... creste!
Mami si Dariuca (02.01.2006)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04cfdc1cfe02b5824f0c&skin_id=7" target="_blank">Primul anisor din viata Dariei!
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=22" target="_blank">
... Si noi participam la concurs - poza "ochimari"!

Fii sincer fata de tine insuti si atunci nu vei putea fi fals fata de ceilalti! (Shakespeare)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Multumim de urarile adresate Silviei!

Super fain fu' la petreceri, buna mancarea (la cea de acasa ), ce mai, week-end de munca + relaxare.

Ripley am mustrari de constiinta ca intr-un fel ti-am cobit-o cu greturile, in discutia noastra de pe gmail.

Lasa acuma, sanatosi sa fiti voi amandoi/amandoua!

madau si eu votez cu mers de urgemta la spital poate fi un cheag undeva la creier care se poate deplasa si face si mai mult rau. Nu e de gluma absolut deloc.

Feli succes lui Doru la operatie.

soanso bien ai venit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi, pai ne arunci " fain fu' la petreceri, buna mancarea" si nu ne spui ce ai gatit? Aspteptam meniul

Si poate acum ai timp si ne spui cum e cu mc-ul. Cat te-a costat si ce a intrat in bani. Cate persoane, cate ore v-a lasat....

Addya , Doamne ce m-am speriat cand am citit ca i-a dat peste mana coafezei, am crezut ca l-a ranit.Lasa ca parul creste in cateva saptamani.

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

buna seara,
am citit tot din urma , n-am intele nimik! io cand am zis k nu mai intru pana nu operez copilu de polipi, bine am zis, k io dk sunt suparata nu pot sa ma concentrez la nimik!
si tot suparata sunt. am sunat azi pediatrul, i-am zis: dom'le, nic e mai rau (azi am terminat augmentinul, dupa ce i-am dat 9 zile in loc de 7 cum a spus dr, doar-doar se va vedea o imbunatartire. nimik!) dr, nic are nasul complet blocat, nu mai poate sa manance, ii bag mancarea in gura cu lingurita, meteca doar o miscare de maxlar si casca gura larg, ca pestii, ca se sufoca, noaptea nu poate respira, din 2 mese un MI-O VOMITA K NU RESPIRA DELOC PE NA, CE TREBUIE SA MAI ASTEPT K SA NE OPERAM? eram deja nebuna! si ce credeti ca-mi zice?
cica, hai maine la spital cu nic, sa-l mai vada orl-istul!
in gandul meu: ce vorbesti, dom-le, sa-i mai bag alauia niste bani in buzunar, sa se uite ca curca in nasul lui fiu-meu i sa-mi zica k e cam micut pt operaTIE... ete na!
i-am zis: io vin maine la spital dar sa fie clar ca nu mai plec cu copilul cu tot cu polipi! sa fie clar!
am uitat sa va spun ca de sambata dimi avem batista bebeluului, in diperare de cauza. trage si el tot nu inchide gura! nimik, dom-le, pot sa-i bag unelte de santier in nas, e complet obturat!
cand a vazut pediatrul k sunt disperata, mi-a zis: bine,hai sa-l mai vada o data si sa-i facem o hemoleucograma. cand am auzit de hemo, m-am mai linistit! adik urmeaza operatia saptamana asta. dk nu, va jur k ii scot eu, nu mai pot!
maine dimi se duce bona cu ta-su si nic la spital, k sa mai mearga si ei, k nu li se apleaca!
of, poate scapam saptamana asta k innebunesc

n-am ce sa va pove de nic k nu a mai cut niciun progres. el dk nu aude bine de la polipii aia, nici nu vb, toata ziua punem picaturi, bagam aspirator in nas, ne chinuim cu mancarea, asta face copilul meu toata ziua!

va ziceam k nu am inteles mare lucru din ce am citi k nu ma pot concentra, asa ma eaca problema asta.
zic ce am preluat pe arite:
LMA bic, silvia si cine s-a mai sarbatorit, ma scuzati dk am uitat pe cineva.
canuta, io zic sa-ti revii in simtiri! cred ca nu ai nici cea mai mica idee despre dezvoltarea copilului si parametrii care il influenteaza, dk ti-ai propus sa-i dai drumul afara in lesa! nu ma intereseaza dk te superi, am ramas masca la ideea de exceptie pe care ai avut-o! am mai vazut un copil la stiri caruia ii pusese bunica capac peste tarc, k sa nu iasa. avea 2 ani si cica facea "traznai" dk o scotea din cusca pe fetitza. a venit protectia copilului si televiziunea. dk vrei sa maltratezi psihologic si fizic copilul tinandu-l in lesa, te sfatuiesc sa o faci in casa, nu in parc k ti-l ia statul!

succes tuturor la concursul de poze!

vazui ca avem un membru nou, o amica de-a ionikai, scor..nusstiucum, scuze, bine ai venit, speram ca vei fi activa. ca de intrat 2 zile au intrat multe si nu au stat. si noi suntem prietenoase, sa stii:))

nu mai tin minte mai mjult, scuze, va pup






mami de poet(09.12.2005)
poze cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.dropshots.com/nichita" target="_blank">filme cu puiutul meu, Nichita-Andrei
www.onetruemedia.com/shared?p=1b0ac86d3df77a7c0a7ba6&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj anual

"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Va spun, va spun, da' acum am primit oferta pt la vara pt Nisipurile de aur si vreau sa o studiez un pic.

Mac-ul a fost 182 RON, au venit 6 fetite, cu Silvia 7, Nati nu se pune ca nu a consumat nik.
Virgil din pacate a aruncat bonul inainte sa-l citesc asa ca asta e.
Parintii au comandat cam numai cate o bautura iar pt copii au fost cate un Happy meal, 2 tortulete a 800g fiecare (s-a impartit si la parinti si ne-a si pus la pachet jumatate de tortulet) si o sampanie fara alcool.

S-au distrat, au cantat, dansat, fugarit pe tobogan si jucat de-a Scooby Doo (Silvia era fantoma si le fugarea pe celelalte); bineinteles jocul de-a Scooby era organizat de fetite, nu de alea de la Mac.

A durat cam putin, a inceput la 16 pe la 17 si un pic s-a dat tortul, pe la jumate s-a terminat toata treaba, au inchis camaruta de petreceri si s-au apucat sa faca curat pt urmatoarea petrecere, planificata la 18. Fetele s-au mai jucat la tobogan (= fugarit de-a Scooby Doo)

Eu am intretinut conversatia cu mamicile, n-am stat non stop cu ochii pe fetite ca s-au descurcat singure f bine.

Virgil, sora-mea si cumnatu' s-au ocupat de Nati drept pt care a cazut de pe scaun. Noroc ca deja e priceputa la plonjoane si s-a amortizat bine, n-a patit nimic.

Nu recomand petrecere la Mac pt copil sub 3-4 ani, nu intelege nimic din ea.

Nati si-a petrecut primul sfert de ora plimbandu-se si explorand pe acolo dupa care normal, s-a plictisit. O vreme s-a jucat cu o jucarie primita de la o mamica de 2 care o place tare mult. Dupa aia a fost f ocupata bagand si scotand un pai dintr-un pahar cu capac de-ala de carton, de Mac.

Per ansamblu toata lumea a fost incantata: Silvia ca a fost sarbatorita la Mac (era in culmea fericirii cand i se canta LMA), invitatele s-au distrat si ele, iar eu si ta-su ca n-am cheltuit prea mult cu asta pt ca deja la petrecerea de acasa ne-am cam snobit (vba lui Ripley) la mancaruri si bauturici. Iar tortul pe care l-am dus azi la gradi a costat 850.000 . Plus sampaniile fara alcool, tacamurile de unica folosinta... peste milion numai dostractia de la gradi.

Am intrebat-o pe Silvia care din cele 3 sarbatoriri (acasa, Mac, gradi) i-a placut mai mult si fara sa ezite a raspuns: la mac.

Despre petrecerea de acasa revin cu detalii si poze daca intereseaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda, fata draga daca nici maine nu-ti vine cu vreo solutie eu zic sa mai incerci un ORL-ist, pana vine unul cu o solutie, ca e imposibil/infernal ce povestesti tu.

Nichita saracutul se simte groaznic asa infundat, trebuie sa faceti ceva sa-l ajutati! Schimbati 10 ORL-isti daca-i nevoie, zau!

Eu am fost cu mine si cu Silvia la o drita de la Medsana si mi s-a parut tare rezonabila, mi-a placut de ea. Din pacate nu stiu cum opereaza etc, sa ti-o pot recomanda.

Mamica rezidenta ORL n-a venit la petrecere si nici la gradi n-am mai intalnit-o, dar o sa-i cer o recomandare si ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Tre' sa va mai pove un dialog cu Silvia, nu ma pot abtine sa-l sar:

Silvia:
-Matei nu mananca nimic la gradinita!
-Dar tu mananci?
-Eu da.
-Cat, mai mult sau mai putin decat Matei?
-Putin mai putin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Despre noi, ce sa va mai zic...nimeni pana acum n-a intrebat cum suntem cu gingiile dar nu-i bai ca va zis cum este Steff acum.

La tamponare cu Citrolim pe gingii am vazut sangerare....brrr. Am sunat pe dr....si mi-a zis sa merg la farmacie sa-mi prepare, am notat io acolo ce mi-a dictat....ceva antibiotic Tetraciclina + n-spe alte chestii, costat 50 mii lei. Inainte de asta Steff imi facuse 37,8....si i-am dat Nurofen. In sfarsit l-am uns(crema ramane mai bien pe gingii decat solutia). A fost molesi cam 2 ore dupa care a "inviat" adica a inceput sa urle de fericire, sa cante, etc. Panica a trecut. Acum a adormit repede si speram ca ala noapte sa fie bine.
Dr. mi-a zis ca este de la insistat prea mult cu periuta...si pate fi si de la stiksuri.


Noapte buna!

de-ale gurii


Veronica, mama lui Stefan Peter 1 an si 3 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Anda , nu stiu cum sa te ajut din pacate nu cunosc pe nimeni, tinem pumnii sa treceti mai repede peste necazurile astea ca nu e bine deloc, pe Nic sa se faca bine mai repede.

Lavi , mortala Silvia! Cand ai timp scrie si meniul de acasa (eu una sunt mereu interesata de retete noi-mai ales testate de cineva).Si vrem si poze!!!
Tot in Bulgaria mergeti anul asta? Cum sunt preturile fata de anul trecut?

Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput