Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

quote:
Originally posted by Alynutza
Revin ca am uitat sa te intreb: eu sunt fan declarat Pfanner (stiu ca e natural dupa ce mi s-a stricat sucul cand l-am lasat in camara si nu l-am pus in frigi dupa deschidere, intr-o primavara cand era mai cald, prin urmare am incredere ca nu baga in el conservanti cu pumnul), dar suc de lamaie fara zahar nu am vazut la ei. Este un suc de lime si lamaie combinat, dar are si apa si zahar. Tu de care iei? Gasesti in comert sau faci natural (oricum cred ca 200 de ml nu-i chiar asa de mult si se poate obtine si din lamai, dar ma interesa daca exista asa ceva in comert). Multumesc din nou si scuze ca sunt pisaloaga.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.[/font=Comic Sans MS]

Recently become Mrs. Perfect




Alynuta poti sa ma intrebi cat vrei, nu ma supar...daca pot sa te ajut din ce stiu si eu, imi face placere.

Deci, suc de lamaie beau tot cumparat...si intr-adevar, nici eu n-am gasit fara zahar. Nu mai stiu cum ii zice marcii, dar se gaseste la Carrefour in mod sigur, la 1l. Si e chiar bun.

Este chiar indicat sa fii acasa cand faci curatarea pt. ca trebuie sa ai toaleta la dispozitie si sa porti haine lejere. Deasemenea, nu te apuca imediat dupa o masa...daca nu o faci dimineata, cand stomacul este gol, atunci dupa oricare masa ar fi ea, astepta 2 ore... Stomacul tau trebuie sa fi terminat digestia dupa masa anterioara. Altfel ti se face greata.


http://tt.lilypie.com/Y53vp2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

quote:
Originally posted by BillyBilly



Alynuta poti sa ma intrebi cat vrei, nu ma supar...daca pot sa te ajut din ce stiu si eu, imi face placere.





Vezi daca-mi dai nas, nu mai scapi de mine . Noi inca nu aveam Carrefour, oare sucul de lamaie de la Pfanner nu-i ok? Am uitat sa intreb daca sucurile se amesteca (adica fac un coctail din ele) si daca are ceva daca sunt in "acea perioada din luna" cand urmez cura. Multumesc.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Nikol cred ca in farmacii gasesti si clismute deja pregatte...cele cu glicerina...nu pot sa-ti faca rau, nu-ti produce avortu...sant si o gramada de siorpuri din plante ai incercat.


Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Angelinne spune:

In cluj se face irigare de colon la clinica Lipoline dr. Argentina Vidrascu! Daca vrei te pot pune in legatura cu ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Nikole, ce groaznic poti face si cu apa simpla!Eu am aceasta problema de cand ma stiu...cel mai bine imi merge cand beau lapte de capra insa nu oricine suporta gustul...Nu cred sa faca mai rau clisma decat o constipatie de atatea zile.ata inseamna pe langa disconfort, o gramada de toxine in corp...

Loma, in Canada nu stiu daca se gasesc, doar tip para si e doar vaginal-eu am adus din tara...cred ca genul para nu e suficient chiar daca ar fi si pt clisme.Trebuie un recipient de 1 l cel putin penrtu curatarea colonului daca e doar pt constipatie merge si cu mai putina, chiar cu apa simpla ( temp corpului)cat sa stimuleze.
Parca totusi am vazut ceva intr-o farmacie, din plastic moale,,,,,insa nu i-am dat atentie pentru ca aveam...arata ca un balon neumflat dar mult mai mare.Sau am visat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

quote:
Originally posted by Loma

Breda si eu imi puneam problema ca si tine, clismele nu curata matele in totalitate.

pe mine ma deranjeaza faptul ca am probleme cu constipatia, sunt mereu balonata, dureri in partea stanga chiar crampe fara imi vina sa ies la buda, dureri prin toata burta, am facut o colonoscopie cu bariu si nimic..

cu cat citesti mai mult te ingrozesti mai tare

am adunat niste pliante de la magazinele naturiste care vand kituri de curatare pentru colon, ficat si rinichi, si am ajuns la concluzia ca tot astea curata de la cap la coada si metoda cu clisma e buna, insa asta o s-o fac dupa, pentru intretinere.

urmand tratamentul de curatare este f. indicat sa urmezi si cura de deparazitare...cica cearcanele la ochi sunt un semn ca detii paraziti intestinali... eu am cearcene, si chiar de cativa ani nu stiu ce sa le mai fac, pot sa dorm 3 zile la rand ca tot le am...oricat de odihnita sunt tot am cearcane.

o sa va tin la curent pe cele care vreti sa stiti ce am ales in final.

Nicole, imi pare rau ca nu stiu sa-ti raspund la intrebare, clisme nu prea am facut si nici insarcinata pana acum nu am fost.







acelesai simpotme le am si eu,si tot ezit sa ma duc sa fac colonoscopia.
Eu ies afara odata la 2-3 zile,dar cind ies,ies normal.....

Totusi,parca as opta pentru altceva decit pentru clisma,mai ales ca nu e recomandat s-o faci dupa sfaturile altora.
As prefera sa merg la medic pentru o irigare a colonului

Deci ce metode ai ales pina la urma? Ca tot n-am inteles.....




BRENDA

Un fulg pentru seara de Craciun

COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:


Arinuta multumesc pt. descriere, (tu ce mai faci, ti-ai gasit aici remedii la problema ta

Brenda o sa imi cumpar un kit de detoxificare, probabil cel de la DrNatura - Colonix, dar nu m-am decis 100%, inca mai sunt in faza de acumulare informatii, citesc pareri, urmaresc forumuri, sa vad ce mai spun si altii nu ma duc sa cumpar primul produs aparut..

de exemplu in dimineata asta m-am trezit cu durere in stomac, mate, nici nu stiu sa spun exact unde ma doare, cert e ca imi iradiaza prin toata burta, acum spun ca ma doare in partea stanga, acum in jurul ombilicului, acum ma doare stomacul dar parca ceva in spatele lui...aveam o problema mai veche cu hiperaciditatea insa nu mai stiu daca e asta sau nu, am luat antiacide si nimic... eu cred ca sunt paraziti intestinali, de multe ori seara chiar si dimineata am dureri in jurul ombilicului si daca ma apas in zona aceea doare... cine stie sa imi spuna exact care sunt simptomele parazitilor...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

Billy tu de cit timp faci cura asta....rezultatele se vad? ma refer la ten...eu acum trec printro perioada mai nasoala mi-au aparut niste chestii pe fata de ma dispera desi am fost de 2 ori la dermatolog si dupa o gramada de bani pe consultatii mixturi si creme dermato-cosmetice dupa 2 luni nu prea se vad rezultatele.... toata aceasta situatie nu ma duce cu gindul decit ca am prea multe toxine in corp....sunt disperata nu am avut asa ceva nici in adolescenta....asa m-am bucutat ca v-am descoperit acum, poate asta este cauza mea....va astep si pe celelalte care ati incercat si celellte metode de ex. clisma sa imi ziceti de rezultate....desi la o clisma nu ma bag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

quote:
Originally posted by Loma


Arinuta multumesc pt. descriere, (tu ce mai faci, ti-ai gasit aici remedii la problema ta

Brenda o sa imi cumpar un kit de detoxificare, probabil cel de la DrNatura - Colonix, dar nu m-am decis 100%, inca mai sunt in faza de acumulare informatii, citesc pareri, urmaresc forumuri, sa vad ce mai spun si altii nu ma duc sa cumpar primul produs aparut..

de exemplu in dimineata asta m-am trezit cu durere in stomac, mate, nici nu stiu sa spun exact unde ma doare, cert e ca imi iradiaza prin toata burta, acum spun ca ma doare in partea stanga, acum in jurul ombilicului, acum ma doare stomacul dar parca ceva in spatele lui...aveam o problema mai veche cu hiperaciditatea insa nu mai stiu daca e asta sau nu, am luat antiacide si nimic... eu cred ca sunt paraziti intestinali, de multe ori seara chiar si dimineata am dureri in jurul ombilicului si daca ma apas in zona aceea doare... cine stie sa imi spuna exact care sunt simptomele parazitilor...





Loma,nu pot sa zic ca am rezolvat cine stie ce, sunt in ceata, am venit de jumatate de an...(oare care din probleme, ca am mai multe, si tu aveai una cu dureri mari, ce ai mai facut ?)Despre paraziti, din cate am auzit,poti avea cercane si mai ales mancarime in.Se pare ca ii poti lua de oriunde si trebuie sa faca tratament toti din familie pt ca se transmit foarte usor.
Poti avea si colon iritabil daca te doare, se intareste, ai colici...E foarte buna cate o cana de ceai de galbenele la nevoie ( stomac, intestin) dar doar atunci, altfel poate fi toxic sau alergic, nu se bea mult si foarte des.Ai grija si la ce mananci,prajeli, carne multa,cartofi prajiti in nici un caz!Daca ai paraziti nu poti afla decat prin coprocultura ( sau se vad in scaun, care trebuie urmarit, dar nu intotdeauna)Multa lume are si nu stie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Angeline,stii cumva si pretul care se practica la clinica din Cluj?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput