Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

Doamne ajuta-l pe Mihaita sa se faca bine, din suflet te rog, nu-l lasa!


mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Buna seara!
Va rog sa ma iertati ca nu v-am mai scris...
Va multumesc din inima pentru faptul ca ne sunteti alaturi, va multumesc pentru sufletele bune de care dati dovada, pentru toate gandurile frumoase indreptate spre noi, si pentru faptul c-ati fi vrut sa ma ajutati in procurarea saltelei.
Am vorbit in Italia cu o cunostinta, a fost la o farmacie, s-a interesat si mi-a spus ca ma costa 230 de euro, este o saltea cu vibratii. Sper sa fie exact ceea ce ne trebuie, ea este de origine bulgara si nu mi-a putut da foarte multe detalii, dar faptul ca e si cu vibratii ma gandesc ca e foarte buna pentru activarea circulatiei.
Am rugat-o sa mi-o cumpere maine si sa mi-o trimita pe autocar.
De cateva zile Mihai n-a mai reactionat deloc, la nici un fel de stimul, dar de doua zile incoace si-a tinut un pic capul, iar asta seara mi-a zambit extraordinar de frumos.
Nu va mai spun cat sunt de fericita...
Il iubesc atat de mult si sunt convinsa ca Dumnezeu nu ne va lasa!
Va multumesc si va rog, nu-l uitati pe Mihai din rugaciunile dvs.
Cu mult drag,
mama lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cornilia spune:

Dumnezeu sa va ajute, Ingres.
Ma rog din tot sufletul pentru Mihai.


Cornelia si Maya (06.07.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Criss75 spune:

Ingres, sper din tot sufletul sa vii cu o veste buna, cat mai curand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Doamne ajuta-l pe Mihai si da-i puterea sa invinga boala asta ingrozitoare!

Ingres, sufletele noastre sunt alaturi de voi si ma bucur tare mult ca Mihaita zambeste. Stiu cat de mult inseamna acest zambet pentru tine. Te asteptam cu vesti bune.

Doamne ajuta!

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Ingres, chiar daca nu am mai scris, ma rog zilnic pentru Mihai si stiu ca va invinge in lupta asta. Cu atatia oameni care se roaga pentru el si cu o mama atat de puternica nu exista o alta alternativa. Noi ne facem partea noastra, acum si Dumnezeu si-o va face pe a Lui.
Daca-mi permiti, vreau sa-ti recomand o carte extraordinara care vorbeste despre lupta cu cancerul. Nu stiu daca ai auzit de Lance Armstrong, ciclist american, castigator de 7 ori al turului Frantei, performanta incredibila si de neegalat pt. orice alt sportiv. Ei bine, el a castigat inca 4 sau 5 titluri dupa ce a invins cancerul; a fost de nenumarate ori acuzat de dopaj, fiindca rezultatele lui erau incredibile pt. un supravietuitor al acestei cumplite boli. A fost diagnosticat cu cancer testicular, in faza cea mai avansata, cu metastaze in plamani si creier.
El a scris o carte despre aceasta experienta, "O lupta asumata, o cursa castigata", publicata la Business Tech, sigur o gasesti in librarii. Citeste-i din ea lui Mihai in fiecare zi. Asteptam vesti bune si imi doresc sa spunem ca si Lance: "Cancerul a facut o greseala alegand sa traiasca in corpul lui Mihai".

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Sunteti minunate si va iubesc foarte mult!
Azi dimineata si asta seara Mihai mi-a zambit iarasi, cum imi aude vocea cum se straduieste sa zambeasca, Doamne il iubesc atat de mult si imi doresc atat de mult sa-l vad iarasi ca inainte...
Daca ati stii cat de mult sufera in patul ala...offfff, dar va trece si vom uita cu desavarsire aceste zile...
Cand era micut, 4-5 anisori, cobora in fata blocului si imi culegea flori pe care urca sa mi le daruiasca cu mare bucurie...Intotdeauna am fost inseparabili...
lilianasoare, iti multumesc din inima si dvs tuturor, si sa stii ca voi cauta cartea si ii voi citi in fiecare zi.
Va imbratisez cu drag,
mama lui Mihai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misulescum spune:

Draga Ingres cuvintele tale sunt rascolitoare ,sunt sigura ca Maica Domnului le aude ,si va face o minune pt.Mihai.

Mi-am invatat fetita ca atunci cand se roaga, in loc de :te rog Doamne sa-mi dai sanatate mie si familiei mele ,sa spuna
:te rog Doamne da sanatate tuturor copiilor de pe pamant.

Am mai scris si la un alt topic,ca nu cred ca exista o durere mai mare pt. un parinte decat sa-i fie bolnav copilul si sa nu-l poata ajuta.
Mi se pare o durere de nedescris ,o durere care iti ia toate puterile.

Doamne Dumnezeule,te rugam ajuta toti copii bolnavi ,da-le lor
sanatate !! ca sunt niste suflete nevinovate.Amin!!

Ingres iti doresc sa ai putere sa lupti pt.Mihai ,si sa-l vezi sanatos.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, ce ai rezolvat cu salteaua pentru Mihai? E totul in regula? Daca nu, da-ne un semn si gasim o cale sa te ajutam!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

draga Ingres,sper sa fie totul bine.nu mai stim nimic de voi,ce face Mihai?

ne rugam in continuare tare ,tare pt voi!Domnul sa il aiba in paza pe Mihai!

va pupam si il imbratisam cu drag pe Mihaita

Andreea

Mergi la inceput