Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

laura,

1. cum stiti cati ml sa ii pregatiti? eu ii dau la 4 mese 120 ml si la 2 90; acuma vad ca cere si mai mult de 120 ml si cred ca voi creste ratia.....
2. ce fel de bibe si tetina si lapte folositi? folosesc nuk (tetina silicon) si chicco cu tetina fiziologica; NAN 1 (183.000 in Cora 400 g)
3. ce faceti cand se trezeste plangand de foame si laptele nu e gata? (ca parca nu imi vine sa fac lapte la fiecare masa poate poate va manca)- am apa fiarta si racita si incalzesc cam cat imi trebuie; noaptea am deja apa in bibe pregatita si tin bibele in incalzitor... asa nu pierd vremea, mai ales ca sint moarta de somn
4. cum stiti daca e suficient de rece, cald? - proba pe mana...
5. cum fac sa imi vina mai mult si mai mult laptic in conditiile in care daca il pun mai des la san nu mananca? aici nu am cum sa te ajut.. ca mie nu mi-a iesit...
multa bafta...Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca

varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Buna seara,

Fetele mele dragi, va multumesc din suflet pt urari in special celor care nu ma uita niciodata Asiza, Dolores, Dandusa, Bambolleta Laura13.

Urez si eu "La multi ani" si multe implniri Ama.lia-ei si tuturor celorlalte sarbatoriti(e)

Va pup si ma duc sa va mai citesc si sa ma mai uit la poze ca tere dragi imi mai sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

bamboletta, dia, chris, madaluta, yagmur va multumesc din suflet pt raspunsuri. le-am citit cu mare atenti dupa care am fost la o tigara. nu am mai fumat de cand am nascut. iar afara am hotarat asa...... macar 3-4 zile nu ii mai dau lapte praf. daca e nevoie sa stau cu el numai la san voi incerca sa fac asa. am mai trecut prin perioade grele cu alaptatul si nu am renuntat, voi incerca sa nu renunt nici acum. sa speram ca voi reusi. maine imi cumpar si vitamine, inca o cutie de galactogil si daca e nevoie beau o cada de ceai de lactatie. orice pt puiul meu.
fug la somn sa ma odihnesc ca asa vine si lapticul. miercuri vine si mamica mea si ma va ajuta si ea. va multumesc tare tare tare, stiam eu ca aici voi gasi ajutor. tineti-mi pumnii!!!!
somnic usor fara colici si cu vise frumoase

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by bamboletta


Dandusa-si Antoniei i se cojeste pielea de pe cap,de asta vrei sa o tunzi parca as tunde-o si eu ,are o pata rosie de la nastere pe capusor la spate si e destul de marisoara si toata lumea ma intreaba vai dar ce are eu astept sa-i creasca parul mai repede sa nu se mai vada






Si Crinutza are un semn pe ceafa la spate...,hahaha,interesant...La ea se vad ca niste mici bubite...,dar sint una linga alta doar pe o portiune si mereu dadeam parul la o parte incercind sa vad ce este ,acum de abia astept sa o tund...,sa studiez copilul Da',ce sa zic..,lumea asta sa ne mai lase domne' in pace...si la mine ,ca are pe frunte si pe ochisor...,tot la fel...,ii vad ca se holbeaza si cind ridica privirea sa ma intrebe...,stau sa musc...,daca indrazneste sa intrebe...,sa ne mai lase copii in pace ,tare curiosi mai sint...Bai nene,eu daca as vedea la cineva,zau ca mi-ar fi jena sa intreb...,sa nu ii pun pe parinti intr-o situatie jenanta si daca mi-ar spune ei singuri...,as incerca sa le transmit zimbete si optimism...,nu sa ma holbez si mai tare... "da ce-i asta"...,un kk este,na...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Laura13
orice pt puiul meu.





Orice?!?Ufff ce bataie ti-as trage...si tie si mai stiu eu cui...,vrei sa spui ca tu toata sarcina ai fumat?!?Nici ca mai vorbesc cu tine...

editez o linitiuta ...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Laura13 odihna placuta si sa vina lapticul pt bebe, pupicei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

quote:
Originally posted by dandusa

quote:
Originally posted by bamboletta


Dandusa-si Antoniei i se cojeste pielea de pe cap,de asta vrei sa o tunzi parca as tunde-o si eu ,are o pata rosie de la nastere pe capusor la spate si e destul de marisoara si toata lumea ma intreaba vai dar ce are eu astept sa-i creasca parul mai repede sa nu se mai vada






Si Crinutza are un semn pe ceafa la spate...,hahaha,interesant...La ea se vad ca niste mici bubite...,dar sint una linga alta doar pe o portiune si mereu dadeam parul la o parte incercind sa vad ce este ,acum de abia astept sa o tund...,sa studiez copilul Da',ce sa zic..,lumea asta sa ne mai lase domne' in pace...si la mine ,ca are pe frunte si pe ochisor...,tot la fel...,ii vad ca se holbeaza si cind ridica privirea sa ma intrebe...,stau sa musc...,daca indrazneste sa intrebe...,sa ne mai lase copii in pace ,tare curiosi mai sint...Bai nene,eu daca as vedea la cineva,zau ca mi-ar fi jena sa intreb...,sa nu ii pun pe parinti intr-o situatie jenanta si daca mi-ar spune ei singuri...,as incerca sa le transmit zimbete si optimism...,nu sa ma holbez si mai tare... "da ce-i asta"...,un kk este,na...

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta



bambo, dandusa, petele alea rosii de la ceafa de la insertia parului le au 80% din copiii de rasa alba asa ca don't worry, ca trece pe la vreun an, asa mi-a zis pediatra si dermatloaga, nu se trateaza cu nimik

Dia de Oana (29.11.2006)



poze OANA
luna 1
luna 2
luna 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Dia1609


bambo, dandusa, petele alea rosii de la ceafa de la insertia parului le au 80% din copiii de rasa alba asa ca don't worry, ca trece pe la vreun an, asa mi-a zis pediatra si dermatloaga, nu se trateaza cu nimik








Na',c-am mai invatat ceva...,multumesc

VirstaCrinuta,luna 1,luna 2,luna 3,luna 4

Poze Dandusa Mamici din C-ta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Se vede ca sint tare aiurita...
La Multi Ani!.. Cleo si Ama.lia.. am fost sigura ca am postat mai devreme... dar uitasem...

Pupici

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006)
www.dropshots.com/Yagmur" target="_blank"> poze Luca
slide Luca

varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Dandusa-nu degeaba sunt ele nascute pe 1 si Antonia avea pata pe frunte si la ochisori dar iau diparut aproape de tot,rar se mai vede si f putin aia de pe frunte cand se enerveaza
mai facut sa rad cu "un kk este"

Si noi am fost la dermatolog a zis ca nu are ce sa-i faca si o sa treaca cu timpul

Laura13-iar cu tigarusa?eu zic ca ai ales bine sa incerci numai cu san vreo cateva zile si daca nu merge atunci ii bagi si forumulapoate are si sanul o perioada in care produce mai putin lapte

Cleomoni-ce-ti mai face printesica? e cuminte?papa san?colicii i-au trecut?

Alexandra25-nu te lasa Mark sa mai evadezi pe la noi?

fug si eu la apoi la somnic
noapte buna

Bambolettade Antonia-Gabriela (1 noiembrie 2006)
poze
www.dropshots.com/bamboletta" target="_blank">video bebelina
poze Antonia -luna 1 luna 2luna 3luna 4
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
botez Antonia
Slideshow fulgulet Antonia

Mergi la inceput