Mamici de septembrie-octombrie 2007 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns teodoran spune:

Dragele mele ...nu am mai intrat de mult timp. In aceste zile trec printr-un cosmar, egroaznic, am niste proble familiale ingrozotoare. Nu stiu ce sa fac, nu pot sa mamanc, am slabit 4 kg. Mi-e asa frica sa nu-i fac rau BB-ului. Of Doamne, de ce oare nu ne lasa in tihna sa ne bucuram de minunatia noastra?

11+
http://bd.lilypie.com/qZ8Fp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anely spune:

Orice s-ar intampla trebuie sa te gandesti la BB. Nu are nicio vina, trebuie sa mananci pentru el, forteaza-te, si, in plus, incearca sa eviti pe cat de mult situatiile care iti pot aduce probleme.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anely spune:

Draga Adrianaolimpia,
Daca esti o persoana rabdatoare, daca crezi ca poti sa te programezi la o anumita ora la un cabinet particular si sa intri peste 1 ora - 1 ora si jumatate pentru ca, intre timp, vin persoane 'cunoscute', dar neprogramate, care intra in fata ta, ti-o recomand cu caldura pe D-na Dr. Georgeta Badea de la Spitalul Municipal, este o tipa de nota 10, in plus, opereaza in majoritatea cazurilor cu sotul dansei D-l Dr. Iulian Badea, despre care probabil ai auzit ca este un dr. renumit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

anely din pacate nu mi-am facut analize inainte de a ramane insarcinata. am fost la un dr de la municipal destul de bine cotat, l-am intrebat daca este necesar sa imi fac vreo analiza inainte, s-a uitat la mine albastru de parca i-as fi vorbit de extraterestrii si mi-a zis ca ce analize sa fie nevoi, ce ma simt rau sau ma simt bolnava? i-am zis ca nu ma simt rau si a zis ca nu e nevoie de nici o analiza. si marea mea tampenie a fost ca l-am ascultat desi citisem pe forum ca multe fete isi fac analizele inainte. asa ca acum nu imi ramane decat sa sper ca nu am facut toxo sau cmv in ultimele 6 luni... si astept pana joi seara rezultatele, desi nu stiu cum vor trece zilele astea pt mine.

10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marushka spune:

Anely tu ai DPN la fel ca si mine 22.09.2007. Ma bucur sa mai vad pe cineva ca are asrcina cam de aceeasi varsta cu mine. Eu insa nu am fost la eco, deci nu este inca sigur, este doar un calcul dupa calendar. Eu trebuie sa incep sa-mi fac toate analizele de luare in evidenta, maine am programare la eco. Tu ai facut analizele deja?
Eu uneori am greturi rele de tot, alte ori uit ca sunt insarcinata, dar piticul meu din burtica imi mai aminteste atunci cand ma mai apuca carcei in burta, crampoane
Tu cum te simti?
la toate burticutele si sa avem sarcini usoare, sanatosi si cat mai putine probleme
Taniusha 9+

asteptam BeBe in septembrie
http://bd.lilypie.com/EzQqp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Neata, gravidutze!
Ieri am zacut toata ziua, simt ca raul asta nu se mai termina.
Vineri am fost la medic, totul este ok, bebe este dezvoltat exact asa cum trebuie pentru varsta lui. Statea asa cuminte iar tanti dr nu l-a lasat pana nu a dat din picioruse si din manutze. A fost prima noastra intalnire cu bebe si am fost atat de entuziasmati.
Urmatoarea va fi in sapt 12-13 cand va trebui sa facem eco ultrasound, dupa care trebuie sa ma inscriu la moasa, care are rolul cel mai important pe perioada sarcinii. Norocul nostru este ca avem un coleg de servici a carui sotie este moasa si se pare ca este printre cele mai bune din Islanda. Asta da noroc.
Sper insa sa ma mai lase lesinatura asta si starea de rau.
Va pup si bun venit noilor gravidutze.

Devyla
, tu cum te mai simti?


Nana, 10+
In asteptarea lui
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Buna fetelor!
Am intrat si eu sa va salut. Eu mai am greturi din cand in cand, ma apuca din senin si trec greu.
Roxana multa putere sa treci peste toate.
Miercuri facem si noi 12 saptamani si termin si tratamentul. O sa trec pe Biomarin, asa mi-a zis dr.


Sim 11+
Asa creste bebe
Poze bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Irinabobe, sper sa nu fie cazul sa faci ce ar fi mai rau pt BB....

Teodoran, imi pare rau ca treci prin atatea.

Adrianaolimpia, eu ti-l recomand cu caldura pe dr. Badiu, de la Spit.Minicipal.

Eu sunt ca o floare, nu mi-e rau deloc, doar ca nu prea mananc.Sper sa fie bine BB, mai am 8 zile pana la eco si nu mai pot de nerabdare.Ma bucur sa vad ca pitica mea e f incantata de ideea de a mai veni un BB, ma pupa pe burtica, ii canta lui BB, il mangaie...Sper sa fie OK.

Va pup



Patrice,Ilinca ( 16.10.2004)si BB2 on his way ( DPN 09.09.2007)

http://new.photos.yahoo.com/nature474/albums

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RAMONELLA spune:

Ia uitati-va ce semnatura am!!!!!!!
Eu sunt mamica de noiembrie.Sunt doar in vizita la voi.


http://photos.yahoo.com/ramon_ramonel
3+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Laurabyby, felicitari pentru cele 2 inimioare si sarcina usoara.

Afibebe, succes la doctor, sa ne tii la curent.

Adrianaolimpia, si eu mai gafai si obosesc. Azi mi s-a facut rau, aveam 12 cu 9. Insa cred ca e lipsa de calciu. La sarcina precedenta mi-au facut endovaginala si la 12 saptamani. Cat despre somn pe sarcina, e bine ca ai avut insomnii numai in ultima luna. Eu de prin luna a7a nu mai dormeam noaptea.

Teodora, mult curaj si rabdare sa treci peste problemele de familie. Si eu stiu cum e, am trecut prin asta tot acum pe sarcina. Insa adevarul e ca viata e complicata si probleme apar la tot pasul. Ele se vor rezolva si apoi te intrebi de ce te-ai consumat. Daca nu tin de viata si de moarte sau de sanatate, crede-ma ca nimic nu e important sau suficient de important sa te afecteze pe tine sau sa il supere pe BB.

Patrice, eu aveam impresia ca Alex a mea uitase subiectul, insa aseara ii ziceam sa se joace cu bebelusul ei sa ma odihnesc si eu si a zis ca nu poate, ca bb e la mine in burta.

Irina, nu te ingrijora inca. CMV IgG pozitiv nu e o tragedie. Am auzit si de asa ceva, insa cred ca a fost un caz izolat. Eu asa l-am avut si la prima sarcina, dr a zis ca e ok ca IgG e pozitiv si am un copil perfect sanatos. Si cum de el nu se scapa, il am si acum. Legat de toxo, intreruperea de sarcina se recomanda daca IgM e pozitiv pentru ca toxo da malformatii. Insa stiam ca la IgG pozitiv nu ar fi asa o problema. Tim pumnii, sa dea Dzeu sa fie totul bine.





Rox 12+si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput