Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (15)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Spuneti-mi si mie voi ce marci de scaune de masina ati cumparat cat sunt de bune si daca sunt conform normelor!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

botez...si altele


poze bb


"Doar doua lucruri sunt infinite: universul si prostia umana. In legatura cu universul nu sunt sigur."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mormelvio spune:

Eu am primit din Germania un scaun de masina marca ROMER. Asa se zice ca e conform celor mai drastice norme europene...si e destul de scump...119 EUR la reducere. Nemtii nu prea se joaca cand e vorba de siguranta...si au niste amenzi... Uite aici poza scaun

poze

varsta lui Alin

www.TickerFactory.com/weight-loss/wP8qy35/] br / " target="_blank"> greutatea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Yagmur merci mult mult


Bamboletta merci de intrebare, face bine, doarme, rade, colici nu a avut si nici nu are sper sa nu aiba niciodata.Papa numai titi-bun si altceva nimic, se mai chinuie mama sa ii dea ceai dar nu o incanta ideea.
A ta printesica ce face? pupicei la amandoua

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:



Fetelor gasesc umidificaautor si pe net? Sau unde? Eu am incalzire in pardoseala si nu am unde sa pun vas cu apa, si am impresia ca bebelica mea se trezeste cu gurita uscata de aceea trebuie sa cumpar neaparat.


Dandusa ce mai face fetita ta,e frumoasa ca mami?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cleomoni spune:


Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu.anca spune:

Buna, fetelor si bebeilor!
Va rog sa imi spuneti si mie cum fac un copil sa ia biberonul, ca imi vine sa! Am cateodata impresia ca nu se satura, si am incercat sa ii dau completare lui Dani, sau am de mers in oras, de rezolvat probleme, si mi-ar fi de mult folos daca ar vrea sa ia din cand in cand cate un biberon cu lapte, dar nu vrea si pace! Normal, baiat consecvent in opinii cum este, nu vrea nici suzeta!Am pus in bibe si lapte de la mine, tot degeaba, am schimbat tot felul de tetine...nimik! Daca aveti vreun truc, va rog sa mi-l spuneti si mie.
Si inca ceva! Copiii vostri adorm singuri in patut, sau trebuie leganati ori pusi la san? E prea devreme la 2 luni jumate sa ne apucam de educatie in sensul asta, sau nu?
In rest, papam bine, radem mult si asteptam sa ne dati idei...
Pupici de la Anca si Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

dandusa, cum mai,se oprste din ras la gadilat cand vede aparatul??

io nu mai vreau sa dau jos,doar sa se dreeaga burta la loc,ca e cam naspa..si nu stiu,parca am ramas deformata asa,cu un colac pe ici pe colo...adica vreau doar unele locuri sa se retraga,sau or ramane asa??

ochii Sofiei,habar nua m,eu am fost convinsa ca ii are caprui ca tati,dar acum nu stiu ,par albastri..sa semene cu mine?? eu am zis ca e leita ta-su,nu stiu daca ia ochii de la mine.s-ar putrea sa se schimbe..

bamboletta,merci frumoaso!sa nu cumva sa-mi tunzi zerofrumusetea de ANTONIA! Pe mine nu m-au tuns zero,si am avut claie toata viata,ma bucuram cand a inceput sa imi cada .in scoala il taiam cu lama pe dedesupt aveam numai gauri si ma rugam sa mi se indrepte pe atunci nu era tehnica asta cu intinsul parului,ca ce mi l-as mai fi facut !!
aa,mdaca doar o tunzi,adica ii dai o forma,DA!
Si dandusa la fel,daca ii dai o forma la par,Crinutei,da,dar nu zero !
laura13

1.ii pregatesc cam cati ml a mancat ultima oara...de mult eori arunc restul..nu pot ghici mereu.
alteori pun mai putin,si cand se termian,fug si fac iar.
2.biberoane de Avent.cu tetina nici eu nu stiu,scria ca sunt pt 0-3 luni,dar mi se pare cam mica gaurica,si eu voiam sa va intreb, TREBUIE SA CURGA LAPTELE PRAF CAND INTOARCETI BIBERONUL CU GURA IN JOS?? -cand pun lapte praf nu curge nici daa il agit.doar daca apas pe tetina.
3.cand se trezeste si plange,de obicei plange!! ii bag suzeta.sau il iau in brate si pregatesc asa cu el cu tot.
4.am incalzitor care are acolo un buton special pt biberon,cand se stinge becul e gata,si cu toate astea picur pe mana .
5.nu stiu cums afaci sa iti vina lapte mai mult.
6.nustiu exact cat sa tii laptele praf,pe cutie scrie doar ca odata folosit sanu il reolosesti.eu nu il fac dinainte,ii pun suzeta si in 2 minute e gata.din timp imi pregatesc dozele,biberoanele sterilizate cu apa plata in ele pe ml...pus totul pe o tavitza.cand e gata,doar rastorn praful,agit,pun la inmcalzit,bag suzeta,se incalzeste si gata.

asiza,da hainutele sunt facute de mine,cateva.merci

feteloooooooor si eu am problema asta cu tetina :ca la san curge laptele siroaie,deci fata nu s emunceste deloc,in schimb la biberon ,cand ii dau,abia curge,e gaura mica,nu curge pe mana cand il agit..si munceste simunceste....
sa iau cu gauri mai mari,dar cat de mari?? am o tetina cu gaura chiar marisoara,dar mi-e frica sa ii dau ,pateste ceva??????

dia,ce frumpase sunteti ! ciufulici e bestiala!!!
dandusa:""da ce-i asta"...,un kk este,na...
"
tin minte si asta ! un kk estee!
cleomoni nu o mai chinuiti cu ecai ,ca nu e nevoie,.doar daca ii dati un pic de colici,dar dozat exact dupa sfatul medicului sau al farmacistului.
nu ii dati " de sete" ,sau ca asa da lumea.
vas cu apa pui efectiv pe sol,intr-un colt,nu trebuie neaparat pus pe calorifer.
radu anca
sunt copii care nu iau nici o tetina .nu cunosc niciun truc...
a mea adoarme tun dupa fiecare masa,abia o tin la ragait,ca ii cade capul ,o pun direct in coshuletul ei la somn.
doar cand o doar eburtica nu adoarme,si atunci o tin in brate vertical,cu picioarele indoite...ea se zvarcoleste,tipa..pana cand ii cade capul de oboseala.




S.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Laura 13, eu ii fac fetei mele cate 150 ml la fiecare masa, am observat ca nu se mai satura cu 120 ml si trebuia repede sa mai fac 30, timp in care plangea gura de sarpe. Uneori mananca tot 150 ml, alteori mai ramane vreo 10-20 ml, in functie de toane si foame. Noaptea am apa langa mine, in termos ( sterilizat de asemenea ). Nu se trezeste din somn, insa o aud cum foieste si-si suge degetul de foame, pun apa in bibe, si astept sa se trezeasca. Mie medicul mi-a zis sa nu las laptele preparat in bibe mai mult de 20 min, desi a stat uneori si juma de ora ( fara sa il dau sa manance ). Dar nu mai fac d-astea, caci bebelusul se poate imbolnavi.
Cat despre intervalul dintre mese, cu greu o duc catre 3 ore, dupa 2 ore jumate incepe calvarul, plansul de foame. Si nu-i pot da asa, ca manaca foarte mult lapte in 24 h. Noapte mananca la 6h, apoi la 3.
Noi folosim Nan HA 1, o cutie de 400 g costa 280 ron.
Intreba cineva cum sa procedeze ca copilul sa accepte biberonul. Eu zic perseverenta multa trebuie, desi sunt copii care pur si simplu nu vor, orice ai face. Cunosc o mamica care isi hraneste copilul in somn. Cand e treaz, copilul nu vrea tzatza, nici biberon, nici linguritza, nik. Si e sanatos bebelusul. Ala chin.......
Mult succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marani spune:

Sa ma iertati, 28 ron am vrut sa zic. Ma gandeam la 280 mii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns auras_v spune:


DENIS CRISTIAN de ASIZA
LUCA de YAGMUR
LISA de ELISE
ADRIAN de PITIKOT
BOGDAN de MIRUNA25


LAURA incearca sa il pui la sin la fiecare masa si pregateste-i biberonul dupa ce l-ai alaptat,nu dureaza mult .Si eu ii dau completare cu nan [date fiind proportiile cred ca e corect completare cu sin] si am observat ca o apuca agitatia cind sinul e gol si munceste prea mult pt citeva picaturi.Cit lapte tb sa pregatesti iti vei da seama in citeva zile in functie de nevoile lui Daniel.
RADU_ANCA nu e devreme sa il dezveti de leganat si dormit cu mami , mai tirziu va fi mai greu .Cum sa-l faci sa primeasca biberonul sau suzeta nu stiu ,nici Ancuta mea nu vrea suzeta cu nici un chip.Acum cind nu-i intru in voie o pun la sin, ce voi face cind nu va mai fi lapte habar n-am,poate atunci o va vrea pe suzi.
AELITA cum fac sa vad pozele cu Sofi? M-am logat cind am intrat pe forum, unde tb sa intru? Ai rabdare te rog si cu mine

AURAANCA-ALEXANDRAsi CRISTINA-IOANA
poze ANCUTA

Mergi la inceput