Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns hannen spune:

Loma,multam m-am benoclat dar acum ma chinui sa aflu cum sa-mi vina aici,omul meu e deja ca o placa stricata:comandaaa,comandaaa.
Da` nu gasesc bre,numa us-canada si europa


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

fetele am inceput si eu, sunt la a 3-a zi de tratement, am inceput in weekend sa vad cum e.. e super lejer..iesi la buda.. fara dureri de burta sau crampe mari... sunt usurica ca o vrabiuta... ... singura chestie cu care ma lupt este sa beau apa, oricum trebuia sa fac asta mai de mult, iar acum e obligatoriu.

Nem eu ceaiul il las cam 3 minute de la inceput ca eu sunt cam tare de burta, si am zis sa aiba efect, si super ok, probabil ca din ziua a 6 o sa-l las si 7-8 minute.... tu ce zici, o sa fie prea mult?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Loma,cum e ceaiul la gust?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Luna ceaiul are gust de plante, nimic chimical in el, sunt plante macinate, e chiar bun, un gust usor mentolat, abia perceptibil...

si fibrele, sunt f. bune la gust aroma de banane cu alune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

loma, eu la 3 minute de inmuiat ceaiul aveam crampe nasoale. asa ca mai mult de 2 minute nu am incercat. sotul il lasa si 5 min. eu nu e cazul. cred ca scopul e sa mergi la wc, nu sa te si doara burta. eu merg. de 2-3 ori. tu? acum is in pauza de dupa o luna, iau doar fibrele. sint tare multumita, ma simt ok, am energie, ma simt usoara, chiar mai vesela. am vazut rezultate, si o sa continui inca o luna, sigur. tu ai vazut chestii din alea din poze? noi,da. chiar si dupa o luna..ma tot intreb ce or fi...nu te doare rau burta daca nu ai baia prin apropiere cand te apuca? ca pe mine ma injunghie nasol,daca nu merg imediat.ASTA E SINGURA MEA PROBLEMA. ca dimineata nu pot pleca de acasa...astept sa mai scrii cum te simti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

si de apa m-am scarbit de tot. beau, dar mai putina, mai mult ceai si suc. asta e, nu pot. tot lichid e..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:


Loma,multumesc.
Nem,ai pierdut si ceva kg?
E nevoie de urmarea vreunui regim alimentar special?

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Chiar ca m-ati facut curioasa... As vrea si eu sa imi iau Colonixul... mai astept detalii de la voi, as vrea sa scap si de ceva kg... Ce alimente folositi in timpul curei?
Multumesc,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nem
eu ceaiul il las 3 minute (dar recunosc eu sunt tare de burta, mancam struguri, iaurt si rosii si nu pateam nimic, in timp ce sotul meu exploda cu asemenea combinatii), nu am crampe deloc, adica ceva simt doar atunci cand trebuie sa merg la buda, cam de 3-4 ori pe zi, in prima zi am fost de 7 ori, si cum zic si ei, simti ca te-ai evacuat complet, sunt super multumita, si burtica mi-a scazut, tot timpul parca eram gravi in luna a 3-a.

chestii din alea cum apar pe site-ul lor inca n-am eliminat, probabil e prea devreme... o sa vad din ziua a 6 cand dublez cantitatile.
Poate crampe mai mari ai atunci cand elimini chestiile alea.. o sa iti spun atunci.

Luna din cate m-am documentat eu NU trebuie sa tii un regim alimentar
pe timpul tratamentului, insa e bine sa incepi sa mananci mai multe fructe si legume crude, nuci, alune, etc.. si in timpul si dupa ce termini tratamentul.

Nicoleta eu nu as vrea sa slabesc ca la mine nu prea e cazul, adica da din unele locuri si sa le pun la loc in alta parte, insa de burtoi chiar sunt incantata, sa nu-l mai vad.
de pe site-ul lor, unii spun ca au slabit cateva kg cu tratamentul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

o luna dureaza tratamentul? sau nu am inteles bine?

Mergi la inceput