Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Iti multumesc lilianasoare, l-am sunat si pe sotul meu si i-am citit mesajul tau, s-a bucurat...noi vom lupta mereu si stiu ca intr-o zi, va voi scrie despre evolutia spectaculoasa a lui Mihai.
Am vorbit si cu fosti lui colegi de la Tg- Jiu, care sunt doar niste copii ca si si el, si mereu imi spun acelasi lucru: Mihai va invinge, noi il cunoastem mai bine...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonica spune:

Am citit cu lacrimi in ochi tot ce s-a postat aici.
Ingres, nu esti om esti un inger pentru copilul tau, sa iti dea D-zeu sanatate si multa putere sa fii alaturi de Mihai.

Cat despre spitalele nostre, nu poti schimba nimic.
Poate te poti orienta spre un spital sau o clinica din afara tarii.

Ma rog la Bunul dumnezeu sa va fie bine, sa treceti peste acest hop si sa-l avem pe Mihai printre noi.

Dumnezeu sa va ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Iti multumesc danonica, trimit mail-uri la diverse clinici in strainatate, dar inca nu am primit raspunsuri care sa ma satisfaca. Dar eu voi trimite mereu, poate cine stie cum, vom reusi sa dam de-o raza de speranta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Ingres, ai incercat sa trimiti cazul lui Mihai si la Spitalul Lenval din Nisa - este un spital unde se trateaza copii intre 0 -18 ani de boli foarte grave.
Daca vrei putem vorbi in privat, as putea sa te ajut cu traduceri din/in franceza. Eu am locuit in Nisa pana anul trecut iar fetita prietenilor nostri de care iti spuneam intr-o postare anterioara acolo a fost salvata!

Oricum va urez multa putere si lui Mihai sa se faca bine si sa nu isi piarda nici o secunda speranta!

Tare ma impresioneaza postarile tale....si mereu astept sa ne dai o veste buna!

Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

D-ne ,draga mamica prin ce treci!am citit si eu cu lacrimi in ochi toata povestea ta.cuvintele sunt de prisos!eu ma rog alaturi de tine si de fetele depe forum pt Mihai pe care il simt ca si cum ar fi copilul meu,asa de emotionata sunt.

sa ai incredere in D-zeu si sa ii dai putere baiatului tau sa lupte!nu-l lasa sa se descurajeze,desi nu stiu de unde mai aduna putere sa lupte,trebuie sa o faca in continuare si sa stie ca il iubim si noi si ii tinem pumnii.ma rog sa gasiti o cale de a-l face bine!!!

va pupam cu drag Andreea si bebe Andrei de 4 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marlenn spune:

Draga Ingres, e dureros prin ce treci si sper sa isi revina Mihai...Uite ce-am gasit eu despre tratamentul neuroblastului pe site-ul unei clinici din SUA...pe langa chimioterapie, operatie, raze ei mai spun de transplant cu celule stem. Iata si linkul:

http://www.mayoclinic.com/health/neuroblastoma/DS00780/DSECTION=8

Ma rog ca Mihai sa isi revina, e un copil frumos. Sa fii tare ca sa-i dai copilului tau putere de a lupta cu boala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Ne rugam si noi, de aici de departe sa ii dea Dumnezeu sanatate sui Mihai, si voua, parintilor, putere sa il ajutati sa creada in el, in vindecare!
Fa-l Doamne pe Mihai bine!

Doamne'ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaben spune:

Ce face Mihaita?ce vesti ai?asteptam sa ne scrii!

te imbratisam si ne rugam pt copilasul tau.

Multa putere iti dorim si sanatate lui Mihai!
pupici Deea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Sunt langa tine, Ingres! Si cu gandul si langa Mihai!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ingres, ati incercat la Fulga, cel cu remediile naturiste din Bucuresti?

Nicoleta

Mergi la inceput