Mamici de septembrie-octombrie 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anely spune:

draga irinabobe,

nu este neaparat necesar sa faci inainte de a ramane insarcinata. eu le-am facut ptr ca am caine in casa si mi-a fost frica sa nu am toxo. cu ocazia asta, le-am facut pe toate.

multa multa bafta, sa vii cu vesti bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anely spune:

draga marushka,
si eu ma bucur...
eu am fost la eco, eram ingrozitor de curioasa daca totul este i regula...
eu am facut toate analizele in iunie 2006 cand ne-am hotarat sa avem un BB si acum, cand, in sfarsit, minunea s-a intamplat, am mai repetat doar toxo si cmv.
eu am o greata continua, nu pot manca nimic, nu mi-e pofta de nimic, nu am stari de voma, in schimb. dar mananc totusi, ptr BB, sigur. si cand apuc si bag in gura, atunci imi vine pofta....e ciudat poate, dar asa ma simt eu. mai am dureri de burta cand si cand, care am inteles, ca sunt fff normale.si mi-este tare somn, daca as putea as dormi in fiecare noapte 12 ore.
asa este, sa avem sarcini usoare...si sa le ducem la capat cu succes!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anely spune:

Fetelor,
am un calendar, unde dupa luna in care ai conceput copilul si varsta pe care o aveai cand ai conceput copilul, poti afla sexul acestuia. are o probabilitate de 90%.
Se pare ca noi vom avea baietel :)
Dar cum sa vi-l trimit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

laurabyby - felicitari pentru veste. Ce frumos trebuie sa fi fost la echo, cand i-ati auzit pe amandoi...

marushka.. la ce doctor ai fost tu? Nu la ginecolog? Nu vreau sa te supar, dar eu n-am mai auzit ca ginecologul sa te trimita in alta parte pentru echo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina m spune:

laurabyby felicitari pt cele 2 inimioare
eu stiu ce simti pt ca in 2005 si la mine in burtica bateau 2 dar din pacate am nascut prematur la 30 de saptamani si fetitele nu au supravietuit
acum sunt din nou insarcinata si tot fetita ne dorim (mai mult el, eu vreau orice numai sa fie sanatos)
am si o colega care a nascut la termen o fetita si un baietel, la jum. de an dupa mine
asa ca daca ai intrebari...cu placere
si noi suntem din galati ca si tine
ce doctor ti-ai ales?

alina 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna fetele.
Laura felicitari pentru gemeni! Cred ca e minunat. Sa fie sanatosi si ei si tu.
Irina, sper ca toata ingrijoararea ta legata de analize sa fie nefondata pana la urma. Si eu stiam ca lgM e periculos si indica un microb activ.
Eu am fost la munte, m-am mai odihnit putin. Intru in 6 saptamani si ma cam ocoleste greata. Mi-a fost foarte rau 2 zile, dar mai mult fiindca n-am mancat cum trebuie. Cum am inceput sa mananc putin si des, s-a rezolvat. Bebele meu cere mancare si nu e deloc pretentios inca. SA fie baietel? Cu Anuta, cand m-au lovit greturile, pana dupa 4 luni, nu m-au slabit si nu mancam decat sarat ocna. Ma si minunez sa ma simt ok acum. Sa vedem pe mai departe.


Bee
si Ana Teodora (22.12.2005)
http://www.dropshots.com/dochia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laurabyby spune:

Multumesc tuturor din suflet pentru urari !
Da la 7 saptamani eu i/am vazut pe bebei si le/am auzit si inimioarele .
Deocamdata suntem bine nu avem nici o interdictie de la profesor.
Doar m/a avertizat ca va fi putin mai greu fiind vorba de o sarcina gemelara.
Eu sper sa fie bine.
Alina nu am inca medic la Galati dar ma gandesc sa am si aici unul ptr. ca pana la Buc. sunt totusi 200 KM si Doamne fereste de ceva cel mai apropiat spital e aici
eu o cunosc bine pe Dr. Statescu si cred ca la ea am sa merg.
Dar de nascut vreau sa merg la Buc.
Tu tot fertilizare ai facut ?
Va pup pe toate pe burticute !
Nicol 7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Fetelor,la cate saptamani se vede la ecograf???

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Cam la 5 saptami se vede la eco transvaginal...dar tu cum de esti in 3 saptamani...sigur ai calculat bine? Cand a fost CM?

11+
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Da,ultimul ciclu a fost in 28 ianuarie.Pe mine ma tinea 24 de zile.Eu cred ca bine am calculat,nu??

http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
3+

Mergi la inceput