Copilul meu, grav bolnav

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Sa va dea Dumnezeu putere si sa aveti incredere.
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lunna27 spune:

Dumnezeu sa-i dea sanatate lui Mihai si tie multa putere si rabdare !!

Nu am vazut unde sunt pozele cu voi

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ElenaGiulia spune:

Ma rog si eu pentru Mihaita si pentru voi care santeti niste parinti minunati sa va dea Dumnezeu multa sanatate la toti 4 sa aveti parte numai de bine,o sa intru intr-o zi si am sa citesc aici,ca puisorul tau sa vindecat si este foarte bine,nu-ti pierde speranta sant si eu langa voi cel putin cu un gand bun si cu o.Am si eu doua fetite si peste 10 zile voi avea si un baietel stiu cum e greu sa-i vezi bolnavi ai face orice sa fi tu bolnava si ei bine,vaiiii nu ma mai pot opri din plans.
Multa forta ingeras o sa treceti peste tot cu bine Dumnezeu nu o sa va lase,am vazut si pozele santeti toti trei frumosi minunati.....nu mai am cuvinte.
35+ARTHUR


Wolf Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Ingres, ce mai face Mihai? povesteste-ne! Suntem aici si te ascultam!

_
Tzuni mic si drag si scump si grasunel si... pisicos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Va multumesc pentru mesajele frumoase, astazi l-a vizitat fratele meu si tata pe Mihai, dar el nu a reactionat nicicum,sufera foarte mult si refuza sa mai comunice.
Ieri l-a vizitat Tomi Cristin, cu care Mihai a fost in Irlanda asta- vara intr-o tabara de recreere cu alti copii din 20 de tari europene,care aveau tot probleme oncologice, si pe care Mihai il indrageste foarte mult, se declara "cel mai mare fan" al lui. De vizita lui, Mihai s-a bucurat...
Dimineata cu trenul de 4.00, plec la Bucuresti. Abia astept sa il vad,sa-i vorbesc si sa-l incurajez. Mi-e asa de dor de el...
Va multumesc si va rog, nu-l uitati pe Mihai din rugaciunile dumneavoastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mcrmiki spune:

Multa sanatate, ma gandesc la voi si ma rog sa se faca bine Mihai!

Un cuvant plin de iubire pretuieste atat de mult si totusi el costa atat de putin." N. Iorga
http://community.webshots.com/user/mcrmiki
Miha&Sorin&Bogdan(24.12.2000)&Vlad(17.11.2003)&Alexandru(29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elisor spune:

Am citit aceste pagini si am ramas profund impresionata, nu stiu ce-as putea spune sa alin cumva suferinta voastra, ma doare sa aflu ca iar este vizat un copilas, nu e drept ce vi se intampla, Ingres, ma rog aveti putere sa rezistati, sa gasiti un tratament care sa-l faca bine pe Mihai si sa fiti din nou o familie fericita.
Numai ganduri bune!


Eli cu Andreas (17.08.1998) Bianca (13.06.2005)

www.dropshots.com/dansaueli" target="_blank"> foto 1, foto 2

"Daca un copil traieste in LAUDE, invata sa APRECIEZE.
Daca un copil traieste in SIGURANTA, invata sa aiba INCREDERE.
Daca un copil traieste in ACCEPTARE si PRIETENIE, INVATA SA IUBEASCA LUMEA"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns didadi spune:

Multa sanatate !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingres spune:

Am fost la Mihai. Doctorul m-a chemat "sa vorbim".
Mi-a spus ca in opinia lui, Mihai nu mai are nici o sansa si daca ar fi in locul meu, nu si-ar dori sa afle ce va urma.
L-as fi facut bucati pe loc...
Avem un sistem de sanatate NENOROCIT.
Pentru Mihai razele erau unica salvare, dar aparaturile lor sunt degradate, functioneaza o zi si 7 NU. Nu stie nimeni la ce parametrii functioneaza, ei fac experiente pe noi...
Cand i-am reprosat acest lucru mi-a spus ca am dreptate, este adevarat ca nu isi mai fac efectul razele daca exista intreruperi, dar nu sunt ei de vina ca si sistem, ci GUVERNANTII NOSTRI.
Eu ma aflu intru-un moment psihologic foarte greu, nu pot concepe nici macar o secunda din viata fara Mihai.
Mi-a spus ca prima operatie a contat foarte mult. Eu nu am avut timp sa aleg unde sa il operez pe Mihai, totul s-a desfasurat in 24 de ore. Am fost obligata sa il operez aici in Romania, altfel intra in coma. Am ales din ceea ce era aici. L-a operat prof. Ciurea. La 3 saptamani a recidivat dupa prima operatie,si la 3 zile dupa a doua operatie.
Acum totul e tardiv...
Mihai s-a bucurat cand m-a vazut, m-a pupat pe obraz, l-am intrebat daca ma mai iubeste, a inchis din ochisori in semn de DA, acesta este singurul mod de comunicare,iar cand am plecat s-a straduit teribil sa imi spuna "PA".
Eu nu mi-am pierdut speranta, voi lupta in continuare.
V-as mai fi scris dar sunt la serviciu...
Va rog, nu-l uitati pe Mihai din rugaciunile dumneavostra.
Va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Ingres, sunt alaturi de tine si de Mihai. Ma rog pentru el si stiu ca este bine. O sa-ti spun ceva care sper sa te ajute. Am vazut un documentar despre un barbat, care a avut un accident de avion. Coloana rupta in mai multe locuri, diafragma sfaramata, nu putea vorbi, nu putea respira normal, ci cu ajutorul aparatelor. Singurul lucru pe care-l putea face era sa clipeasca. Medicii i-au sfatuit familia ca, desi era lucid, sa-l deconecteze de la aparate, pt. ca va fi toata viata o leguma. El a refuzat, si dupa 8 luni pleca pe propriile picioare din spital, spre nedumerirea tuturor. De-atunci este stiut ca "miracle man", omul-miracol. Au navalit toti sa afle ce s-a intamplat. Care sunt secretele lui: isi repeta tot timpul ca este sanatos si-i multumea lui Dzeu ca l-a vindecat. Nu a facut nici macar o singura referire la el ca fiind "bolnav". Rostea mental numai cuvinte pozitive si se imagina refacut, plecand din spital. In concluzie, medicii nu stiu nimic, nu cunosc puterea pe care o poate degaja o mama hotarata sa lupte pt. viata copilului ei. Fii tare, repeta-ti mereu ca este vindecat, indu-i si lui aceasta stare. Cu Dumnezeu totul este posibil. Sa auzim numai de bine.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput