Detoxificarea colonului..

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

da Porumbita o comanda inseamna tratamentul pt o luna.

insa e recomandabil prima data sa-l faci pt. 2 luni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

DE 7 OOOOORIIII?! WOOW, Loma,trebuia sa te cantaresti inainte si dupa. eu nu am slabit, nici nu e cazul, am 40-42 kg, doar ca mi s-a subtiat talia, nu mai am burtica,si ma simt mai bine. eu am cumparat colonixul pt ca tot mai des faceam alergie la ceva aliment, nu stiu la ce,si diaree foarte des, si crampe... de o luna nu am mai facut. cand o sa am curaj imi voi lua un milkshake de la McDO, ca ultima data era sa mor de la el... sa vad daca acum il voi tolera. si sincer am cumparat colonixul si pt ca m-au impresionat pozele de pe site...nu credeam ca am asa ceva, ma gandeam ca doar celor in varsta li se poate intampla sa fie asa intoxicati. WRONG.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

De regim, ce sa zic, in ultima vreme nu prea mai mancam eu multe, ca nu stiam de la ce ma apuca damblalele.. acuma maninc putin, multe banane, mult iaurt, ceai alb negru si verde, paine cu crema de unt,compot,cereale,clatite,conserve de peste. mancare gatita mai putin, duminica + prajitura+ carne. dar bag ciocolata la greu,zilnic, oricum de mine nu se prinde... si mai bag si pepsi, ca e slabiciunea mea, si mi scarba de apa deja..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nem da de 7 ori in prima zi, eu am fost de cealalta parte,
constipata tot timpul cu mici exceptii, cand totusi intreceam masura cu combinatiile mele explozibile..,
la 2 zile eram fericita..si nici atunci nu era completa evacuarea tot naspa ma simteam dupa, deja nu mai suport laxativele supozitoare, dureri aveam mai tot timpul in burta, intestine, cand in stanga cand in dreapta, dar mai ales in stanga, tot timpul balonata , avem impresia ca celalat capat tot timpul e incuiat, il invidiam pe barbatu-meu care are cam aceeasi problema ca si tine orice mananca imediat fuge la baie, nici asa nu e bine.... o sa-i dau si lui insa probabil ca trebuie sa stea acasa..

eu am ales tratamentul pentru ca vroiam sa scap de balonari si impresia de plin tot timpul, dureri abdominale care nu cedau deloc, oseala cronica, cercane si in ultimul timp suspectam ca detin si paraziti intestinali vreau dulciuri ceea ce nu prea ma atrageau inainte, iar acest tratament promite sa rezolve toate problemele mele, practic am inteles ca oricat de multe diete vrei sa tii, sa incepi sa mananci sanatos sa duci o viata sanatoasa, daca matele nu sunt curatate de toxine, totul e munca in zadar..

cu slabitul nu as vrea dar daca totusi mai slabesc un 1-2 asta e, macar sunt clean inside, eu am 53kg la 1,68, culmea ar fi sa ma ingras.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

Loma, tu esti multumita de raportul tau greutate- inaltime ? nu am inteles daca ai vrea sa te ingrasi sau sa slabesti. eu am cam acelasi raport 1,59 la 40-42 kg, si is multumita, desi unii ma vad cam uscata.( bine macar ca am sani mari). eu as vrea sa ma mentin, si in primul rand SA FIU SANATOASA. Nu sa mananc doua mere si a doua zi ma mut in baie.. Nu cred ca sotul tau ar trebui sa atea neaparat acasa pe durata colonix, eu o singura data am facut diaree, ca am mancat vreo 4 mere cu o zi inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Porumbita spune:

eu ma tot uit pe site-ul lor (asta pt ca inca sunt in dubii, mi se pare destul de ridicat costul, dar pe de alta parte ma tenteaza ff tare idea)

insa ma cam socheaza pozele dela galeria foto.... chiar elimi chestiile alea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns NEM75 spune:

da, elimini, (daca te tine stomacul sa cauti) nici mie nu mi-a venit sa cred ! noi doi an luat amandoi si nasoale chestii au iesit. deja am luat al doilea pachet, si eu cred ca e scump, dar pt noi au meritat banii. si am primit un pic reducere la a doua comanda...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Am citit tot ce-ati scris si normal ca m-ar tenta si pe mine sa incerc. Si totusi,....intestinele sunt extrem de sensibile. Daca aceste plante le forteaza intr-un mod in care le face rau si peste cativa ani descopar ca am facut mai mult rau decat bine tinand programul asta?
Crampele respective sunt menite sa curete de acele resturi matele, nu? Dar oare acele crampe nu le forteaza?

Sincer, mi-e tare frica ca nu fac mai mult rau decat bine.

O sa ma mai gandesc, oricum.

Ce declaratii sunt pe site-ul lor suna a reclama americana, deci n-oprea iau in seama, dar produsul poate fi bun, nu neg, doar ma indoiesc din teama.

Va citesc in continuare si cine stie, poate il voi lua pana la urma?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loma spune:

Nem nu vreau nici sa ma ingras nici sa slabesc, vreau sa raman la fel.
Nu mi-am schimbat obiceiurile alimentare, adica mananc la fel ca inainte de tratament, insa beau mai multa apa, si intr-adevar cu cat bei mai multa apa simti cum te evacuezi usor si bine.
Ia spune-mi acum daca esti la pauza cu ceaiul si paranilul, mai ai crampe cand iesi la buda?, fibrele singure mai au acelasi efect? ei spun ca dupa tratament e suficient sa continui numai cu fibrele pentru a te mentine clean, a avea tranzit normal de 2 ori pe zi si a elimina toxinele.

Miria cristina, tu alegi in final daca vrei sa-l faci. Singurul lucru care forteaza banuiesc ca este ceaiul laxativ, si poate fibrele, deci nu vad cu ce poate sa faca rau, sunt numai plante in el, dar eu sincer nu simt razboi in burta mea.

Pe fiecare cutie scrie ingredientele, chimicale nu prea vad, de altfel daca ar fi le simti la gust, eu sunt tare sensibiloasa la gusturi si mai ales din astea artificiale, insa toate produsele lor au gust placut.

Daca ti se par scumpe, incearca cu sare amara, chiar cineva a dat reteta cum se ia, si cica ar fi eficienta si asta ... insa mie nu imi plac amaraciunile ...si eu am vrut ceva mai complet.

Nu stiu cu cat se vind in Ro. insa eu am dat pe un package pt. o luna cu tot cu transport cam CND 100, ceea ce nu e bad at all, si fiindca am cumparat si a doua, mi-au dat-o cu reducere, spun ca pretul nu e mare pt. ca m-am documentat bine inainte si pe internet si prin magazinele naturiste de pe aici si nu era nici unul la un pret competitiv si cat mai complet. Majoritatea se vand separat fibrele, ceaiul si daca mai vrei si tratament contra parazitilor intestinali ajungi usor la 200 si ceva si pe perioade de la 7-14 zile (ceea ce nu ar fi destul), insa dintre toate detoxurile care se vand aici asta are cele mai bune review-uri confirmate si de medici si de biroul de protectia consumatorului... nu vreau sa-i fac reclama si nici sa te conving si pe tine.. a fost doar alegerea mea, tu faci ce crezi ca e mai bine pt. tine... eu asa am inceput topicul intreband.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miria_cristina spune:

Adica e avizat de Ministerul Sanatatii?

Cristina si Damiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina

"Treci din lumina in umbra pentru a face loc altora."

Mergi la inceput