Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Fetele va ziceam de carnita ca o las in ceai intr-o noapte, azi m-am uitat la ea nu s-a intamplat nimic cu carnita arata la fel, deci nu are un rol de distrugere ceaiul respectiv, asta pt. cele care va temeti ca tratamentul inlatura stratul "protector" de pe intestine.

da fibrele au rolul unui burete ajuns in intestine, absoarb toate resturile, inclusiv toxine si le da afara.

da dimineata si eu am crampe dar sunt suportabile.. si eu ma gandeam ca o sa imi fie greu la serviciu, dar uite ca ma descurc binisor, daca beau multe lichide oricum trebuie sa merg des la buda, si asa nu mai deranjeaza, si eu am niste energii de revolutionez totul acasa, le fac programe la toti, inclusiv si mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AnaGN spune:

quote:
Originally posted by Loma

Fetele va ziceam de carnita ca o las in ceai intr-o noapte, azi m-am uitat la ea nu s-a intamplat nimic cu carnita arata la fel, deci nu are un rol de distrugere ceaiul respectiv, asta pt. cele care va temeti ca tratamentul inlatura stratul "protector" de pe intestine.

da fibrele au rolul unui burete ajuns in intestine, absoarbe toate resturile, inclusiv toxine si le da afara.

da dimineata si eu am crampe dar sunt suportabile.. si eu ma gandeam ca o sa imi fie greu la serviciu, dar uite ca ma descurc binisor, daca beau multe lichide oricum trebuie sa merg des la buda, si asa nu mai deranjeaza, si eu am niste energii de revolutionez totul acasa, le fac programe la toti, inclusiv si mie.




Felicitari pentru cele 1000 de contributii pe DC.
Si multumim de comentarii. Chiar vroiam sa va intreb de bucatica de carne.

Cred ca nu o sa pot sa folosesc colonix momentan, pentru ca are menta si musetel, si eu fac tratament homeopat si nu ai voie aceste plante.

O sa ma bag pe cel cu apa amara si poate cu clisme

Ma mai gandesc.

Va spun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

Loma, facui si eu treaba cu carnita. si a mea arata la fel, doar ca pe margini s-a facut un pic culoarea ceaiului. Eu nu stiu ce asteptam sa vad, dar daca tu zici ca e de bine, eu pe tine te cred.
Ana, tu vorbesti ca noi avem curaj?!!Tu care vrei sa iti faci clisma?? CLISMA suna mult mai infiorator ca ceaiurile si prafurile noastre, draga....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Eu vreau sa slabesc de la kitul asta 5 kg :). Oare voi putea? Si de energie am nevoie, deci ma incadrez in tiparul consumatorului...
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

AnaGN acum sunt 1001 ,
cu tratamentul homeopat, eu l-as intrerupe, dar daca e musai sa-l iei, adica nu-i urgent, si as face cura de detoxificare apoi continui cu homeopatia.
In medicina traditionala chineza orice tratament incepe cu o curatare a intestinelor, ficatului si rinichilor apoi poti urma cura propriu zisa, asa isi face efectul mai bine.

daca vrei sa te informezi despre colonix mergi pe site si o sa vezi toate ingredientele din produsele lor, cat am haladuit eu pe internet in idea de a alege cel mai bun produs am observat ca multi isi spun ca produsele lor sunt naturale insa nu erau expuse ingredientele pe care le contin....pe astia i-am eliminat din start.

Regula No. 1 cumpara de la cei care le au la vedere, ca sa stii ce bagi in gura, eu la fel fac si la creme de corp, sampoane, geluri de dus..ma uit la tot.

Psyllium boabe se gaseste in magazinele de profil naturist pe aici, este f. f. scump, naturistii il considera un excelent cleanser pt. sistemul digestiv, insa daca nu il ingerezi cu multa apa, nu are efectul scontat, poate constipa, ceea ce unii nu-l agreaza.

Nicoleta tratamentul in sine nu garanteaza slabirea, insa e posibil sa slabesti, ups m-am transformat in colonix counsellor si chiar nu am nici un interes..

Nem se pare ca suntem cam huhureze ca si eu am o energie, inainte eram moarta cum ajungeam acasa, acum rastorn casa cu fundu in sus.

intreba cineva ce ciudatenii scot.... pai ceva asemanator cu boabele de struguri albe (eu banuiesc ca asta e mucus), ba niste chestii verzi ca de cauciuc ba maronii... hai nu va mai spun ca nu vreau sa va oripilez prea tare..cand sunt la serviciu nu pot sa ma uit ca nu stiu cum sa trag apa mai repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Fetelor, am urmarit cu interes acest subiect, mi se pare foarte, foarte interesant. Am facut sambata trecuta detoxifierea cu sare amara, a fost ingrozitoare pentru mine, nu o s-o mai incerc niciodata. M-am stricat la stomac timp de 3 zile si intestinele mele au fost foarte zgomotoase, mi-era si jena sa nu ma auda persoanele de pe langa mine. Si nici nu m-am curatat bine!

Voiam sa va intreb pe tine Loma si Nem daca as comanda doar ceaiul de la Colonix credeti ca ar avea efect? N-as vrea sa fie foarte drastic caci toata ziua sunt la birou si n-as vrea sa stau mai mult la toaleta. As vrea sa ies la baie dimineata pana-n ora 9 cand plec la servici. Sau eventual ceaiul si fibrele, nu stiu dati-mi si mie o idee va rog frumos. Cert este ca vreau neparat sa ma detoxific si sa ies in fiecare zi la toaleta, sa nu mai fiu vesnic balonata si cu burta umflata tot timpul, mai ales dupa masa.
Astept cu nerabdare raspunsurile voastre si sper sa pot lua in curand o hotarare !

Va pup si o seara frumoasa va urez.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Clau nu stiu daca poti sa order numai ceaiul sau si fibrele.
Toate impreuna cu Paranilul vin in package, poti incerca am vazut ca un niste nr. de tel. in Romania, suna-i.

Clau sa nu crezi ca eu toata ziua pazesc buda, numai dimineata, tre sa merg de vreo 3-4 ori la baie, dar oricum merg din cauza lichidelor apoi toata ziua sunt ca o , cateodata ma mai apuca si seara acasa, dar daca te plangi de constipatie nu cred ca o sa fie razboi mare in burta ta probabil ca la mine, cred ca poti sa le iei si sa mergi la serviciu, ca si mine, iar in week-duri iau ceva mai multe fibre cam 2 scoop-uri si beau multa apa.
Si eu credeam initial ca nu fac fata, dar ma descurc si la serviciu destul de binisor, totul depinde de cum aveti budele, la noi avem un avantaj ca poti sa stai pe oala si in timp ce faci tragi apa in continuu si asa nu se mai aude nimic daca mai ai si gaze.. si nici parfumuri nu lasi in urma ta...

Edit ... dar nici nu mai vezi ce ai eliminat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

Clau, se pot comanda si separat, dar daca tot o faci, fa-o de tot, zic eu . daca bei ceaiul ca un om normal, pe la 8-9 seara, pana la 9 dimineata probabil ca termini cu mersul la baie. eu il beau pe la 3 noaptea, fibrele la 7 dimineata, cand ma trezesc sa piaptan sotul , si pe 11-12, pot pleca de acasa. Nu ca as avea unde... iar daca nu termini cu mersul la baie, te trezesti putin mai devreme pt bautul fibrelor, eventual mai ,dupa fibre..
Dar daca vrei numai un ceai pt constipatie, ia de crusin, de la farmacie, nu da un milion pe asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns clauclau spune:

Multumesc mult fetelor pentru raspunsuri, inteleg ca ar trebui tot pachetul.
Nem, ceaiul de crusin nu are nici-un efect la mine, e apa de ploaie. Nu am inteles totusi cum e cu ceaiul , daca il beau seara pe la 8 ai zis ca ar trebui sa termin pana la 9 dimineata, adica ma duc la baie in cursul noptii in mai multe randuri sau cum?

Loma, noi avem doar 2 bude la servici si suntem multi, tot timpul e cineva acolo. Nu stiu,mi-e cam jena...Nu stiu daca de constipatie sufar, ies la baie la cateva zile, nu zilnic. Cert este ca de la sarea amara m-am stricat rau de tot la stomac si seara ma ustura fundu de numa'.

Oricum, va multumesc mult pentru raspunsuri, sper sa iau decizia corecta.

CLAU
astept surioara de Razvanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Clau te inteleg si eu am fost la fel, doctorii mi-au explicat ca, colonul meu este f. lenes si fierea la fel o lenesoaica, ceea ce face tranzitul intestinal sa nu fie eliminat zilnic, asa cum este normal, tot constipatie se cheama.

daca zici nu isi face efectul ceaiul de crusin, am auzit dar nu am incercat, extractul de soc cica are efecte laxatime f. eficiente, insa tre sa fii atenta pt ca e cam puternic.


Mergi la inceput