Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

CUm e irigatorul para? Poti sa-ti faci singura clisma cu el? Adica eu am vazut un documentar, dar irigatorul era agatat de o clanta si pacientul statea pe jos ca sa-si poata face singur clisma. Asa functioneaza si asta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Breda si eu imi puneam problema ca si tine, clismele nu curata matele in totalitate.

pe mine ma deranjeaza faptul ca am probleme cu constipatia, sunt mereu balonata, dureri in partea stanga chiar crampe fara imi vina sa ies la buda, dureri prin toata burta, am facut o colonoscopie cu bariu si nimic..

cu cat citesti mai mult te ingrozesti mai tare

am adunat niste pliante de la magazinele naturiste care vand kituri de curatare pentru colon, ficat si rinichi, si am ajuns la concluzia ca tot astea curata de la cap la coada si metoda cu clisma e buna, insa asta o s-o fac dupa, pentru intretinere.

urmand tratamentul de curatare este f. indicat sa urmezi si cura de deparazitare...cica cearcanele la ochi sunt un semn ca detii paraziti intestinali... eu am cearcene, si chiar de cativa ani nu stiu ce sa le mai fac, pot sa dorm 3 zile la rand ca tot le am...oricat de odihnita sunt tot am cearcane.

o sa va tin la curent pe cele care vreti sa stiti ce am ales in final.

Nicole, imi pare rau ca nu stiu sa-ti raspund la intrebare, clisme nu prea am facut si nici insarcinata pana acum nu am fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Numai un medic poate sa-ti raspunda la intrebare, Nikole. Altfel nu te lua dupa nicio alta parere, ca nu te joci cu asa ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

quote:
Originally posted by Alynutza

BillyBilly e obligatoriu ca apa sa fie fiarta si racita? Nu se poate apa plata simpla? Apa fiarta si racita are un gust oribil, pur si simplu nu o pot bea.
Si inca o intrebare: cam cate fructe folosesti pentru a obtine sucurile respective? Si ce mananci in ziua respectiva, ca banui ca nu te rezumi toata ziua la a bea pana pleznesti...


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect




Alynuta, da, apa trebuie fiarta si racita, pt. ca prin fierbere se elimina orice microbi. DAR daca nu esti fffff stricta la acest capitol, si considerand ca bei toata ziua apa plata, poti bea si cu ocazia asta, pt ca faci doar o curatare a colonului, nu operatie pe creier, zic eu. Iar sucurile, eu le folosesc pe cele gata facute de la Happy Day si Pfanner. Poti folosi doar de un singur fruct, dar lamaia are un rol important in curatare, asa ca este indicat sa bei si un pic de suc de lamaie, daca nu mai mult.

Pai nu prea mananci ca nu prea ti-e foame...intestinele tale or sa aiba de treaba...n-or sa stea goale sa te apuce foamea...si ar cam trebui sa termini in vreo 2 ore si jumatate - trei. Nu stai toata ziua lipita de pahar. Iar apoi, in functie de ce vrei sa faci: sa ramai la ideea de a te hrani sanatos pt. restul zilei, mananci ce vrei tu sanatos, daca nu treci la o friptura! Chiar nu sunt restrictii!

Sa te cureti bine!

http://tt.lilypie.com/Y53vp2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BillyBilly spune:

quote:
Originally posted by Loma

Billy e amara combinatia aia de sare amara cu apa pe care o bei tu,

daca e numai un pahar sa zicem ca nu-i asa greu

am mai luat odata bautura asta, dar atunci a trebuit sa beau vreo 3 cani si apoi ulei



Tip:
-dizolvi sarea amara intr-o jumatate de pahar de apa si o dai repede pe gat... pana cand iti dai seama, ai terminat! Dupa aia poti bea niste suc... ca sa te indulcesti.



http://tt.lilypie.com/Y53vp2.png

Nu exista circumstante, oricat de rele ar fi, din care un om intelept sa nu poata scoate ceva bun; nici circumstante, oricat de bune ar fi, pe care cel neintelept sa nu le foloseasca spre paguba lui. Francois, Duce de Rochefoucald

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dicirstea spune:

Gabi, irigatorul de care vorbesti e acelasi pentru spalaturi vaginale???

Loma, cearcanele nu se fac numai de la paraziti, se fac si de la probleme cu bila sau cu colonul. Am constatat asta pe pielea noastra. Sotul are probleme cu fierea si e in permanenta pamantiu sub ochi; iar eu am patit odata, cand eram pe drum, in metrou, am simtit ca mor de durere de burta, parca imi facea cineva harakiri, abia am ajuns la McDonalds la unirea si m-am dus la buda, am iesit dupa 5 min. vanata sub ochi, de mi s-a speriat si sotu, a zis ca m-am batut cu cineva pentru wc. Mi-am revenit dupa cateva saptamani de tratament de dezintoxicare cu ceaiuri si impachetari cu argila.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Se pare ca de clisma numai de bine.Mi s-a trezit si mie apetitul sa incerc,insa la o clinica specializata,singura parca nu imi vine sa ma apuc
Loma,s-ar putea sa fie o idee buna sa iti faci clisma inainte de inceperea procesului propriu-zis de dezintoxicare.Odata cu clisma se elimina o mare parte
din reziduurile de pe intestine,dupa care cu dieta + eventualele adjuvante cu plante
medicinale poti ajunge acolo unde iti doresti-o curatire profunda a colonului




Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikole spune:

Multumesc ptr raspuns fetelor...am sa intreb astazi medicul, numai ca tre sa caut cum se zice la clisma,offf daca ma aude al meu iar incepe "scandalul"...
e f rau ca am acusi o saptamana de cand nu am mai vizitat,si de data asta nu merge cu absolut nimik,iar de dureri si intepaturi si balonari nu mai spun...e groaznic!

vacanta Filipine
vavanta Brasil
16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Billy multumesc frumos, cred ca o sa beau apa plata, o sa o iau din comert, de obicei beau si de la robinet si n-am nimic. Nu ma risc cu apa fiarta ca stiu ca nu-mi place si 2 litri n-o sa pot sa beau, dar daca e simpla, va fi mai usor. Cu sucurile iar m-ai linistit. Pfanner luam tot timpul si avem in casa (din ala de portocale 100% fara zahar). O sa iau din ala si pun si suc de lamaie (naturel), cu ala de gref nu ma omor.
Chiar o sa incerc reteta ta, numai sa ajung la saptamana de pauza de AC, ca nu vreau sa ma risc. Si trebe sa stau si acasa, ca nu ma vad la servici din 5 in 5 minute la baie si cu 4 litri de lichide dupa mine.
Mi-ar place si niste ceaiuri de detoxifiere, dar de baut sau capsule, clisma n-am curaj sa incerc.

Revin ca am uitat sa te intreb: eu sunt fan declarat Pfanner (stiu ca e natural dupa ce mi s-a stricat sucul cand l-am lasat in camara si nu l-am pus in frigi dupa deschidere, intr-o primavara cand era mai cald, prin urmare am incredere ca nu baga in el conservanti cu pumnul), dar suc de lamaie fara zahar nu am vazut la ei. Este un suc de lime si lamaie combinat, dar are si apa si zahar. Tu de care iei? Gasesti in comert sau faci natural (oricum cred ca 200 de ml nu-i chiar asa de mult si se poate obtine si din lamai, dar ma interesa daca exista asa ceva in comert). Multumesc din nou si scuze ca sunt pisaloaga.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

Recently become Mrs. Perfect

Mergi la inceput